Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondhat olyat egy hiperak...

Hogy mondhat olyat egy hiperaktív gyerek anyukája, hogy azért szeret dolgozni járni, mert akkor nem kell a gyerekre másodpercenként rászólni és kapcsolódhat?

Figyelt kérdés

Fel sem merül benne ,hogy csak fállásban dolgozzon és a gyerek délben hazajőhessen,hiszen az lenne a legjobb mindenkinek,kevésbé neheztelnének a pedagógusok sem annyira a rájuk háruló jelentős többletmunka miatt sem annyira.

Szerintem nem lehet anyagi okokra ráfogni amiért egy anya inkább a munkáját választja.


2013. aug. 12. 11:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! A hiperaktivitás nem nevelés kérdése. Ma se tudják pontosan, hogy mi az oka, több elmélet létezik, de nem a szülők hibája. Lehet az oka szülés közbeni apró agysérülés, ami nem olyan mértékű, hogy befolyásolja az értelmi képességeket, ezt hívják MCD-nek (minimális celebrális diszfunkció), vagy génhiba áll a hátterében, vagy az agy kevesebb dopamint termel a kelleténél. Tehát a hiperaktivitás betegség, mint pl. a cukorbetegség, de sajnos még ma is úgy kezelik ezeket a gyerekeket, hogy rosszak. Magyarországon nem létezik hiperaktívak számára létesített speciális iskola. Kisegítő iskolába szemétség adni őket, mert nem értelmi fogyatékosok, a kis létszámú magániskolákat pedig a legtöbb szülő nem tudja megfizetni. Nálunk egy problémás gyerek anyukája szinte semmi segítséget nem kap az államtól, max. havi plusz pár ezer forintot, ha sikerül papírt szereznie arról, hogy a gyerek tartósan beteg. De ebből nem lehet babysittert fogadni, s így a szülő teljesen egyedül marad, szinte napi 24 órában éveken keresztül, anélkül, hogy valaki leváltaná. Egyetlen emberi idegrendszer se bírja ezt ki. Mire a gyerek iskolába kerül az házasság már általában tönkre megy, az apa elmenekül, az anya kikészül. Ez a szomorú magyar valóság. Segíteni kellene az ilyen szülőknek, nem bántani őket.
2013. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

"Az átlagos gyerekekhez mérten van meghatározva a pedagógus létszám"


sni-s gyerek 3-nak számít, tehát eleve ha van sni-s gyerek a csoportban, akkor 2-vel kevesebb a csoport létszáma. azonkívül úgy járhat normál óvodába, ha az óvoda beleveszi az a.o.-ba, tehát nincs is miről beszélni :)


szerinted nem lehet anyagi okokra fogni? már hogy ne lehetne. ha valakinek hiperaktív gyereke van akkor kap havi 120E-t? nem...

vagy annak meg van engedve, hogy éhen haljon?

ugyanmár, ne mást mocskolj, foglalkozz hasznosabb dolgokkal

2013. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%

"Tisztelt" kérdező!

Te egy nyomorék lelkű ember vagy,ráadásul végtelenül buta és korlátolt.Ennyi a véleményem rólad.

Amúgy meg a kérdésed bebuktad,mert senki de senki nem osztozott a véleményedben.

A fiam négy éves,ovis.Van egy hiperaktív ovistársa.A fiam szereti,és sokszor viszi is a rosszba a másik kisfiú,de ettől én nem utálom,csak arra nevelem a gyerekem,hogy ő ne csinálja,és elfogadja a másikat.Pedig verekszik,egész nap rohangál,dűt-borít.De eszembe sem jutna ilyeneket írni róla,amiket te leírtál.Szégyelld magad!!!

2013. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező te egy tapló vagy,egészséges gyerekem is le tud fárasztani és nagyon szeretek dolgozni már vártam mikor mehet vissza,pedig szeretem a fiam,nekem a gyerek után rohangálás nem kikapcsolódás és nem is szórakozás,nos egy hiperaktív gyerekkel még nehezebb.A pedagógusnak az a munkája hogy a gyerekkel foglalkozzon semmi köze ahhoz a szülő miért dogozik.Miért gondolod az a jó ha ketté van vágva a nap az se a gyereknek sem a szülőnek nem jó,az én fiam is csak 3kor jön haza,eszembe sem jutna ebéd után haza hozni a bölcsiből,mert nincs értelme és mert magammal és a gyerekemmel is kiszúrnék.
2013. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
84%
kedves kérdezö butaság amit irsz mert hiperaktiv gyerekel nagyon nehéz megértem hogy elment dolgozni az anyuka,az iskola kérdésben meg ha az iskola fogadhat hiperaktiv gyereket akkor megvan hozzá a megfelelö szakember gárda is .
2013. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon buta és korlátolt felfogású vagy, kérdező.
2013. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam végig az előttem válaszolókat, úgyh.bocs, ha valaki már leírta. Szóval: Ha sni-s papírja van, akkor ő kettőnek számít az osztályban, tehát az osztálylétszám nem átlagos gyerekekhez van kialakítva, hanem attól függően, hány ilyen gyerek van. Hiperaktív gyereket nem vihet speciális iskolába a szülő, ha nincs egyéb fogyatékossága is. Az anyukát pedig maximálisan megértem, irtó nehéz lehet neki. Pedagógus
2013. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%
27-es vagyok, csak kiegészíteném: 2-nek vagy 3-nak számít az sni-s, attól függ, mi a pontos probléma.
2013. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
80%

Hát már rég láttam buta embert itt a gyk-n.

Olyan hülye vagy hogy az valami borzalom.

Gondolkodj már egy kicsit!!!!!!!

2013. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bonyolult az összefüggés a gyerek viselkedése és a nevelés között. Képzeld el a következőt. Megszületik egy nagyon jó természetű gyerek. Nyugodt, kiegyensúlyozott, alacsony agressziós és magas toleranciaszinttel. A viselkedése egy 10 fokú skálán osztályozva 10-es. DE a szülei rosszul nevelik. Nem elégítik ki érzelmi szükségleteit, nem törődnek vele, így folyamatosan frusztrálódik. Mire iskolába kerül már csak 6-os. A másik gyerek hiperaktívnak születik. Túlmozgásos, figyelemzavaros, nincs türelme, nem tudja kezelni agresszióját. Mondjuk 2-es. De a szülei szeretettel, odafigyeléssel, következetes fegyelmezéssel nevelik, így iskolás korára felhozzák 5-ös szintre. Akkor most a kettő közül melyik a jó gyerek? És melyik a jó szülő? Tehát, a gyerek viselkedését, nem lehet objektíve megítélni, és nagyon sokszor a gyerek viselkedése nem minősíti a szülőt.
2013. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!