Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti melyik ovis különórát...

Ti melyik ovis különórát hagynátok ki a felsoroltakból? Nektek ez már túlhajszolást jelentene?

Figyelt kérdés
Most középsős a lányom. Tavaly szeptember óta jár balettozni (ortopéd orvos javaslatára), úszni (mert addig én is úszhatok a másik medencében) és hétvégén lovagolni (babakora óta lórajongó), mindet heti egyszer. Augusztus eleje óta eljárunk korcsolya órákra is (igen, van olyan jégcsarnok és csoport, ahol már augusztus elején kezdődik az oktatás). Nagyon szeretné mindet folytatni, és én is szeretem ezeket, mert vele párhuzamosan én is korizok, lovaglom és úszom ilyenkor. Nem is megterhelő a hétköznapokban, mert csak a balett és úszás van hétköznap délután, a kori és lovaglás hétvégi elfoglaltságunk. Viszont a múltkor szóba került a zeneovi (egy óvódai szórólap kapcsán), és ő nagyon szeretne zenés foglalkozásra járni. Én örülnék neki, de szerettem volna inkább ovis angolra iratni, mert terveim közt szerepel, hogy mondjuk 2 éven belül külföldre költözzünk, és bár tudom, hogy nem fog megtanulni angolul egy különórán, de legalább kicsit megbarátkozik magával a helyzettel, hogy nem magyarul beszélnek hozzá. Az angolra nincs saját motivációja, de eljön egy próbaórára, és majd meglátjuk. Szerintem szeretni fogja, mert könnyen lelkesedik. Ám aztán megláttam egy szuper 4-8 éveseknek tartott képzőművészeti foglalkozást is, amit a Magyar Nemzeti Galériában tartanak heti egyszer, és ez is nagyon tetszik mindkettőnknek, akárcsak a zeneovi. Nem tudom, mitévő legyek, melyiket hagyjuk ki. Ha mindet beiktatnánk (de nem fogjuk, nyugi), így nézne ki a hét: hétfőn zeneovi és balett (a kettő együtt 16-18). Kedd-szerda-csütörtök: egy úszás, két szabadnap. Pénteken ovis alkotóműhely (15:30-17:00) és angol (18:00-18:45). Szombaton lovaglás, vasárnap korizás. Nyilván ez így túl sok, de nem tudok választani, hogy mit hagyjak ki. A zeneovit a lányom maga választotta saját lelkesedésből, azt nem szeretném kihagyni. Az angol és az ovis alkotóműhely a legkevésbé fontosak. Ne járjon egyikre sem? Ti mit tennétek?
2013. szept. 3. 09:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a felsoroltakból az angolt és a kézműves foglalkozást hagynám el. Illetve a korcsolyázást,ha még választani kellene.

2013. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindegy mi mit írunk, egyedül te ismered a lányodat és te tudod ő mit bír. Mi az amit élvez, és mi az ami már nagyon fárasztó neki. Ha minden egyes elfoglaltság tetszik neki, az ovi mellett mindenre szívesen jár még hétvégén is, akkor miért ne? Ez egyedül a ti dolgotok- bár szerintem is sok ez egy kicsit.

De az hogy mi más anyukák mit gondolunk- szerintem igazából mindegy. A mi gyerekeink mások mint a te kislányod. Valaki bírja a megterhelést, valakinek ez már túl sok. Ez is teljesen egyedi minden kisgyereknél.

Nekem egy kis és egy nagycsoporotos fiam van és heti egy angol és heti egy úszásra járunk velük, én úgy gondolom, hogy nekik ennyi is elég. Mert ők sokkal szivesebben játszanak itthon, minthogy máshova menjenek. Ezt úgy értem, hogyha lehet választani, akkor mindig azt választják, hogy otthon legyünk... :)) Kicsit talán passzívak, vagy nem olyan befogadók, vagy inkább még csak ezért lelkesednek. De a Te lányod nem ilyen tipusnak tűnik, lehet őt ez nem terhelné le!

Sok sikert nektek!!

