Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érintene, ha kisgyereked...

Hogy érintene, ha kisgyereked ilyet mondana neked?

Figyelt kérdés

Egy két és fél éves kislányom van. A történet elejéhez hozzá tartozik, hogy az kb másfél hónapja egy hétig nagyon beteg voltam, és sokat segített a mamája a vigyázásban ( én anyum), mivel itt lakik a szomszédban. Ennek oka az volt, hogy nem bírtam felkelni, másrészt nem akartam hogy elkapja a betegséget. Előtte is nagyon mamás volt, de hogy akkor még intenzívebben töltöttek együtt időt, még inkább az lett. Sokat emlegeti, minden nap menni akar, ilyesmi. Ezzel nincs is gondom. A mama nagyon engedékeny, sokkal inkább mint ugye én. Pl: Én mondom, hogy menjünk, a kislányom, még nem akar, Mamája mondja, hogy még maradjunk akkor csak egy kicsit. Lényeg, igaz nagymama, kényeztetős.

Tegnap elmentem tornázni egy órát, és a mama vigyázott rá, mert a férjem se ért még haza. Mikor visszaértem, ugye még lent játszottak az utcán, mondtam, hogy fél 8, menni kell haza fürödni. Nem akart, ezért durcás lett mikor felvittem, de szerintem már inkább fáradt volt és nyűgös. Otthon elvágta magát a szobájába, én próbáltam vele csacsogni, hogy mit játszottak, merre voltak a mamával, de ő csak azt hajtogatta, hogy: Mama, Mama! Kérdezem, hogy mit szeretnél mondani még Mamának, mert ha szépen megfürdünk gyorsan, akkor felhívjuk lefekvés előtt. Erre azt mondta: Azt akarom, hogy Mama legyen az anyukám, őt szeretem a legjobban!

Nem tudtam mit tenni, elkezdtem zokogni a fürdőszobába, hogy ne lássa, annyira rosszul esett. :( Hogy valamit ennyire nem jól csinálok, és tényleg őszintén mondta. A férjem szerint butaság, hiszen csak jól érezte vele magát, és élvezi, hogy mamájánál ő a főnök, de szerintem az ilyen kicsik még annyira őszinték...

Ti mit szólnátok, ha ezt mondaná? Azért nektek is rosszul esne, nem?


2013. jún. 28. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom miatt már eret is vágtál volna magadon. Mindig azt hajtja hogy anyukámékhoz akar költözni, mert engem utál. Már tegnap azt is mondta hogy neki nem kell egy ilyen kócos vörös anya, apa hozzon egy szép sima hajú szőke anyut. Mikor összeveszünk felsorolja kiket szeret jobban mint engem, mindenkit csak anyósomat nem....
2013. jún. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Első, hány éves?
2013. jún. 28. 07:44
 3/13 anonim ***** válasza:
:DD Bocsi, de ez olyan tipikus. Én 2.5évesem, meg Apát hajtja el, hogy menjen már dolgozni az irodába. De ha épp én nem engedek valamit, akkor nálunk is mama van. Szóval ezt ne vedd fel! Mindent jól csinálsz, téged szeret, mert te vagy az anyukája! Csak még pici, nem tud különbséget tenni a dolgok között, vagyis nem tudja kifejezni magát, csak ilyen egyszerűen. Szeret-nem szeret. Ennyi, ne reagáld túl! Tegnap nálunk is volt ilyen. Mama átjött, játszottak. Menni szerettem volna le vele játszani. Erre rámszólt: Anya menjél dolgozni, mamával maradok! De volt már hogy rászóltam és azt mondta: Buta vagyok. Rosszul esett, látványosan duzzogtam, nem értette. Aztán elmagyáraztam neki, hogy ilyet nem mondunk, mert ezzel megbántjuk a másikat. Mondd el neki, hogy megbántott és hogy te nagyon szereted, de ehhez hozzátartozik az is, hogy neveled, mert ha mindent megengednél neki, akkor álmos lenne, meg éhes...blabla :) Ne aggódj! Ahogy idősödik, annál ügyesebb lesz.
2013. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fiam is ilyen. Mama kozel lakik mindennap latja..engedekeny sok ajandekot kap tole... a fiam nagyon anyas volt kb 2evesen hagytam eloszor itt mamazni.most 28 honapos es bar nem beszel sokszor adja a kezembe a cipomet lok az ajto fele es mondja h mama ide..tegnap messzire mentunk a ferjemmel ot is vittuk es mikor betettem a gyerekulesbe edesen integetett nekem h akkor en menjek mert o apaval megy csavarogni..a 170kmbol 70et sirt mert en is mentem veluk..en meg egyenlore jokat mosolygok rajta ugy is tudom h en vagyok neki a vilag kozepe ez csak hiszti mert tudja hogy ha anya ott van akkor vannak szabalyok is..amiket minden gyerek utal..
2013. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én most élem meg ezeket 3x :-DDDDD

elsőre még bántott egy kicsit most már nevetek rajta


és mint írták még nem tudják rendesen kifejezni magukat

egy gyerek én központú nekik az kell ami csak és kizárólag nekik jó a többi "nem szeretem buta nem kell"


ha nagyobb leszel jókat fogsz mosolyogni ezeket

2013. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell sírni,arról van szó,hogy jobban kényezteti a mama,több dolgot megenged, a mama csak vele foglakozik,ha Ő ott van. 2 éves Fiam imádja a mamát,állandóan csak Mamát akarja,mindig ott akar aludni,ha ott aludt nem akar hazajönni,azt is mondta már,hogy "Anyát nem szeretem, a mamát szeretem",de ez eljátssza az apjával is,hogy "apát szeretem anyát nem".Nem tudom én csak vigyorgom,mert tudom,hogy baromira tudok neki hiányozni és bizony amikor 2 éjszakát aludt nála a 3.nap már emlegetett "anya mikor jön",aztán ha megérkezem megöleli a lábam,hogy "nagyon szeretlek Anya",aztán persze megint megy a harc,hogy a mamánál marad:) Örülök,hogy szereti a nagyszüleit,főleg ugye anyukámat,nekem nem esik rosszul.
2013. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Olyan persze nálunk is volt már, hogy mind a 2 mamánál, mikor épp melyiknél volt, ott akart maradni, nem akart hazajönni, ha én mentem megnézni mit játszanak, akkor Anya te nem jöhetsz, nem szabad stb..Ezek mind beleférnek, de ezt így először hallani...szívszorító volt, de akkor ezek szerint gyerek szokás...:)

Én is örülök, hogy mind a kettő mamájával szoros a kapcsolta, félre értés ne essék, ez így a jó! :)

2013. jún. 28. 08:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2,5 éves fiam mondta tegnap este, hogy rám és apára nincs szükség jól megvannak ők Blankával kettesben. Blanka a 2 hónapos kislányom és majd ő lesz az új anyukája, mert neki ez jobban megy:)


Legalább nem féltékeny ahugira

2013. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
első vagyok. 4 éves a drága. Úgyhogy már tudatosabbak ezek a mondatai. Szerinted mit érzek?
2013. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam már 6 éves, de a mai napig mondja, hogy "apát jobban szeretem, mint téged". Szerencsére csak az apját sorolja ilyenkor, de ez is nagyon fáj, hiába tudom, hogy természetes. Mindenki jobban szereti az egyik szülőjét, csak a legtöbben nem mondják ki.
2013. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!