Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-éves kisfiam nem hagya hogy...

ÉVI-Zéti kérdése:

2-éves kisfiam nem hagya hogy a kukiját huzogasuk? Mi a megoldás mit csináljunk?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz kisfiam még csak 15 hónapos, de már 1 hónapos kora óta felhúzom neki, szerencsére már félig feljött.A lényeg, hogy kb. 1-2 hónapja elkezdte zavarni, azt mondta a férjem azért mert kellemetlen lehet neki.Úgy próbáltam, hogy elkezdtem "játszani" vele, hogy mikor felhúztam mondtam hogy kukk, itt a pucu.Azon nevetett és azóta nem fészkelődik, mikor fel akarom húzni neki.Persze fürdés közben szoktam.
2013. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam hogy 3 éves koráig nem kell huzogatni.

Mert 3 éves korára magától feljön a lemaradás.

2013. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyáltalán nem kell huzogatni! Tisztul a vizelettel, és ahogy játszik vele. Ha tud pisilni, és nincs gyulladás, nem kell semmit csinálni, amig nem fogja másra is használni a kukiját.
2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem húzod fel neki egyáltalán semennyire sem, akkor hogy mossátok meg a bőr alatt?????!!!!Ezt sosem értettem.....

1#

2013. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy tisztul magától. Külföldön élek, itt ez az általános ajánlás védőnők, orvosok részéről.
2013. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha le van tapadva, nem kell lemosni a bőr alatt, ugyanis gyakorlatilag nincs mit. Gond akkor van, ha fitymaszűkület van, de a letapadás már feljött, így ilyenkor ott elszaporodhatnak a bacik. Ennek az a jele, ha pisiléskor felfújódik a fütyi vége, mint egy lufi. Vagy váladékozik.

Próbáljátok neki megmutatni, hogy hogyan tudja magának csinálni.

2013. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Férjem és egy kisfiús anyuka is azt mondta, nem kell semmit huzogatni. férjem mindig kibukik ezeken a dolgokon, igaz neki gondolom soha nem is volt semmi problémája, de könyörgöm kiskorban azért van ott az a bőr, hogy védje az érzékeny testrészt... Kolleganőm pedig azt mondta, neki a kisfia kb 3-4 éves korában megoldotta magának a dolgot.
2013. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban is azért van az a bőr, hogy védje is!Egyébként én nem azt írtam, hogy húzogatni kell, de fürdés közben fel lehet húzni annyira, hogy egy kicsit meg lehessen mosni.Persze annyira, hogy a kisfiúnak ne legyen fájdalmas és csak amennyit a bőr egy kicsit enged.Nekem a gyerekorvos ajánlotta amikor 1 hónapos volt, hogy el lehet kezdeni, nagyon finoman, óvatosan felhúzni picikét a bőrt.Ilyen butaságot meg a világon nem hallottam, hogy a vizelettel tisztul...a férjem kiakadt mikor mondtam neki....A férjemnek soha nem húzták fel, csak 2 éves korába kezdte az anyukája.Semennyire sem sikerült, elvitte orvoshoz 3 évesen úgy feltépte neki, hogy még most 28 évesen is rossz visszagondolnia rá....és ez pont azért van mert 2 éves kora előtt nem húzták fel neki semennyire sem.Kisfiamnak még csak félig jött fel de tovább nem is erőltetem, csak mindig annyira húzom fel amennyire a bőr engedi, szépen megmosom neki a makkot fürdés közben és ennyi, minden nap egyszer húzom csak fel.A gyerekorvosunk meg is dicsért, hogy milyen ügyesek vagyunk, a gyerkőcnek nem lesz sok problémája vele.Tudom, hogy ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények, de én így gondolom....Bocsi kérdező az OFF-ért. 1#
2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!