Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mindig otthon tudtok...

Ti mindig otthon tudtok maradni beteg gyermeketekkel? Vagy hogy oldjátok meg, ha lebetegszik?

Figyelt kérdés

Iszonyú lelkiismeret-furdalásom van. Vasárnap belázasodott a gyerkőc és tegnap fél napra ma meg egész napra a mamára kellett bíznom. pont a nyűgösebb, betegség eleje időszakban. ha együtt vagyunk, egyfolytában csak hajtogatja, mennyire hiányoztam neki, délután sírva ébred és a telefonban is sírdogál, nekem meg a szívem szakad meg, hogy nem sikerül másképp megoldanom :-( két és fél éves kisfiú egyébként. ősszel kezdtük a bölcsit és eleinte sokat volt betege, mentem vele táppénzre, jobb híján. de aztán a harmadiknál (két hónap után) már ferde szemmel néztek rám a munkahelyen és kerek perec meg is mondták, hogy ez így nem fog menni. az a baj, hogy örülhetek, hogy van egyáltalán munkám, itt, ahol élünk, nem nagyon lehet ugrálni :- bár manapság sehol sem az országban. így sem a lakóhelyemen dolgozom, így tényleg egész nap távol vagyok a kisfiamtól, csak hétvégén lehetünk együtt. Az apja meg összevissza dolgozik, összevissza van itthon :-(

valahogy nem így képzeltük el, mikor vártuk őt :-(((( nálatok hogy van ez? jogosan érzem magam szaranyának és igenis meg kellene oldanom, hogy vele legyek, ha beteg? vagy fogadjam el a helyzetet így, ahogy van, mert ez így normális és más is kénytelen így csinálni a gyerek meg majd megszokja? bölcsiszünetben is javarészt a mamával lenne egyébként.


2013. jún. 25. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagy szaranya, ezt felejtsd el nagyon gyorsan!

Más se nagyon tudja megoldani, sajnos, ez egy ilyen patthelyzet :(.

Örülj annak, hogy a Mamával lehet, még ha nyűgös is, mint mondjuk egy idegen nénit kérnél meg arra, hogy vigyázzon rá, most azért is mert beteg azért nyűgösebb, ha hétvége lesz akkor meg együtt lesztek!

Gyógyuljon meg mihamarább!


Mi családi vállalkozásban dolgozunk, felváltva vagyunk a Párommal itthon, ha betegek, vagy ha óvodai szünet van.


Valamelyik nap már mondta a Párom, ha egyikünk mondjuk állami cégnél dolgozna, már rég nem lenne szabadságunk, vagy munkahelyünk a sok hiányzás és szünet miatt....


Üdv egy két gyermekes Anyuka.

2013. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én itthon dolgozom, csak heti 2x kell bemennem.

mama 12-24-ezik, így tud segíteni ezeken a napokon ha épp a pihenőideje van, apukám is pár órát tud lógni ha olyan.

másképp nem tudjuk megoldani :(

pedig anyagilag nagyon jó lenne egy rendes, 8 órás munkahely, 4x ennyit kerestem a gyerkőc előtt, pedig az már lassan 5 éve volt... :(

2013. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mindig, de volt, hogy egyszerűen nem tudtam otthon maradni. A mama nem büntetés, vigasztalajon, hogy akkor se lenne jobban, ha veled lenne...és nyilván rohansz hozzá, ahogy lehet. Gondolom azért jár bölcsibe, mert dolgoznod KELL, nem hobbiból. Sajnos a dolgozó anyáknak ez nem könnyű, mind átmegyünk rajta...:)
2013. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van. Dajkaként dolgozom, így mindenki tudja, hogy milyen a helyzet egy kis gyerekkel. Így mindég én vagyok vele táppénzen. Eleinte nagyon sokat volt beteg, de sose mondtak semmi rosszat, és nem néztek rossz szemmel rám. Nagyon rendes főnököm van, és munkatársaim. Mindenki megérti.
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fél éves volt a kicsi, amikor vissza álltam dolgozni. Szukségunk volt a pénzre. Szerencsénk van,hogy ha beteg a gyerek, azt nagyon jól viseli. Még a 39 fokos láznál sem nyafog, hanem játszik.

Mielott beálltam dolgozni, a fonokom felvilágosított, hogy nem lehet majd mindég kiiratni magam a gyerekhez. Elviszem az orvoshoz, de azonnal jovok vissza dolgozni. Férjem éjszaka dolgozik, így egész nap o van otthon a kicsivel. Ilyenkor is o van a gyerekkel.

Nálunk megszokta, hogy mind a ketten járunk dolgozni, nem jelent gondot neki ha apa van vele otthon.

2013. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy szar anya!!! Tudom, hogy ez nem vigasztal de orulj annak, hogy van nagymama akire rabizhatod ilyen esetben. Sajnos ahol mi elunk (kulfold) nagyszulo tavol es meg tappenzre sem lehet menni mert gyerekkel nem letezik tappenz. Igy en fizetetlen szabadsagon voltam vagy a ferjem ha a gyerek lebetegedett a bolcsibe. Igaz rendes a fonokom es sosem nezet ferde szemmel de nem is fizettek erte igy nagy kieses volt, pl. egy egyhetes vagy akkar tobb napos lebetegedes (mellhartya gyuladas, torokgyuladas). Most mar ovis a kisfiam es szerencsere ritkan beteg de fizetetlen szabadsaggal tudjuk csak megoldani. :(
2013. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kereskedelemben dolgoztam mindig is,de a munkahelyem megszünt,és valljuk be nem nagyon van ilyen munkakör 4órában.kaptam egy 4órás takarítónői állásra lehetőséget amit gondolkodás nélkűl elvállaltam,így hajnalban megyek mikor apu még otthon van jövök,így jut időm a gyerekre is
2013. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sajnos nekem sem tolerálják a m. helyemen, nekem is bekell mennem dolgozni, és a mama van vele. de én meg lelki beteggént fogom fel, hogy nem lehetek a gyermekemmel.szerencsére dél körül már végzek, és sietek érte. értem miröl kérdezel, hát nagyon nehéz.
2015. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!