2013. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

"és nem kényszerítem egyik különórára sem. ha nincs kedve menni, akkor azt felelem, hogy rendben, nem kell járni rá, úgyhogy ha nincs kedve hozzá, kiiratkozhatunk, és akkor nem kell többet mennie. erre azt feleli, hogy de ő azt nem akarja, hogy soha többé, csak ma nem szeretne menni. erre pedig azt mondom hogy nekem semmi bajom azzal, ha egyáltalán nem járunk el úszni, az viszont nem járható út, hogy olykor megyünk, olykor nem. ha szeretne úszni tanulni, akkor el kell járni az úszás órákra. ha nem szeretne úszás órákra járni, akkor nem kell úszni tanulni, abbahagyhatjuk az egészet. ilyenkor mindig azt választja hogy rendben, menjünk."


Lelki zsarolással kényszeríted. Amit leírsz, az ugyanis az. Szerintem inkább ezen kellene elgondolkoznod. Nem szabad egy kisgyereket ilyennek kitenni. Ez jelzés a részéről, hogy lazítani szeretne. Ha azt szeretnéd, hogy kiégett gyerek és felnőtt legyen belőle, akkor a legjobb úton haladsz. Engedni kell, hogy pihenjen(!!!), ha ő úgy érzi. Ha túl sokszor fordul elő, hogy azt kéri, ne menjetek, akkor iratkozz ki, mert annak tényleg nincs értelme, hogy 10-ből 8x nem mentek. De nem szabad ennyire merevnek lenni. Nyilvánvaló, hogy lemondani nem szeretne róla, plusz te vagy a legfontosabb személy az életében, biztosan meg is akar felelni az elvárásaidnak, de te vagy a felnőtt. Neked kell tudni mérlegelni, hogy mi az, ami sok, megterhelő neki. És ha kéri, akkor igenis hagyni pihenni.

2013. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én csak az angolt hagynám ki! Egyébként minden klassz! Ezek, amiket írtál, az zeneovin kívül, ami nagyon klassz, 1 órás foglalkozások heti 1×. Élményeket él át, veled közös programot, ennél jobb nincs is! Ez játék neki, élmény szerzés! Nem kell választanod, szerintem mind maradhat! MI pl. minden hétvégén járunk el programra, ami kb. ugyan olyan, mint, hogy te elviszed őt 1 órára valamilyen foglalkozásra, és még utána ott az egész nap! csak te nem a játszótérre viszed, hanem lovagolni, vagy korizni, stb... aki le akar beszélni, vagy nem gondolja át, csak a sokat látja, amit leírtál, nem gondol bele, h a napból ez 1 óra! :) vagy irígy, h van pénzed mind erre! :) (és itt nem feltétlen csak az itt hozzászólókra gondolok, hanem a bárkire)

2013. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most lett középsős.

Mi semmilyen külön foglalkozásra nem járunk jelenleg.

Az oviba mostmár lesz nekünk is mindenféle,lehet majd választani.De megmondták,hogy hetente csak kettő foglalkozáson vehet részt a gyerek,és csak akkor ha ovin kívül nem jár sehova.Tehát pl nekünk van a csoportba most egy kisfiú aki jár angolra már egy éve,és egy kislány aki pedig balettra jár ő is kb egy éve. Ők csak egy foglalkozást választhatnak ha az ovin kívüli különórát is meg akarják tartani.

Az én fiam zeneovis foglalkozásra fog járni meg valószínűleg néptáncra,de majd még kialakul.


Én a helyedbe az úszást a lovaglást és a zeneovit választanám.Az angol és az alkotóműhely egyáltalán nem fontosak. Ha szeret korizni akkor max havonta egyszer kétszer vidd el de csak kikapcsolódás szinten.

A balett órákat nem lehet kiváltani az úszással és a lovaglással?...ezt meg kellene kérdezni az orvostól.Mert akkor a balett órákat is szépen el lehet hagyni.

2013. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

igen, nálam is az angol az utolsó a listán. úgy néz ki, azt kihagyjuk. a korizást csak egy hónapja kezdtük el, teljesen bele van szerelmesedve, csodálattal nézi a pálya másik felén edző műkorisokat, és mindig óriási lelkesedéssel jön. amikor megkapta múlt héten az új koriját, azzal akart aludni. és ez csak egy óra a vasárnapunkból. a pálya is csak 5 percre van tőlünk bringával. kevés érvem lenne ellene. balett: nem úgy ajánlotta az ortopéd, hogy ennek a gyereknek balettra KELL járnia, csak amikor megkérdeztem tőle, milyen mozgásformát javasolna majd az enyhén befelé dőlő bokájú lányomnak, azt felelte, hogy olyat, ahol tornáztatják a lábat, pl. balettet. ezért kezdtük el egy éve. egy játszóház tornatermében vannak az órák, amik után mindig játszhatnak legalább egy fél órát az ottani játékokkal a lányok. szerintem tök jó délutáni program, ezt még sosem bliccelte volna el.

