Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az élettani dadogást is...

Az élettani dadogást is valami konkrét rossz élmény vagy szorogás váltja ki? Kisfiam 2 éves és 8 hónapos, néhány napja kezdett el nagyon feltűnően dadogni. Csak a mondatok elejét húzza el,4-5-ször fut neki. El fog múlni?

Figyelt kérdés

#élettani_dadogás
2013. júl. 11. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

nem. az váltja ki, hogy még nem tud olyan gyorsan beszélni mint ahogy az agya jár.

el fog múlni, nem szabad rászólni, mert abból lehet a rendes dadogás, a rossz élmény, esetleg szégyenérzet miatt

2013. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idős volt az én fiam is mikor ugyanezt csinálta!Ő is gyorsabban akarta mondani mint ahogy bírta!

Ne aggódj majd kinövi!!

2013. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a téma! Milyen téma elmesélésekor szokott dadogni? Próbáld meg megfigyelni!
2013. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én lányom csak hülyeségből csinálja néha, ezzel akarja jelezni gondolom, hogy nagyon fontos a téma, nálunk legalábbis.
2013. júl. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem akarlak elszomorítani, de nem biztos, hogy kinövi, lehet egyre rosszabb lesz, mint az én esetemben. rám soha nem szólt senki, először én is csak egy kicsit dadogtam, de aztán egyre, és egyre jobban, ma már szinte nem is tudok beszélni...
2015. márc. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!