Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy igy viselkedik...

Normális, hogy igy viselkedik velem,2éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy hogyan kezdjek bele...Sokszor úgy érzem,nem kötődik hozzám eléggé..Van egy kistesója is..Nade a kérdésem:Mamáéknál nagyon szeret lenni,persze kényeztetik is rendesen.Szokott nálluk lenni,nélkülünk is(nagyon jól érzi magát).Vasárnap elvitték,ma visszahozták.Nagyon jól érzete magát--De nem akart puszit adni csak a papa után ment..mintha abszolut nem hiányoznék neki..Megbeszéltük h maradhat péntekig,mert vettek neki homokozót(hadd homokozzon a kertbe,mi panelba lakunk)a fiam azt hitte h nem megy velük mikor elköszöntünk egymástól és majdnem elkezdett hevesen hisztizni hogy pápá.....Elötte mikor öltözetettem "megbeszéltem vele,hogy elmehet mmegint de akkor anya nem lesz ott és baba se(a tesó)és végig bólogatott,akkor is mikor kérdeztem tőle,hogy el akar-e menni.Jót teszek azzal ha engedem hogy maméknál is legy egy hónapba 1x2 vagy az a mi kapcsolatunkra menne rá?Nem tudom mit gondoljak,jól esne ha látnám rajta h hiányoztam neki de sajnos semmi jelét nem mutatja...
2013. jún. 24. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Pedig hiányzol neki, csak úgy érzi ő már felesleges. Azóta csinálja ezt amióta megvan a testvére?
2013. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ne aggódj, nincs ezzel semmi probléma. Ez annak a jele, hogy megbízik benned is és a nagyszülőkben is. Tudja, hogy haza fog jutni, tudatosult benne, hogy a mamáéknál lenni jó, de csak ideiglenes állapot, mert otthon vár anya. Nem jelent bajt, hogy nem sír, nem hisztizik. Ez a jó és bizalommal teli nevelés első jele. Hidd el, hiányzol neki, ha hosszabb ideig lenne a nagyszülőknél, biztosan sírni kezdene, de ezt a pár napot tudja még kezelni, és a nagyszülők is.

Nyugodtan engedd csak el továbbra is, mert ez nagyban segíti azt, hogy megszokja, hogy egyes helyeken, pl. majd később az ovi, nem lehetsz vele. (Míg ugye a nagyszülőknél még szabadon eldöntheti, hogy ott legyél, vagy sem, marad-e, vagy sem.) Illetve a nagyszülő-unoka kapcsolatnak is csak kedvez, hogy ilyen jó a viszony. Ne aggódj, szeret ő téged, ezért is mer elengedni. :)

2013. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen rmalis viselkedes egy 2 evestol. Meg "rosszabb" is lesz. Az ebyem 2.5 eves, es kicsuk a szobajabol ha itt van a baratnoje aki 7 eves hogy any ne gyere be mert jatszunk es nem akarom hogy itt legyel.. Feledezik az onallosagukat, es mar nincs szuksege rad annyira mint mikor csecsemo volt. Nem kell ketsegbe esni ez igy van jol!
2013. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a pici?

Nálunk is hasonló volt a helyzet. 2 éves volt a fiam, amikor megszületett a kistesó, és sokszor engem is mardosott az az érzés, hogy nem szeret engem. Ha a mamák a közelben voltak, mintha ott se lettem volna. Nagyon nehéz időszak volt. Azóta változott meg látványosan, amióta elkezdett családi napközibe járni. Most már kezdek megnyugodni, hogy mégsem rontottam el semmit. Olyan dolgokat csinál, amiket az utóbbi egy évben sose: ölembe ül, odabújik hozzám, puszilgat, azt mondja, szeret, mindig a közelemben akar lenni. Néha már a mamák helyett is engem választ, de azért szívesen van velük is, jó dolog, hogy bármikor nyugodtan rájuk bízhatom őt akár több napra is.

Szóval szerintem engedd el őt a nagyszülőkhöz továbbra is.

2013. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs ezzel,szerintem az lenne a probléma ha folyton rajtad lógna senkivel sem lenne el.
2013. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kicsi 5 hónapos :). Mikor hazajöttünk a kórházból,nagyon meg volt zavarodva,azóta fokozatosan egyre jobban áll a kistesóhoz.Játszik vele,mindig kérdezni ,hogy hol a baba,ha éppen alszik akkor a szájához teszik a mutatóujját,hogy psszz csendesebben kell lenni.Vki irta,hogy feleslegesnek érzi magát.Ugyan miért?Ahogy időm telik próbálok velük játszani,külön -külön és együtt is.Persze nekem is itt a háztartás amit el kell végeznem,a férjem este 7-8 között jön haza.Nyilván nem tudok 100%-osan csak rájuk figyelni.Ha takarítok a nagy jön utánam,a kicsi elvan sikongat stb...
2013. jún. 25. 10:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Ettől érezné magát feleslegesnek? :( Remélem nem így van,csak sajnos még nem tudok ketté szakadni..vagy háromfelé-
2013. jún. 25. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érzi magát feleslegesnek,hülyeséget beszél egy-két válaszadó,szimplán egyre nagyobb egyre önállóbb,érdeklődőbb,és jól érzi magát a nagyszüleinél.
2013. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!