Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a lányommal?

Mit tegyek a lányommal?

Figyelt kérdés
Az 5 èves lànyom èjszaka 2-3 órànkènt felèbred, dèlutàn pedig 5-6 órát is kèpes aludni. Most jó mert az óvodàba lehet dèlutàn aludni, de mikor iskolába megy ott màr nem lesz dèlutàni alvàs.
2013. júl. 24. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

le kell szoktatni róla. Ha alszik délután nem engedni 1 órával többet aludni, és fárasztani kell hogy éjjel rendesen tudjon aludni. Aztán szépen lassan leszoktatni a délutáni alvásról.

engem így szoktattak le, elég kemény volt mert folyton hisztiztem de az érdekembe tették mert ugye iskola után tanulni kellett meg napközi meg minden volt akkor. Ha aludni akar az ember arra ott az éjszaka. Drasztikus egy kicsit de az érdeke.

2013. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is miért ébred fel éjjel ilyen sűrűn,és meddig van fel???

5-6óra alvás nagyon sok délután,még egy kisebb gyereknek is! De nem is csodálom ha éjjel fent van!


Ne hagyj neki ennyit aludni délután,és akkor lehet hogy átalussza az éjszakát!

2013. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki kellene deríteni,miért ébred fel ilyen gyakran.Ha csak szoktatási hiba,a hosszú délutáni alvást rövidíteni kellene,mert nem lesz eléggé álmos estėre.
2013. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor fejlodik, ha egesz nap alszik???? Ejjel alszunk, nappal fent vagyunk. Holnap ne engedd egy oranal tobbet aludni delutan es szepen fog ejjel aludni. Nem is ertem, mi ezen kerdeses.
2013. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez aztán tényleg egyértelmű. Nem megbántani szeretnélek, de hogy gondolod, hogy ha nappal hagyod ennyit aludni, éjjel is alszik, majd, mint a bunda??

Muszáj néha beleszólni, mind a kicsi, mind a nagyobb gyerekek napirendjébe és terelgetni, iránytani azt! :)

Sok sikert!

Jah és igen, egy, max másfél óránál többet ne hagy aludni.

Ha nyűgös, hogy Te ébreszted, ne dirketbe keltsd fel, hanem hangoskodj, főzz, takaríts, amikor kelnie kell, h a zajra ébredjen, ne arra, h ébresztgeted. :)


Üdv: Egy 14 hós anyukája.

2013. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak egy rossz szokás, és én is egyetértek azzal, hogy túl sokat alszik délután, ezért nem tud éjszaka, bár totál kizártnak tartom, hogy az óvodában 5-6 órát aludhasson... Keltsd föl délután 1,5 óra alvás után és kész. 5 éves nagylány, meg fogja érteni.
2013. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Màr próbàltam mindent. Felkeltettem 2 óra leültettem a kanapèra 5 perc múlva már aludt. Próbàltam hangoskodni porszívósztam tovàbb aludt. Az óvonõ màr mondta, hogy a lànyom màr 11 órakkor àlmos. 15 órakkor alig bìrjàk felkekteni. Este 8-tól reggel fèl 9-ig alszik (közben 2-3 órànkènt felèbred. Lehet, hogy hülyèn hangzik, de gondoltam elviszem gyermekirvoshoz mìèrt olyan fàrady.
2013. júl. 25. 12:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Màr próbàltam mindent. Felkeltettem 2 óra alvàs utàn leültettem a kanapèra 5 perc múlva már aludt. Próbàltam hangoskodni porszívósztam tovàbb aludt. Az óvonõ màr mondta, hogy a lànyom màr 11 órakkor àlmos. 15 órakkor alig bìrjàk felkelteni. Este 8-tól reggel fèl 9-ig alszik (közben 2-3 órànkènt felèbred. Lehet, hogy hülyèn hangzik, de gondoltam elviszem gyermekorvoshoz mìèrt olyan fàradt.
2013. júl. 25. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvos mindenképpen jó ötlet ,mert ez így sehogyan sem normális!!!

Az sem mindegy hogy éjjel miért ébred? Visszaalszik rögtön vagy csak nyűglődik?!

2013. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!