Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bogarakról álmodik rosszat 3...

Bogarakról álmodik rosszat 3 éves kislányom, ez elmúlik vagy fóbia lehet?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap azt mondta a lánykám, hogy éjszaka azt álmodta, hogy a számból bogarak másztak ki.Többször mondta hogy rosszakat álmodik bogarakról, pókokról.Olyankor fel is sír éjszaka, de 1-2 perc alatt megnyugszik és visszaalszik.Gyereketek álmodik ilyesmiket?
2013. júl. 11. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

talán látta hallott róluk valamit

az én lányom is akkor művel ilyeneket szintúgy 3 éves

2013. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton álmodtam rossz dolgokat bogarakkal, amikor kicsi voltam.

Hogy fóbia lesz-e, az attól függ, hogy lelkileg mennyire érzékeny.

2013. júl. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, szóval tényleg csak egy ötlet, hátha...

Mi lenne, ha megpróbálnátok olyan meséket keresni, amiben kedves bogárkák vannak. Hátha, így átlép a rossz érzésen. Nálunk a Bogyó és Babóca nagy kedvenc, és miattuk nagyon szeretik nézegetni a kis bogarakat.

2013. júl. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Bár nálunk ilyen rossz álmok nem voltak sosem (a gyerekem imádja a rovarokat), a „meseterápiát”, amit írt az utolsó hozzászóló, jó ötletnek tartom.

Ha szabad a lányodnak rajzfilmet néznie, akkor jó szívvel ajánlom a Csodabogarak c. sorozatot, zseniális, és nagyon szórakoztató.

A másik Lázár Ervin és Lázár Zsófia Bogármese c. könyve lenne, de lehet, hogy ahhoz még kicsi a lányod, mert 4–6 éveseknek ajánlják, de ez is remek mesekönyv: [link]


Egyébként ti hogyan viszonyultok ezekhez az állatokhoz? Nincs otthon sikítozás, ha egy pókot láttok a kádban? Az ilyen fóbiákat leggyakrabban a szülők ültetik a gyerekekbe… (ne vedd ezt támadásnak, lehet, hogy észre sem veszi az ember, hogy valamire úgy reagál, hogy a gyerek megijed).

2013. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pont egy ilyen fürdőkádas eset volt valamelyik nap.Fürdött egyszer csak elkezdett kiabálni, hogy pók, pók....én meg mondtam neki,hogy csak meg akarta nézni hogy fürdesz mert neki is mondta az anyukája, hogy meg kell fürdenie... :D hirtelen ezt tudtam kitalálni, de bejött mert elnevette magát.Egyébként olyan eszeveszettül nem fél tőlük, csak álmában jön inkább elő.Megpróbálom a bogaras, pókos meséket.

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

2013. júl. 12. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!