Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek a kötelessége a bankszám...

Kinek a kötelessége a bankszámlaszámot megváltoztatni gyermekelhelyezéskor hogy a másik szülőnek menjen a számlájára a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Annak a kötelessége aki a gyermeket jelenleg neveli? Vagy annak akinél volt a gyermek azelőtt?

Ki KÖTELESSÉGE?

Szóval ha nálam volt a gyermekem és az én számlámra érkezett minden hónapban a családi de a közben ő vette át a gyermek nevelését akkor kinek kötelessége utána járni hogy a gyermeket nevelő szülőhöz eljusson a pénz?

A gyermeket nevelő szülő kötelessége bemenni és bejelenteni a magyar államkincstárnál a bankszámla szám változást, nem?



2013. júl. 6. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy kinek a kötelessége, nem tudom. Azt, hogy kinek az ÉRDEKE, azt igen: azé, aki a pénzt akarja kapni.
2013. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De ha a pénzt még is a Te számládra küldik, köteles vagy azt visszautalni.
2013. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ezek szerint akkor annak lenne az érdeke és kötelessége aki épp igénybe szeretné venni és felhasználni a pénzt, jelen esetben az akinél el van helyezve a gyermek. És mi van olyankor ha nem tesz eleget a másik szülő az az nem tett érdekében semmit annak hogy esetleg az ő számlájára kerüljön a pénz?

elvárhassa hogy minden hónapban szaladjak a pénzel hozzá, mert az én számlámra jön még mindig? Ha nem én vagyok a gyámja a gyermeknek , nem intézkedhetek hogy az ő számlájára küldjék.

2013. júl. 6. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj be és mondd le, aki neveli az meg majd újból megigényli ha fontos neki
2013. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, amit a 4. válaszoló írt. Mondd le mondván te már nem vagy jogosult rá. Aztán intézze a másik fél.
2013. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ez hogy működik? Bemegyek a magyar államkincstárhoz ahol anno megigényeltem és lemondom? De nem fogja a másik szülő azt hinni hogy én zsebre tettem a családit mert a számlám üres. Mert oda nem jön már semmi. Lehet elkezd majd követelőzni. Mert ha mondanám neki nem hinné el.

Ezek szerint nincs rá nagy szüksége ha nem ugrál a pénzért.

2013. júl. 6. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Levélben is el lehet intézni. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, kérdezd meg mi kell... Vagy írj emailt, nekem pár hónapja válaszoltak...


Aztán írsz egy tértivevényes levelet a MÁK-nak és a másik szülőnek, melyben lemondod a családi pótlékot, mert nem vagy jogosult rá.

2013. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Milyen bejelentési kötelezettsége van az ellátásban részesülőnek?


A családi pótlék folyósításának, szüneteltetésének vagy a folyósítás felfüggesztésének időtartama alatt a folyósító szervnek 15 napon belül, írásban be kell jelenteni:


a) a gyermeknek az ügyfél háztartásából történő kikerülését,


Tehát írsz egy levelet, hogy hivatkozva erre a pontra kéred a családi pótlék megszüntetését. Nincs nyomtatvány, nekem más ügyben csak egy kérelmet kellett beadni.

2013. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!