Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is ilyen asztma tünet...

Nálatok is ilyen asztma tünet gyermeketeknél?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a lányom nemsokára. ma voltunk pulmonológusnál (maszeknál mert a körzeti azt mondta nem tud adni beutalot SZTK-ra): a doki Singulair Minit írt fel neki.

a tünete: ha meg van fázva a betegség kb 3-4 napján 2 napig tartó szinte folyamatos száraz, sípolós köhögés van nála. Ilyenkor se enni, de még csak aludni is nehezen tud. éjszakára már annyira kifárad hogy csak nyöszörög mikor elkezd köhögni. nagyon gyakran beteg, de ez a köhögés olyan novembertől jött elő, azt hiszem akkor volt neki hörgő gyulladása is. azóta most volt beteg 7.alkalommal!!!

a dokinéni azt mondta menjünk vissza 3 hét múlva. majd azt hogy egy évig biztosan szednie kell. s hogy ősszel valami immunerősítőt javasol (jegyzem meg már az is meg volt most tavasszal de lám nem használt)


én asztmás vagyok és leginkább nekem is akkor jön elő ha beteg vagyok. mellé allergiám is van, tesóm pedig szintén allergiás. Létezne hogy a lányom is asztmás és neki is csak betegség alatt jön elő? van hogy már annyira köhög hogy hányt, de leginkább a szívem szakad meg érte hogy nem tud aludni, vagy ha elalszik fel kel 10 perc múlva a köhögő rohamra.


2013. júl. 2. 00:07
 1/7 A kérdező kommentje:
ja, még annyi, januártól kapja a Spiropentet, ahogyan elkezd köhögni ilyen sípolós roham formájában. adom neki vagy 4 napig. első két alkalommal nagyon jó volt, de most mintha már nem használna neki.
2013. júl. 2. 00:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzászokott a szervezete. Szerintem nézesd meg másik dokinál is.
2013. júl. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a körzeti azt mondta nem tud adni beutalót mert ugye kérik a körzetis anamnézist, amiben ugye csak annyi van hogy idén kétszer vettem neki spiropentet. mert ugye mikor köhög már nem viszem dokihoz hanem automatikusan adom neki, így a körzetinél nincs beírva hogy ilyen köhögések jönnek rá. csak annyi van hogy beteg állandóan. azért is kellett maszekhoz vinnem.
2013. júl. 2. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is hasonló tünetei vannak. Alapból semmi baja, de nagyon sokszor beteg, és akkor jön elő nála a sípoló, ugató köhögés. Ősztől tavaszig ez általában 2-3 hetente fordul elő, és eltart legalább 1 hétig. Én ilyenkor Beroduallal inhalálom, nekünk az vált be. Vannak állandó gyógyszerei is, 3 féle. Nyáron ritkábban beteg, bár most 2,5 hétig elhúzódott neki.

Nálunk a pulmonológus hörgőtükrözést javasolt, amit először kapásból elutasítottunk. Rá nem sokkal nagyon beteg volt, fulladt levegővételkor, fulladt kilégzéskor, hörghurutja és kezdődő tüdőgyulladása volt egyszerre, akkor mondtuk azt, hogy oké, csinálják meg. Most, így utólag már nagyon örülök, hogy megcsináltattuk, kiderült minden probléma oka. 50%-os, vele született, bal főhörgő szűkülete van. Neki ez váltotta ki az asztmát is, és ez okoz minden gondot, mert a lerakódott váladék nem, vagy csak angyon nehezen tud kiürülni. Ebből kifolyólag van neki egy krónikus légcső problémája is.

2013. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
húha kedves előző, nem semmi....nálunk még nem merült fel semmi komolyabb vizsgálat de sajnos a lányom rengetegszer beteg. kíváncsi leszek ezzel a bogyóval hogy húzzuk majd ki.
2013. júl. 2. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak ugyanez van szinte.Asztmás,tavasszal derült ki nála.2 hónapig éjjeé-nappal köhögött,de úgy,hogy állandóan hányt már a köhögéstől....végre eljutottunk egy pulmonológushoz,ahol kiderült hogy allergiás-asztmás,ahogy én is.Nagyon sokszor beteg,legfőképpen akkor jön elő neki ez a fulladásos köhögés,és hányás.De van hogy terhelésre is előjön,vagy egy nagyobb hisztinél sajnos....a fiam is a singulair minit szedi,+ha beteg akkor ventolin,berodual csepp.Az elmúlt 1évbe 34 szer volt beteg...(ezt azért tudom,mert kikértem a háziorvostól 1 évre visszamenőleg a papirjait,a tartós betegségről szóló papir miatt,amit a pulmonológus tölt ki)
2013. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ez nem semmi. mit jelent hogy 34-szer volt beteg? annyiszor fulladt be? lányom havonta beteg én is ki fogom kérni a papírját ha megyünk vissza a pulmonológushoz.
2013. júl. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!