Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem gond nyáron elhelye...

Csak nekem gond nyáron elhelyezni a gyereket? A többiek ezt hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

4 hét óvodaszünet lesz, de már a héten is csak 4 gyerek volt. Augusztusban lesz ügyelet, de az óvónők nagyon hisztiznek, hogy ne vigyük, ha nem muszáj, mert rajtunk kívül csak 2 másik gyerek miatt kell bejönniük. Én ezt nem értem, ez csak nekem gond? Mások hogy oldják meg? 1 hétig lesz a nagyinál, 2 hét szabit kértem én, 1-et a férjem. A másik nagymama sajnos már nem él, táborhoz szerintem még kicsi.

Más anyukák nem dolgoznak? Vagy mindenhol elvállalja a nagymama a gyerekeket 3 hónapra? Ráadásul most már korkedvezményes nyugdíj sem nagyon van. Anyu 1 éve nyugdíjas, és én későn szültem. Ha 23-25 évesen szültem volna, akkor még vagy 10 éve lett volna a nyugdíjból.


2013. jún. 27. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez az! Ezért nem tudok nyáron dolgozni! Mamák nincsenek. Ovi zárva. Férjemnek csak télen van szabija. Most még jó van gyesem, de mi lesz jövőre?
2013. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még gyesen vagyok, szeptembertől a kislányom oviba megy én vissza dolgozni.

Olyan helyen dolgozom, ahol július 2. hetétől augusztus 20.-ig csak ügyelet van, akkor vesszük ki a szabit, így lesz nálunk megoldva.

2013. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk3 hét szünet van augusztusban. Nagyival meg nagypapával lesz, ha bírják, hanem akkor a babysiterrel.
2013. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 gyerek van, még itthon vagyok. Jövőre úgy tervezem, hogy összeállunk 3-4 másik anyukával, hogy mindenki vegyen ki egy-egy hetet és felváltva vigyázzunk a gyerekekre, mert nincs senki aki nyugdíjas a családban.


Így talán össze tudjuk hozni, hogy egyszerre vegyünk a férjemmel 1 hetet és együtt nyaraljon a család. Valamint mególdodna a gyerekvigyázás a óviszünetre.

2013. jún. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyszülő, barát, bebiszitter, csoporttars anyukája.... Mas lehetőség nincs.
2013. jún. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ügyeletes ovinak kötwelező lennie.

Sajnos nem tudom megoldani,1 hét szabit kaptam csak idén is.

2013. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel szenvedünk! A kicsim bölcsis, én 8 órában dolgozom. 2 hét szabit kaptam nyárra, aminek már örülhetek, mert nálunk nem gyakorlat a szabi. Lehet, hogy arra az időszakra nem is fogok fizetést kapni, maszek cégnél dolgozom.... Férjem 1 hét szabira tud jönni, azt együtt szeretnénk tölteni. 1 hónapra zár be a bölcsi, de csak 2 hét ügyeletet lehet kérni. A nyár többi részében van bölcsőde, de megszakad a szívem, mert már most alig van 1-2 gyerek, és az ügyeletet rajtunk kívül 1 gyereknek kérték. A többiek hogy oldják meg? Nagymamával. Az én anyósom nem él már, anyukám meg dolgozik, egy hét szabira ment már, de nyaralni mentek. Az én kicsim meg egész nyáron csak 2 hetet lesz velem:(, olyan nehéz lesz!
2013. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szeptemberben kezdi a bölcsit, barátnőmnél lesz, most is ott van, mivel vissza kellett mennem dolgozni, szerintem a többi szünetet is valahogy így oldjuk majd meg remélem.
2013. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak neked gond. :( És nem riogatni akarlak, de az iskolában még több a nyári szünet. Persze, tudom, van kerületi összevont napközis tábor, ahová, ha nagyon muszáj, be lehet adni a gyereket, de nálunk például senki nem megy az osztályból, és hát egy hétévesnek egyedül egy táborban… nem tudom.

Az igazán jó táborok pedig 25ezertől kezdődnek felénk egy hétre, persze, két hét még kibírható talán, de mi van a többivel?

Egyébként a kérdésed remek, mert én is úgy érzem, hogy csak mi küzdünk ezzel, az ismerőseinknél vagy a nagyiknál vannak a gyerekek egész nyáron, vagy nem dolgozik valaki a szülők közül…

2013. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Olyan kellemetlenül érzem magam, hogy teszik a megjegyzést, meg rondán néznek rám, mert nem tudom 3 hónapra senkinek lepasszolni a gyereket.

Sajnos nekem nincs ilyen bensőséges barátnőm, meg mindenki dolgozik.

2013. jún. 29. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!