Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elmennétek egy ilyen céges...

Ti elmennétek egy ilyen céges kirándulásra 2,5 éves gyermek mellől?

Figyelt kérdés
Május elején kezdtem új munkahelyen. Valószínűleg szeptemberben lesz céges kirándulás, mert tavaly is mentek. Ez úgy nézett ki, hogy szombat reggel mindenki bemegy dolgozni, ott vagyunk délig. Vinni kell a cuccot, mert munka után már ülünk a buszra és indulunk. Az egész az ivásról szól sajnos. Oké, hogy jó a hangulat, minden meglepi, mert a főnök szervezi le az egészet, minden ki van találva, programok sora, de a fiúknak a lényeg az ivás. Vasárnap este jönnénk haza, és hétfőn "kipihenten" lehet megint dolgozni. Biztos bánni fogom, ha csak én nem megyek, mert nekem van csak kicsi gyerekem és majd hallgatom a sztorikat, de nem vagyok kíváncsi ittas munkatársakra, és a gyerekemet sem láthatom 2 napot.
2013. júl. 15. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

2,5 éves már nem baba, simán kibírja nélküled.


Ha ilyen adódna, nekem külön felüdülés lenne 2 gyerekmentes nap, ráadásul csapatépítésnek sem utolsó egy ilyen buli, főleg, ha csak pár hónapja dolgozol ott.

Gondolom van ott más nő is akinek nem célja síkrészegre innia magát.

Ha amúgy nagyon jól kijössz a kollégákkal, akkor nem hiszem, hogy nagyon rosszul éreznéd ott magad.


Amúgy meg ha mégis kényelmetlenül éreznéd magad, szerintem bármikor hazajöhetsz előbb olyan ürüggyel, hogy a gyerek hiányol, beteg lett stb.

2013. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem baba és tudom h simán kibírná nélkülem. Nekem hiányozna nagyon, meg hogy nem pihennék semmit azon a hétvégén.

2 hónap alatt elég jól beilleszkedtem, jó a társaság, szeretek velük lenni, sokat hülyéskedünk a munkahelyen. Ezért gondolom, hogy megbánnám. 2 napig ingyen minden, sok program, eszem-iszom.

De tényleg mindnekinek felnőtt gyereke van, nekem olyan furi elmenni ilyen útra. De tudom, hogy simán ellenne az apjával itthon nélkülem.

2013. júl. 15. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
szerintem menj.
2013. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem munka miatt volt ilyen vagy évente 4-5 alkalommal. Egy részükre jó volt menni, étteremben kajálni, ha jó a társaság, akkor röhögni, dumálni. Egy másik cégnél ahol voltam, ott arról szólt az egész, hogy már a buszon a fél társaság a padlóig itta magát. Na annak utáltam minden percét, amint tudtam, leléptem. Persze másnap be is szólt a főnököm, mert eltűntem. Nekem viszont az nem volt szórakozás, hogy részeg állatok tombolását nézem és figyelem, nehogy valaki lehányjon.

Ha jó a társaság, akkor menj, próbáld élvezni.


Viszont nem árt arra is figyelni, hogy ezek a céges programok egyben pofavizitek is. Sajnos néhányan muszáj részt venni - persze nincs kimondva, hogy kötelező, de rossz néven veszik, ha hosszútávon kihúzod magad az ilyenek alól.

2013. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

SZerintem el kellene menned.

Én az első cégemnél soha nem mentem ilyen céges kirándulásokra, és egyszer csak azt vettem észre, hogy "kilógok" a sorból a többiek közül, ők sokkal jobban összeszoktak, mint én. Oké hogy sokan piálnak de biztos vannak olyanok is, akik nem, te is megihatsz 1 pohár bort és tudsz dumálni a többiekkel. Egy ilyen alkalom sokkal jobban össze tudja hozni a társaságot mint a cégben a kávészünetek. Szóval szerintem menj, főleg hogy lássák hogy te is a cég része akarsz lenni, + jól is szórakozhatsz ha jó a társaság.

Gyermekedtől végül is csak 1 éjszakát lennél távol, annyit ki lehet bírni.

2013. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Én nem mennék, mert nem bírom az ilyen céges közös piálásokat. Egy napig oké lenne, de ez három nap.

100%, hogy nem mennék el, akkor sem, ha emiatt rosszul néznének rám.

Amikor nem volt gyerekem, akkor sem a kollegáimmal akartam eltölteni a szabadidőmet.

2013. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez 1,5 nap, szombat déltől vasárnap estig.
2013. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

én tuti elmennék

igyál te is,és akkor nem tűnik fel,hogy ittasak a munkatársak.mármint nem kell részegre inni magad,de 1-2 ital nem fog megártani,és legalább kikapcsolódsz

én ezt tenném

2013. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A férjem szerint is el kéne mennem, rám férne...

És valóban felhívták erre a figyelmemet, hogy a főnök megjegyzi, ha valaki nem megy el, és utána cseszegtetés van.

Akkor átértékelem magamban a dolgokat és addig ráhangolódok erre a kirándulásra :)

2013. júl. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!