Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El szeretnénk menni a párommal...

El szeretnénk menni a párommal 2 éjszakára kettesben, a 2 gyermekünk nélkül a közelbe. Szerinetetek ez önző dolog?

Figyelt kérdés
A gyerekek 3 éves és 10 hónaposak, soha nem voltunk együtt sehol, mióta ők vannak, semmi időnk egymásra és már veszélyben érzem a házasságunkat. Anyám elmondott mindenféle önzőnek meg hogy nem gondolta volna rólam ezt, stb. Persze nem is vállalja a gyerekeket. Imádom a gyermekeimet, minden percet velük töltök, nem járok el barátnőkkel sem, és egyáltalán sehova. Tényleg erről szól az anyaság és én látom rosszul a világot?
2013. júl. 1. 14:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

A "soha nem voltatok sehol, és semmi időtök egymásra" úgy kell érteni, hogy egy délutáni séta idejére se hagytad másra őket? Mert akkor azért nem rögtön egy kétnapos kiruccanással kezdenék...

A kicsi a kb. most lábalhat ki a szeparációs szorongásból, még nem beszél, nem fogod tudni megmagyarázni neki, hogy nem örökre tűntél el. Menjetek el moziba, színházba, akárhova, de ne rögtön egy teljes éjszakára.

Arról sem írsz, ki vigyázna a gyerekekre. Ő menne hozzátok? Szerintem ez a jobb megoldás. A gyerekvigyázónak is biztonságérzetet ad, ha pár órára, fél napokra már korábban is rábíztad a kicsiket, nem rögtön egy kétnapos kalanddal kezdtek.

2013. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

A kicsi még az én szememben kicsi ehhez. Én olyan vagyok, mint te. Nálunk mostmár lassan 4 a nagy és 2 éves a kicsi. Én most érzem, hogy már senkinek nem lenne nehézség, ha elmennénk egyszer a férjemmel 1-2 napra. A kicsi is beszél, önállósodik. Igen ám, de mostmár pont a nagy sír esténként, ha anyósom altatja a gyerekeket...

Mindemellett, menjetek! Éspedig azért, mert lehet, hogy jól érzed a házasságotok veszélyét. Mi most próbáljuk menteni, ami még menthető. Karácsony előtt pár nappal a férjem kiakadt és közölte, hogy ez így nem mehet tovább és ha egymással nem töltünk több időt, akkor biza el fogunk válni. Na azóta esti koncertekre többször is elmentünk és olyankor anyósom altatja a gyerekeket. Illetve voltunk egy esküvőn, ahonnan 4 körül értünk haza hajnalban. De még nem voltunk el annyi időre, hogy reggel ne legyünk otthon, mire felkelnek.

Kívánom, hogy érezzétek jól magatokat és legyen továbbra is boldog a házasságotok!

Elég érdekes anyukával áldott meg a sors, sajnálni fogja ő majd még később, hogy ilyen...

2013. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Én párommal és a gyerekekkel minden évben elmegyünk nyaralni.(3 és 5 évesek)De a nyáron vagy ősszel kettesben még elmegyünk 3 napot.Hiányoznaka a gyereekek,mert ott is róluk beszélünk.De az is igaz hogy jó kicsit magamba lenni és nem mindig az észt iosztani a gyerekeknek.Nem hiszem hogy önzőség magunkra gondolni.Mamáknál szét vannak osztva a gyerkőcök és közben nyaralnak ők is.
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
én sem voltam sehol kettesben a férjemmel,úgy éreztem a gyerek sínylené meg,bűntudatom lenne.A férjem megoldotta mással...Menjetek érezzétek jól magatokat,ápoljátok a kapcsolatotokat!
2013. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Mi az anyósomra hagyjuk a gyereket és megyünk egy-két napra.

Anyósom imádja a gyereket és el is vitte idén nyaralni egy hétre addig meg tudtam pihenni és romantikázni a férjemmel. Most várjuk a 2. babát :)

2 éves a fiam.

2013. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Jó ég, de szerencsém van anyámmal! Ha ilyen lenne, mint a tiéd, nekem nem is lenne gyerekem egyáltalán. Mondtam neki anno, hogy én nem fogom a négy fal között leélni az életemet, de babával a hátamon meg nem fogom megmászni a "macsupicsut" meg nem mehetek el úgy a világ másik végébe, hogy igazából nem tudom, hogy pontosan mit és hol és milyen sorrendben csinálunk stb. stb. meg anyám kínja és ahhoz sincs kedvem, hogy hallgassam, hogy milyen önző vagyok, ha a gyerek nélkül csinálom, mert gyerekkel nem lehet. Erre még ő közölte, hogy attól, hogy gyerekem van, vagy viszem, vagy ha nem viszem, akkor el van nála akár egy egész hónapot is, ha én az amazonason vágyok csónakból dzsungelt nézni, szarjam már le mások véleményét, meg mi közük az én életemhez... Nem még ő is ilyet mondjon, hogy két éjszakára elmenni önzőség.
2014. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egy kis update... nem mentünk el, mert nem vállalta senki a gyerekeket. A férjem tavaly télen megcsalt, nemrégiben derült ki. Nem mondom, hogyha elmegyünk nem történik meg, de így esélyem sem volt rendbe hozni a házasságomat.:(
2014. júl. 13. 01:21
 18/19 anonim ***** válasza:

16-os: nagy szerencséd van. Az enyém állandóan mondogatta, hogy le KELL nekik adnom hétvégére, aztán lassan az esti sulit sem tudom megoldani, nemhogy a munkahelyet :(

Kérdező: Nagyon sajnálom :(

2014. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Sajnálom, hogy ilyen történt veled. De sajnos igazad van, nem biztos, hogy nem történt volna meg.
2014. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!