Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul? Ennyire...

Mit csinálok rosszul? Ennyire rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 éves és nagyon sovány.Alig eszik meg valamit folyton nyűglődés van komolyan a 9 hónapos húga többet eszik mint Ő mikor főzelék van akkor a kicsi megeszik 200-220 grammot Ő nem, a felét alig,húst egyáltalán nem.Most elkezdeném felsorolni mit nem eszik itt ülnénk reggelig...

Voltunk ma lent a játszó téren és oda jött hozzánk egy iker lányos anyuk, játszottak a gyerekek mi pedig beszélgettünk.És mondja,hogy milyen kis súllyal születek a gyerekek és milyen szépen behozták magukat akkorák ami pont jó, gyerekorvos szerint.Akkorák voltak mint az én Zizmuskám csak nem olyan ropik...arra csak legyintettem,aztán mikor megtudtam,hogy ők most töltik a kettőt... akkor majdnem elbőgtem magam. Most is,ahogy bementem mesét olvasni és végig simogattam a lábát majdnem elsírtam magam.Annyira aggódom a következményektől... nem eszik húst,zöldségeket mindenki azt mondja,hogy majd fog..ezt mondják 4-5 hónapos kora óta,mióta hozzá táplálom...

Igazából nem tudom mi a kérdésem...csak olyan jól esett kiírni magamból.

Úgy néz ki jön a 3. de ha arra gondolok,hogy Ő is ilyen lesz...

Hasonló cipőben járó anyukákkal nagyon-nagyon-nagyon szívesen leveleznék!!!



2013. júl. 9. 21:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromban voltam ilyen, de nem emlékszem, szüleim mesélték, hogy gond volt ezzel. Az akkori gyerekorvos azt tanácsolta, hogy hagyjanak kint nekem az asztalon egy tányért minden fincsi jóval, és ne csak akkor egyek, amikor a fő étkezések vannak, hanem bíztassanak arra, hogy kapjak be egy-egy falatot , ha arra járok. Eredményes lett :) Ma már nincs gond az étvágyammal sem, viszont min. napi 6x eszem :) kis adagokban. :) Ez megmaradt. Szóval gyakorlati tapasztalatom szülőként nincs, még csak az elsőt várom, de hátha ez beválik nálatok is.
2013. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is mindenhol kint van a kaja... Ha bejön valaki már nem is magyarázkodom mert már nem érdekel csak egyen..de mikor délben alszik én járok körbe és eszem meg,vagy elrakom ami olyan.
2013. júl. 9. 21:51
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
12 éves koromig 25 kiló voltam. Gondolj bele negyedik osztályba jártam ahol mindenki más kövérebb volt nálam. Anyukám alig bírt belém erőltetni valamit. Aztán mikor elkezdtem nőiesedni szedtem is magamra. Persze ez én vagyok és lehet hogy a kicsi lánynak egy orvos kéne. Vagy csak valami miatt nem akar enni, esetleg fél bizonyos ételektől. Ne erőszakoskodj inkább beszélgess vele, tudom nehéz de fogd fel játékosan. Találj ki valami vicces sztorit az ételek mellé. Vegyél olyan mese könyvet amiben pl vicces gyümölcsök zöldségek vannak. Nem tudok jobbat ajánlani.
2013. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Ötletem nincs, de szerintem nem a te hibád, ne magadat okold... van ilyen, az egyik gyerek nem alszik, a másiknak az evéssel van gondja, az enyémek esznek-alszanak, na nálunk más van....


Azt próbáltad már, hogy vegyen részt az ételek elkészítésében? Pl. gyümölcsöt szeletelni, répát reszelni... Aztán útközben hátha csipeget...

2013. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem jár oviba minden nap együtt főzőcskézünk. Mesét is próbáltuk már,olvasást, mindent.9 hónapos babám 8-9 kiló a lányka meg 10-11 :( Mi Angliában élünk most 2 hete vagyunk Magyarországon itt vittem el orvoshoz.. úgy néztek rám mikor meglátták a gyereket mintha tiszta kék-zöld lett volna.3 éves de még a kezére sem csaptam soha...Olyan kis törékeny. Beszélgetni rengeteget szoktunk tökéletesen beszél magyarul angolul... Annyira édes gyermek (Tudom mindenki így gondolkodik a sajátjáról).
2013. júl. 9. 22:19
 6/29 anonim ***** válasza:

Csak a szomszédom esetét tudom írni, ugyanez a helyzet náluk is. A kislány 3 éves és 10 kg. A húgocskája 1,5 éves és 12. A 2 éves fiam majdnem akkora, mint a három éves leányka. Egyszerűen ennyire rossz evő, ha olyan a kedve, levest eszik. Mindent eszik, de csak csipeget, 1-2 falat és kész. A kishúga kész zabagép, addig eszik, amíg lát.

A barátnőm is mindent kipróbált, ilyen kaja, olyan kaja, egyik nap a mamánál hihetetlen módon habzsolt, másnapra vittek haza, otthon már nem kellett. Sok esetben a kislány megvárja az apját (este hétkor jön), vele hajlandó enni. Volt, hogy egész nap azon a két szem kekszen volt, amivel én kínáltam.

Talán a közösség, az ovi majd javít rajta, ez az egy remény maradt...

Ne emészd magad, hiszen mindent megteszel, nem szándékosan éhezteted! Tudom, nagyon nehéz, én már akkor ki vagyok bukva, ha egy kis betegség után nem akar enni a fiam...

2013. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Kislányom is kisebb, mint az átlag, ő is 3 éves. Mekkora a Tiéd? Ő mondjuk hála szépen is eszik, de állandóan mozgásban van. Én is kicsinek rossz evő voltam és nagyon sovány, nekem Béres cseppet adott anyu, attól lett étvágyam.

Ha arc formájú szendvicset csinálnál azt nem enné meg? A pizzát szereti? Ha igen, azon hátha megenné a zöldséget, húst. Tojást, tejterméket megeszi?


Ha leveleznél, írj nyugodtan privit, bár csak félig vagyok hasonló cipőben.

2013. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Irok,most kapja ezt a tejitalt,kapná ha inná,mióta itthon vagyunk az egész család azon csodálkozik,hogy még mozogni tud,van energiája. 2éves kora körül kint elvittem orvoshoz minden vizsgálat nincs semmi baja. Itthon nem vizsglták meg azt mondták adjam neki amit szeret...hiába mondtam,hogy olyan nincs...
2013. júl. 9. 22:31
 9/29 anonim ***** válasza:
MIt szokott inni? Egyszer a Tv beszélt egy gyerekorvos és mondta, hogy sok anyuka panaszkodik hogy nem eszik a gyerek, de amit megiszik (pl gyümölcslé, tea) abban bőven benne van a kalóriamennyiség amire neki szüksége van
2013. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
en amikor kicsi voltam majdnem semmit nem akartam enni vajas kenyer es sultkrumplin kivul elegge sovanyka voltam :-p aztan amikor elertem a 20kb akkor kezdtem hizni akkor mar engem is zavart a sovanysagom mindenki azzal cikizett hogy milyen vekony vagyok most meg az a bajom hogy amit egykor felszedtem nem birom leadni :-p jo azert nem vaok kover de van felesleg ne aggodj azt tanacsolom mert minel jobban erolteted annal rosszabb en tudom magamrol probald konnyeden venni legalabb is azt mutatni.De ha a verkep is jo volt meg minden ok akkor nincs okod aggodalomra.Ha husos lenne akkor azzal foglalkozna mindenki hogy husos.Kitartas es turelem.
2013. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!