Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit merjem ültetni az hat...

Mennyit merjem ültetni az hat hónapos kisfiam? Azt mondják ugye, hogy nem szabad amig maga nem tud megülni.

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

semennyit ne ültesd!

amíg maga nem ül fel, nem kész rá a gerince, egy életre hátfájós lehet vagy elgörbülhet a gerince a túleröltetéstől.

hova siettetnéd? majd ha kész lesz rá, csinálni fogja maga!

2013. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
semennyit
2013. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy van!Semennyit.Esetleg ha az öledbe van, de akkor se sokat, inkább ilyen 45 fokos szögbe tartsd.
2013. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehogy erőltetem, ő akar ülni. Pl. hordozóba is emeli, tartja a fejét.
2013. jún. 25. 23:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor se ültesd!

Ha már megerősödött annyira, akkor magától is fel fog ülni, addig csak ártasz vele.

A lányom 6,5 hónaposan ült fel először támaszkodva, utána már mindig ülni akart, de én soha előtte és utána se ültettem, csakis akkor volt így, mikor magától került ilyen helyzetbe (az elején négykézláb állásból ült le).

Ha csak 7-8 hónaposan fog ülni a fiad, akkor sem lesz elkésve semmiről.

2013. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden gyerek akar ülni amikor még nem tud, de ettől még tilos ültetni, ha majd alkalmas lesz rá fizikailag felfog ülni.
2013. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kislányom is állandóan emelte magát, de nem ült önállóan, ez nem ugyanaz. Ügyes, ha emeli magát, de te ne ültesd!

Kisfiam annak idején 6 hónapos korától szépen ült egyedül, kislányom 8 hónapos, de még mindig nem ül biztosan. Minden gyerek más, ne siettesd!

2013. jún. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor tud ülni, felülni, ha teljesen vízszintes terepen minden segítség nélkül fel tud már ülni. A hordozóban, kézben felhuzogatásnak nem ülés.
2013. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kérdeztem védőnőt. Azt mondja, hogy egyedül kipárnázni nem szabad pl. ágyon. AZ, hogy üldögél ölbe nem gond. Ilyenkor erősödnek a nyak hát izmai ami kell a mászáshoz.
2013. jún. 28. 10:47
 10/10 anonim válasza:
0%
Így van! Az a gyerek tudj, hogy neki hogy kényelmes, hogyan jó! Nézd meg, hogy mennyi idő alatt jöttek a válaszok. Ilyen anyák akarják megmondani mi a jó akik csak a számítógépet bujják? Szánalom!!
2013. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!