Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány centitől lehet ülésmagasí...

Hány centitől lehet ülésmagasítót használni az autósülés helyett?

Figyelt kérdés
Merthogy ez nincs ráírva, hogy az, hogy 15 kilótól.

2013. aug. 13. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

135cm-től lehet használni, amennyiben a biztonsági öv jó helyen megy el.

(tehát ez az átmenet, mikor már nem kell a gyerekülés, de még meg kell emelni a gyerkőcöt mert a nyakánál menne az öv)

2013. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindég ezen ellenkezunk az anyóssal. Jelenleg 5 pontos gyerekulésunk van. Kislányunk 2,5 éves, 18 kg és 100 cm magas. Anyósom szerint már elég az ulésmagasító, mert az van ráírva, hogy 15 kilótól (olyat vett az autójába és hurcolni akarja magával a lányunkat, mi meg nem engedjuk).
2013. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az nem kicsi lány akkor! :)

Nekünk is ez a gondunk, kaptunk egy ülésmagasítót, amire csak az van írva, hogy 15 kg-tól, de ezek szerint jól gondoltam, hogy a magasság sem mindegy.

Hány éves gyerek szokott 135 cm lenni? Olyan másodikos-harmadikos körül, nem? Mert az nekünk még jó soká van, az ülésben meg nagyon izzad a kislányom, viszont költeni meg nem szeretnék, ha nem muszáj.


Köszi a válaszokat!

2013. aug. 13. 11:20
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 130 centi és 6 éves :).

Most vettünk ebben az évben ülésmagasítót.

2013. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
átlagos gyerek 8-9 éves korában 134 cm ekortol elég az ülésmagasito .
2013. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kérdező, mennyi idős a gyereked?


amúgy ez az izzadás elég furi dolog, egyrészt inkább izzadjon mint baja legyen, másrészt mindjárt vége a nyárnak, harmadrészt, ülésmagasítóban kevésbé van meleg? :)

szóval emiatt ne cseréljétek le. na meg mint írod, messze is van még, hogy magas legyen, így mindegy is.

amúgy nem értem miért mindig súlyt írnak minden vacakra mikor életkor és magasság van a kreszben, talán azt kéne jobban ismertetni, nem a súlyt ráírni. de gondolom nekik mindegy, csak eladják, na mindegy :)

2013. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri beruházni egy jó minőségű ülésre. Az én lányom elég magas növésű, 7 éves és 130 cm, szerintem 7,5-8 éves kora körültől használhatna ülésmagasítót. De amit vettünk ülést, abban nem izzad (jobban, mint amúgy is izzadna a 40 fokban), kényelmes és végig jó lesz, mert a 150 cm magas unokatesó is kényelmesen elfér benne.
2013. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4,5 éves


Igen, az ülésben sokkal melegebb van, mint anélkül. Tiszta műanyag az egész, és öblös, szóval három oldalról melegít.

Egyébként is, az én gyerekemnek állandóan melege van, pici baba kora óta keveseb ruhát igényel, mint mondjuk én, takaró nélkül alszik (hiába takarom be, lerúgja), a lába is izzadós stb.


Asszem akkor mégis érdemes lenne venni egy másik, laposabb, kevésbé öblös gyerekülést. Mondjuk azért is jobb az ülésmagasítónál, mert ha elalszik a gyerek, oldalról megtámasztja a fejét.


Köszi!!

2013. aug. 13. 13:17
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


asszem nem várunk 9,5 éves koráig az ülésmagasítóra :) inkább veszünk egy új ülést (vagy használtat)

2013. aug. 13. 13:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Unokahúgom 7 éves, 115cm és ülésmagasítón ül a kocsijukban. De rossz nézni, hogy a biztonsági öv nem a vállánál, hanem a nyakánál megy át:( Tehát neki még nem lenne való ilyenen utazni.
2013. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!