Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti melyik ovis különórát...

Ti melyik ovis különórát hagynátok ki a felsoroltakból? Nektek ez már túlhajszolást jelentene?

Figyelt kérdés
Most középsős a lányom. Tavaly szeptember óta jár balettozni (ortopéd orvos javaslatára), úszni (mert addig én is úszhatok a másik medencében) és hétvégén lovagolni (babakora óta lórajongó), mindet heti egyszer. Augusztus eleje óta eljárunk korcsolya órákra is (igen, van olyan jégcsarnok és csoport, ahol már augusztus elején kezdődik az oktatás). Nagyon szeretné mindet folytatni, és én is szeretem ezeket, mert vele párhuzamosan én is korizok, lovaglom és úszom ilyenkor. Nem is megterhelő a hétköznapokban, mert csak a balett és úszás van hétköznap délután, a kori és lovaglás hétvégi elfoglaltságunk. Viszont a múltkor szóba került a zeneovi (egy óvódai szórólap kapcsán), és ő nagyon szeretne zenés foglalkozásra járni. Én örülnék neki, de szerettem volna inkább ovis angolra iratni, mert terveim közt szerepel, hogy mondjuk 2 éven belül külföldre költözzünk, és bár tudom, hogy nem fog megtanulni angolul egy különórán, de legalább kicsit megbarátkozik magával a helyzettel, hogy nem magyarul beszélnek hozzá. Az angolra nincs saját motivációja, de eljön egy próbaórára, és majd meglátjuk. Szerintem szeretni fogja, mert könnyen lelkesedik. Ám aztán megláttam egy szuper 4-8 éveseknek tartott képzőművészeti foglalkozást is, amit a Magyar Nemzeti Galériában tartanak heti egyszer, és ez is nagyon tetszik mindkettőnknek, akárcsak a zeneovi. Nem tudom, mitévő legyek, melyiket hagyjuk ki. Ha mindet beiktatnánk (de nem fogjuk, nyugi), így nézne ki a hét: hétfőn zeneovi és balett (a kettő együtt 16-18). Kedd-szerda-csütörtök: egy úszás, két szabadnap. Pénteken ovis alkotóműhely (15:30-17:00) és angol (18:00-18:45). Szombaton lovaglás, vasárnap korizás. Nyilván ez így túl sok, de nem tudok választani, hogy mit hagyjak ki. A zeneovit a lányom maga választotta saját lelkesedésből, azt nem szeretném kihagyni. Az angol és az ovis alkotóműhely a legkevésbé fontosak. Ne járjon egyikre sem? Ti mit tennétek?
2013. szept. 3. 09:16
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Na, nagyjából beállt a heti órarendünk. Angolra és kézműves foglalkozásra nem fog járni. A kézműves szuper volt, de nem jött be neki annyira. