Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem korai ez a 3...

Szerintetek nem korai ez a 3 éves fiamtól?

Figyelt kérdés

2 éves korára elkezdte kérdezgetni az autókat hogy melyik milyen márkájú, azt megtanulta, már unja is, most a házszámokat kérdezgeti. Egy hét alatt a nullát, egyet, kettőt, ötöt, felismeri!

Nem korai ez? Mit fog tanulni a suliba? És nem mi kezdtük. Ő kérdezi! Próbáljam valahogy elterelni a számokról a figyelmét? Már felismrei hogy ezek betűk, ezek meg számok...


2013. aug. 22. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korai, sok kisfiú tudja az autómárkákat. Unokahúgom már másfél évesen mondókázott, most 5 éves és továbbra is okos, ügyes kislány. Én nem terelném el a figyelmét, ha érdekli, megmondom.
2013. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az autómárkákat az én fiam 20 hónaposan felismerte. Városban lakunk, mindíg kérdezte, hogy ez mi, én meg mondtam neki. Most már ő sorolja. És az összes nagyáruházat felismeri( mondja, hogy Tesco, Spar/ interspar, DM...) 2 éves
2013. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem az autómárkával van a bajom hanem a számokkal! Azt tudom hogy az autókat más kisfiú is felismeri!
2013. aug. 22. 17:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más és más ütemben fejlődik. Neki ez megy gyorsabban.
2013. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre nem hiszem hogy egy zseni a gyerek. Csak félek hogy ennyire előre megy!
2013. aug. 22. 18:02
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel baj. A lányom 2,5 éves, jó ideje felismer betűket. Vagy pl ha le van írva a neve, akkor azt is tudja, hogy az van odaírva.

Ennyi idősen nagyon fogékony a gyerekek agya, sok olyan dolgot is meg tudnak jegyezni vagy tanulni, amit mi nem is gondolnánk.

2013. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért a számoknál többet fog tanulni az iskolában. Hagyd fejlődni.
2013. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle félni. Amúgy teljesen normális, hogy néhány gyerek egy-egy területen kiemelkedőbb. Régen olvastam erről egy cikket, évekkel később ez az előny általában lecsökken. Pl. nekem a kisebbik kiemelkedően rajzolt. Nem csak én mondtam, nem is én vettem először észre, hanem a bölcsiben, oviban mondták. A kitett ovis rajzokon szembetűnő volt a különbség a többiekhez képest. Most már nagyobb, az iskolában a legjobb rajzolók között van, nagyon jó a kézügyessége, de már nem tűnik ki annyira a többi közül. Lehet, hogy a te fiad most jóval megelőzi a korát, de iskolában meg egy lesz az okos gyerekek között.
2013. aug. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Mivel a gyermekek fejlődési üteme eltérő, gyakran előfordul, hogy hirtelen megelőzik kortársaikat, azután pedig lelassulnak, és a többiek beérik őket, de az is megtörténik, hogy egy-egy gyerek lassabban, vagy később "érik be", később viszont utoléri a hozzá hasonló korúakat - sőt, még le is körözi őket. Nem kell tehát elbízni magunkat, ha gyermekünk fejlettebb a többieknél, ám akkor se essünk kétségbe, ha kissé lemaradt."



"A legjobb tanács, amit ezen a téren adhatunk: forduljanak rengeteg szeretettel, ugyanakkor végtelen türelemmel a tehetséges (és minden) gyermek felé, igyekezzenek lehetőséget biztosítani arra, hogy minél több mindent lásson, tapasztaljon, próbáljon, mert így hamar kiderül, mi az, ami igazán érdekli, amivel szívesen foglalkozik, amiben örömét leli, amiben a legjobb"

2013. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Akkor nem esek kétségbe:)
2013. aug. 22. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!