Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért veszik természetesnek a...

Miért veszik természetesnek a mai fiatalok, hogy a szüleik eltartják őket 25-35 éves korukig?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
25 éves korig még hagyján de az fölött tényleg gáz.Amíg az egyetemi tanulmányai folynak addig miért ne?Ha a szülőknek nem okoz anyagi gondot akkor miért ne?Pl aki orvosira jár azt tovább is el kell tartaniuk mint 25.
2012. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem veszik természetesnek. max.1-2 ember de a legtöbb szerintem érzi hogy mikor kell menni. pl. a nővérem is 20 évesen mikor befejezte a sulit érezte hogy elég és elköltözött. de amúgy szerintem ha valami baj van úgy értem hogy pl. ha beteg az ember vagy nincs rá pénze hogy elköltözzön akkor még elviselhető hogy 30 éves korig maradjon. de az hogy 35 éves korig az már szerintem is durva.
2012. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
És neked mi közöd hozzá, hogy kit miért tartanak el a szülei?
2012. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Én nem úgy tapasztaltam, hogy természetesnek veszik. De én például csak akkor fogok elköltözni itthonról, ha lesz valaki, akivel együtt fogok utána lakni. Addig minek költözzek el? Csak azért, hogy utána egyedül legyek egy lakásban? Annak semmi értelmét nem látom. Addig pedig szerintem az a természetes, hogy hazaadok valamennyit a fizetésemből.
2012. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem veszik természetesnek (hidd el, sokan szeretnének dolgozni). De aki elvégzett egy egyetemet, azért valljuk be, hogy nem azért tanult, hogy egy gyárban dolgozzon. Persze hónapokig keresgél, aztán rájön, hogy nem kap munkát, s nem volt értelme tanulni, majd rájön arra is, hogy a gyárba sem kell melósnak.

Mert egyszerűen nincs munka.

És ami még fontos, hogy a válság legnagyobb vesztesei a fiatalok! (Több statisztika is igazolja már, hogy mekkora a munkanélküliség a fiatalabb korosztályban. Nem kellenek sehova.)

2012. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a szülő is hibás, az egyik ismerősünknél fiatalon dolgozott és kirúgták hamar, az apja azt mondta, hogy nincs baj, nem szorul rá. Azóta is úgy vannak vele, hogy eladónak ne menjen, inkább fogjon pénzes palit. 32 évesen van 1 év munkaviszonya, zavarja a szüleit, de hát hova menjen szegényke dolgozni.
2012. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se veszik természetesnek, és ahogy az egyik válaszoló mondta ha a szülei tudják támogatni anyagilag akár azért mert tanul akár azért mert saját életre gyűjt.


Engem 20 éves korom óta nem támogattak anyagilag a szüleim és egyedül élek,de tudod amikor szived szakad meg h bár tanulhatnék én is akkor nem lenézem azokat akiket támogatnak hanem inkább arra gondolok bár én is megtehetném :(


22/n

2012. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy veszi természetesnek, amilyennek a szüleit megismerte. Az én szüleim halálukig is eltartanának, mert ilyen emberek, más szülei pedig alig várják, hogy végre betöltse a gyerek a 18-at és ki lehessen dobni.

Az életkezdet nagyon nehéz, pláne a mai körülmények között. A szülő nyilván nem azért vállalt gyereket, hogy a faji obligációkat teljesítse. A gyerek boldogulása a lényeg, és ez nem mindig tart addig, ameddig egy előre megszabott életkor eljön. Akinek a szülői szerep csak 18 éves korig tart, az nem igazi szülő. Az én szememben az sem igazi szülő, aki inkább elnézi a gyereke rossz anyagi körülményeit, de nem segít neki, pedig megtehetné.

Számít az, hogy ciki? A boltban nem lehet büszkeséggel fizetni, és méltóságra sem adnak hitelt. Egy jó szülő nem nézi jó szemmel, ha a gyerek szükséget szenved, akkor sem, ha a gyerek 40 éves.

Persze, önállósodni kell, de van különbség aközött, hogy a gyereket kilökjük az életbe minden nélkül, noha módunkban állna segíteni az útját, vagy pedig hozzáadunk egy keveset a keresetéhez, ami pont elég ahhoz, hogy könnyebben boldoguljon, saját ingatlanhoz jusson, nagyobb családot alapíthasson. Ha pedig én, mint szülő ezt elérem, akkor az életemnek ezen részét sikeresnek lehet tekinteni, mert mindent megtettem azért, hogy a gyerekem boldoguljon.

Nyilván van kivétel, amikor a szülői pénztől válik függővé a gyerek, ami gátolja az önállóságát is. De pont azért szülő és nevelő valaki, hogy megmutassa a helyes utat.

2012. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem fejtettem ki eléggé: nálam az "eltartja" a szülő azt jelenti, hogy nem tanul, nem dolgozik. Csak van. Esetleg hébe-hóba állást keres, de persze nem talál megfelelőt.


Az meg, hogy a szülő segíti, anyagilag támogatja a gyerekét akár otthon él, akár elköltözött az természetes. Persze nem erőn felül, de ha megteheti, tegye.

2012. ápr. 10. 15:21
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Miből gondolod, hogy természetesnek veszik?!


Több ismerősöm van, aki 25 feletti. Tanulmányait befejezte, nem kap munkát. Még egy olcsó albérletet sem tud fenn tartani. A szülei dolgoznak, ő egész nap munkát keres. Több helyre beküldte az önéletrajzát, több helyen hirdet hogy állást keres.

Szerencsétlen friss diplomásoknak szerintem elég bajuk van, nincs szükségük az ilyen rosszindulatú megjegyzésekre, mint amiket a kérdező ír.


Honnan tudod, hogyha valaki otthon van, nem keres munkát? Vele vagy napi 24 órában?!

Na ugye.

2012. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!