Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésnek milyen komplikáció...

A szülésnek milyen komplikációi lehetnek? Császárnak és természetesnek egyaránt.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Anyukámnak nem vált le a méhlepénye, majdnem elvérzett, de végül szerencsére sikerült megmenteni.
2012. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezek a komplikációk hatással lehetnek a következő gyerekre? Esetleg előfordulhat, hogy nem lehet több?
2012. ápr. 20. 18:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne akard megtudni:) Annak ellenére hogy az orvostudomány sokat fejlődött, bizony még mindig nem veszélytelen a szülés. Bele is lehet halni akár. Meddőség is lehet a vége, ha esetleg nem múló vérzés miatt ki kell venni a méhet.
2012. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, én az a kategória vagyok, aki nyugodtabb, ha a legrosszabbat is tudja, inkább mint hogy elkezdjek fantáziálgatni. De bizom a dokimban, meg magamban, meg a gyerekemben, meg a Jóistenben, úgyhogy nem gondolom, hogy baj lesz.
2012. ápr. 20. 18:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen esetekben lehet meddőség a vége? Csak akkor, ha kiveszik a méhlepényt? Illetve előfordulhat az, hogy valami más gond adódik, ami miatt "részlegesen" meddő lesz az anya, de külön eljárásokkal, vagy szerencsével marad némi esélye?
2012. ápr. 20. 18:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem elkezdett leválni a méhlepény. aztán a műtőben derült ki, hogy a méhlepény teljesen átszőtte a méh falát. Úgy jöttünk ki a műtőből, hogy lehet, hogy vissza kell menni és ki kell venni a méhem, ha nem csillapodik a vérzés. DE végül nem volt utána már gond. Viszont szeretnénk kistesót, és kétséges, hogy lehet-e, mert függ attól, hogy a méhlepény helyén mennyire vékonyodott el a méh fala.

De ne is gondolj ilyenekre! Csak optimistán!

2012. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát orvos családból jövök, úgyhogy mindig mindennek tudni akarom az egészségügyi hátterét, és "akkor érzem jól magam". Ha nem tudom, akkor képes vagyok pánikolni... Hát ilyen az információs társadalom kismamája... Legalább is az egyik.
2012. ápr. 20. 19:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak a császárról tudok nyilatkozni. Ez egy nagy hasi műtét, ha picit is megszalad a szike, bármi történhet (pl ha a vékonybelet megsértik, és nem veszik észre, halál is lehet a vége). Nekem átvágtak valami izmot, így érzéketlen lett a hasam egy része a vágás alatt... Hónapokig nem éreztem pl. ha pisilni kellett.
2012. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress ra a Szuleszeti zarojelentes c. ingyen letoltheto konyvre. Abban nagyon jol le van irva, hogy pl. az eda-nak, a csaszarmetszesnek vagy a huvelyi szulesnek milyen kockazatai lehetnek. A letolthetokonyvek.hu - n megtalalod.
2012. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2x szültem.

1. két napig tartott, fiamnak oxigént kellett kapnia inkubátorban 3 napig. Közel 4kg, időre született gyerek


2. baba 4250gr, 1,5 óra alatt kirobbant belőllem, egyik karjában valami izom leszakadt, mert hatalmas volt hozzám képest. 165cm vagyok.

De már ő is jól van

Közel egy évig bepisiltem, ha nevettem, ha gyorsabban mentem, a tüsszentésről nem beszélve.

Kívül-belül szakadtam 1 órát varrtak a 2. baba után, rengeteg vért veszítettem.

2012. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!