Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan mit rontok el?...

Komolyan mit rontok el? Valamit biztos nem jól csinálok, de mit?

Figyelt kérdés
6 hós lányom, kúszni kezdett, foga még nincs már hozzátáplálunk, mellette csak anyatejet eszik. A gond hogy egyszerűen nincs egy megszokott napirendünk, van hogy alig alszik egy nap. Éjjel 12kor felkel és utána 2-3 óránként. Máskor meg végigalussza az éjszakát csak hajnalban kel. Már nagyon el vagyok keseredve, egyszerűen már nem tudok mit kitalálni sajnos nem vagyok egy igazi anya.
2011. márc. 24. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szopizás közben alszik el vagy magától?
2011. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el kialakítani egy napi ritmust az életetekbe. Néhány nap alatt megszokja, hogy délelőtt mondjuk séta van, ebéd után saját ágyban alvás a szobában, délután ha apa hazaér, akkor dögönyözés van, este hétkor fürdés, stb. Ne keseredj el, inkább tervezd meg a napi ritmust. Lehet, hogy én kicsit vaskalapos vagyok a ritmussal kapcsolatosan, de nálunk mindkét gyereknél működik.
2011. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az enyémnek kb. 7 hós korára alakult ki, hogy napi 2x aludt nagyjából fix időben. előtte nem lehetett bevezetni a napirendet. az hogy felkel, lehet a fogzás miatt is, vagy akár a mozgásfelődés miatt. ettől még nem vagy nem igazi anya, ezt felejtsd el. próbáld meg kifigyelni, hogy mikor alszik nappal, mikor körül lesz álmos, és akkor tedd le, de hidd el, be fog állni neki a napi ritmus, szinte magától, neked csak kicsit rá kell segíteni. nálunk is így volt, aztán kialakult mégis. kitartás.

2 éves 3 hós kislány anyukája + 17 hetes km

2011. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ettől nem vagy rossz anya!


lehet, hogy később alakul ki a napirendje.

én azt vettem észre, hogy ha pl. szopi után nagyot játszunk, és sokáig hagyom játszani (szopi elejétől számítva 2 órát) akkor utána vígan alszik 1 órát. estére is "igyekszem" jól lefárasztani, hogy fürdés, szopi után nagyon jót aludjon.

2011. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod a napirend hiányzik.

Ès én sem vagyok szuper anya.

Nekünk a napirendünk a következö. reggel 7-8 között reggeli, ébredéstöl és éhségtöl függ. Ha 9-kor kel sem ébresztem elötte, ha 6-kor kel sem adok neki csak 7 körül enni, vagy ha külön kéri.

aztán ha korán kel pl 6-7-kor akkor 9-10 fele tízórai, majd ebéd 11-13 között. aztán délutáni evés 15-17 között és este 19-20 között vacsi majd alvás. Ha látom hogy 20-kor nem álmos akkor hagyom kicsit és fél óra múlva altatok.

Ha éjszaka felébred csak akkor veszem ki az ágyból ha nagy baja van, pl bekakil vagy volt hogy eldugult az orra. amúgy hagyom még akkor is ha nyügldöik. oda adom a kezemet és azt fogdossa, majd van hogy félórát is állok mellette de vissza alszik. aztán van hogy félóránként kel és ezt eljátsza többször, de ágyból kivétel nincsen. nem kap se enni se inni semmit sem éjszaka.


amit javasolni tudok, hogy kezdje el írni napirendet.

egy kockás papírra írd fel a 24 órát, minden óra 2 rublika legyen. így a félórákat is tudod írni. majd egy hosszú vizszintes vonal jelezze az alvást az evést pedig egy x a sírást pedig egy ferde vonal. semmit ne csinálj csak napokig vezesd ezt és meglátod hogyan változik ez. aztán kezd el korrigálni az étkezéseket, kezd öket belöni idöhöz. ha gondolod írj privit segítek és ha van 3-4 napnyi táblázatod akkor elmondom szivesen én mit látok.


barátnöm egy évese is ilyen és ö badarságnak tartja a táblázatot, pedig szerintem ez az anya számára egy segítség egy napirendet kialakítani. én újjszülöttként vezettem ezt és már akkor össze állt a kép, amit a babám változtat mindig, de próbáljuk tartani magunkat hozzá.


Soha ne legyen feszes napirend de 1-2 órás eltéréesel ragaszkodni kell hozzá.


6 hós a lányom.

2011. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az utolsó hoz csak annyit, hogy vannak olyan babák, akiknél nehezebb kialakítani, azok akiknek nem elég pl. éjjel sem akézfogdosás. nem minden baba egyforma. ezt észben kell tartani.
2011. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekunk sosem volt szigoru napirendunk. Jo, persze reggel volt reggeli miutan felebredt es delben ebed meg este orakor vacsora de napkozben akkor aludt amikor almos volt. Volt, hogy kint a babakocsiba vagy ha eppen bent voltunk akkor meg itthon a kisagyba. Sokat tekeregtunk, baratnoztunk mert neki is van babaja es volt, olyan is, hogy alig aludt mert tul izgalmas volt neki az, hogy megyunk tarsasagba. En ezen nem aggodtam soha. Lefekves elott mindig volt furdes, de nem mindig ertunk haza 19 orara es lehet pont 20-kor vagy 21 orakor furdettuk. A lenyeg, hogy tudta a furdes utan szopi es lefekves jon. De en sosem agyaltam azon, hogy hany orakor eszik vagy alvasido van-e vagy sem. Most 14 honapos es ebed utan alszik egy nagyot mert kifarad. Olyankor odamegy a kisagya ele es tartja fel a kezeit, hogy tegyem be mert aludni akar. En mindig megvartam kiskora ota amig almos es ugy tettem be a kisagyba, ezt szokta meg.
2011. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jókat írtatok. Azért gondolom hogy a napirend hiánya a probléma mert amikor szép idő volt megvolt hogy 10kor és 3kor séta akkor aludt is 3 óránként evett és nagyon jó kiegyensúlyozott volt a napunk.De amikor megjött a rossz idő nem tudtunk sétálni valamiért tejem is kevesebb lett és borult minden. Bevallom nekem is hiányzik hogy tudjam mikor van időm a háztartásra magamra mert a lánykám aludni fog. Kipróbálom hogy jobban figyelgetem. Köszönöm a segítséget!
2011. márc. 24. 19:51
 9/9 A kérdező kommentje:
igen szopizás közben alszik el de már kezdem bevezetni hogy cu mi és csak mellé fekszem és ugy is elalszik már
2011. márc. 25. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!