az úszást néha kihagyná, de aztán ilyenkor is az óra végére már alig lehet kicsalni a vízből. nem látom be, miért lenne zsarolás az, ahogy kezelem az óra előtti elkedvetlenedését. nem zsarolom semmivel, nem várom el tőle, hogy akarjon úszni járni. abbahagyhatja, nem orrolnék meg rá, ezt hangsúlyozom is neki. de azt nem csináljuk, hogy hol járunk, hol nem. igen, e tekintetben kicsit szigorú vagyok, de nem lelkiterrorista szerintem.

2013. szept. 4. 02:22
 17/35 anonim ***** válasza:
2013. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Tetszik ez a cikk. Mi megmaradunk a heti 2 különóránál. A hétvégék meg szentek. Akkor azt csnáljuk, amihez éppen kedvünk van - itthon vagy a mamánál, vagy bárhol. Igaza van a szerzőnek, hagyni kell őket békében játszani, mert ez az élet természetes rendje. Lesz még elég évük megtanulni korizni, lovagolni meg vagy fél tucat idegen nyelvet beszélni. Az én gyerekemnek ne legyen óraarendje középső csoportban. Persze, hogy a gyereknek tetszik minden, mert imádnivaló érdeklődő kis információszivacs, de a felelősséget ettől nem háríthatom át a gyerekre - annak a felelősségé, hogyy eldöntsem, mi a helyes és mi a jó.


Sajnos az a véleménnem, igaza van annak a válaszolónak is, aki szerint zsarolás azzal fenyegetni a gyereket, hogy ha egyetlen alkalmat kihagy, mert (Uram bocsá') teszem azt hintázni szeretne a játszón, akkor nem mehet soha többet...


TUDOM, hogy jót akarsz neki, de úgy gondolom, túlzásba estél.

2013. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Szerintem az itt a gond, hogy muszáj mennie a lányodnak a foglalkozásokra. Megértem, hogy jót akarsz neki és írtad, hogy nagyon élvezi a lányod, de az itt a baj, hogy nem azért megy korizni mert épp kedve van, hanem azért, mert most péntek 6 óra van ezért kell menni. És az igenis zsarolás ha azt mondod neki hogy márpedig menni kell mert nem hagyhatunk ki egy alkalmat, hanem mindre menni kell, KÜLÖNBEN nem megyünk többet egyáltalán.

Én az úszás lovaglást meghagynám, esetleg még a zeneovit, de ennyi. Korizni meg elmentek néha ha úgy jön ki és van kedvetek. Nem jó egy ilyen picinek ennyire beosztani az idejét. (Képzőművészeti foglalkozás felesleges szerintem, otthon rajzoljatok, színezzetek.)

2013. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Én linkeltem a cikket.Pedagógus anyuka vagyok,pont középsős a lányom és most várom a fiamat,...

Sokat láttam a kisiskolások betáblázott idejéről és különórákról,s ovis anyukaként benne vagyok és teljesen egyetértek a cikkel.

18-as jól megfogalmaztad,szívemből szóltál,nálad a pont részemről!

Kedves kérdező!Érdemes volna elgondolkoznod a válaszokon.

Az én lányom pl egyszer egy héten úszni jár majd,de csak második félévtől a többi társával együtt.Van az ovijuk tantervében tornafogalkozás,van mondóka és verstanulás,rengeteg mesét olvasnak nekik,kézműveskednek,heti egyszer tuti van új munka és talán kettő új vers is...Sokat vannak levegőn,szabadon játszanak kint is bent is a szervezett foglalkozásokon kívül.Ezek szerepjátékok,és elengedhetetlenek a fejlődéshez.És ez untig elég!!Persze ha valamihez az úszáson kívül kedve van lehet róla szó,például tánc mert azt élvezné,vagy pl angol játékosan mert az hasznos.De ennyi.A hétvégék meg az együtt töltött játéké,kirándulásé,mamáké.Szerintem ez így kellene természetesnek lennie.

2013. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!