Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen dadogni kezdett a...

2 évesen dadogni kezdett a kisfiam. Mi lehet az oka és hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
21 hónapos kora óta beszél mondatokba, egyre szebben, érthetőbben. De tegnap elkezdett dadogni, ma is többször észrevettem. Vajon mitől lehet ez? Párommal együtt szépen beszélünk vele(nem kiabálunk), nem ijedt meg, nem érte baleset. Csütörtökön megyünk a 2 éves státuszra, megemlítsem a gyerekorvosnak, vagy ez is egy olyan dolog, amit ki fog nőni?
2013. aug. 4. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamitől lehet, hogy mégis megijedt. Én állítólag a szippantós autótól ijedtem meg 2-3 évesen, 21 éves koromra sikerült többé-kevésbé kinőni a dadogást, akkor már nem vették észre azok, akik nem ismertek korábban.
2013. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor is dadoghat kicsit ebben a korban, ha nagyon akar valamit mondani. A lányom 2és fél éves, ha nagyon mesélne valamit, van hogy dadog, annyi gondolata van :) Szerintem ne aggódj!
2013. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

élettani, nem kell vele foglalkozni! teljesen természetes ebben az életkorban (2-4 év között majdnem minden gyerek átesik ezen). gyorsabban jár az agya mint a szája :)

mint írtam élettani, pár hét vagy hónap múlva el fog múlni, ne javítsátok ki és ne szóljatok rá.

gond akkor van, ha 4 év felett is megmarad, akkor kell orvoshoz fordulni

2013. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is megijedhetett valamitôl.

Az én kislányomat 3 éves korában (most 4.5 éves) megcsípte egy méhecske és kb 3-4 hétig dadogott utána. Nem foglalkoztunk vele, nem javítottuk ki, nem szóltunk rá, és egyszercsak abbahagyta.

A tiéd is elhagyja majd a dadogást, nyugodj meg!

Remélem segítettem egy kicsikét.

2013. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Élettani dadogásnak hívják. Az én lányom is csinálta. NEm kell foglalkozni vele, elmúlik. Akkor van gond ha még 4-5 évesen is dadogni fog.
2013. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!