Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok valamilyen egyéb vitamin...

Adtok valamilyen egyéb vitamint, immunrendszer erősítőt a gyerekeiteknek a gyümölcsökön kívül?

Figyelt kérdés

Most lesz ovis a kislányom, bölcsibe már járt, ott az elején nem sokat mentünk, elkapott mindent, nyáron most nem járt. Én is hétfőn kezdek az új munkahelyemen, jó lenne ha nem sokat lennék vele táppénzen az elején legalább, míg próbaidőn vagyok. Sajnos más nem nagyon tud vele itthon maradni a családba csak én...

Sok gyümölcsöt, zöldséget kap, minden nap, a teáját frissen facsart citrommal issza. Ezen felül érdemes még valamit adni neki, vagy így is-úgyis összeszedünk majd jó néhány betegséget?

Ti adtok valami egyéb vitamint a gyerekeiteknek?


2013. aug. 29. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálhatsz valamilyen vitamint adni neki, de amin kell betegségeb azokon úgyis átesik. Egy vitamin nem védi meg sajnos.
2013. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk, a lányom most kezdi az ovit hétfőn(jujj, de izgulok!!)

Én adok neki miltivitamint, de egyetértek az első válaszolóval, nem nagyon hiszem, hogy ezek megvédik a virusoktól..

2013. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk anno az Immunotrofina szirup nagyon bevált a kicsinél. A bölcsiben kb. 3-4 hónap elteltével lett csak beteg és összesen 2x volt az, az óvónők és az anyukák folyton kérdezték, hogy mi a titok :)

A naggyal előtte úgy csináltuk végig az első 2 évet, hogy havonta 2 hetet itthon volt, ami akkor még nem volt probléma, mert nem dolgoztam, de a kicsinél muszáj volt csinálni valamit, nem akartam kockáztatni a melóhelyen, ahol akkor kezdtem újra dolgozni 5,5 év gyes után.

Ja, meg mi még a sok C-vitaminban hiszünk, a gyerekek 500 mg-ot kapnak naponta, a gyerekorvos javaslatára, betegség alatt pedig 1000-et.

Mostanában pedig a Protexin Junior rágótablettát kapják, ami egy probiotikum és a bélflórát erősíti.

2013. aug. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én napi 3-4000mg c-vitamint viszek be, és semmi bajom.

Az egész család náthás most is, nekem pedig semmi bajom.

16/f


U.I:A nóbeldíjas Szent-Györgyi Albert is napi 8-9000mg vitt be a szevezetébe, és egészséges volt. Majd 93 évet élt.

Vagy itt van még Linus Pauling aki a "Legendák szerint :D" 10-18,000mg vitt be minden nap és 91 évet élt.

Sorolhatnák még embereket, de felesleges.

A 2500mg feletti bevitel már "Megadózisnak" számít, ami azért elég ütős és ha sportol is az ember szükséges.

Egy szó mint száz, a C-vitamin csak jó lehet. [És NEM okoz vesekövet, az csak kitaláció]

2013. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 06.15-ös!


Az immunotrofina elvileg csak 4 éves kortól adható...

hogy adtad neki? orvosi javaslatra, vagy csak fél adagot?

2013. aug. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekünk a doki azt mondta hogy ne kell semmilyen immunerősítő gyógyszer meg szer egyen multivitamint C-vitamint kúra szerűen meg probiotikumot mi most restore-t vettünk.
2013. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-nek: most olvastam a hsz-t :)

A gyerekorvosunkban 100%-ig megbízom és szerinte nincs semmi olyan benne, amit ne lehetne 4 éves kor alatt adni, csak azért nem szokták ajánlani a gyártók, mert nem tesztelték azalatt a kor alatt.

A Protexin Junior is csak 4 éves kortól ajánlott, ehhez képest már 2,5 éves kora óta kapja a kicsi. A gyerekdoki azt mondta, hogy ha már össze tudja rágni, akkor nincs gond.

Lekopogom, de az átlagosnál tényleg kevesebbet betegek a gyerekeim...

2013. dec. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!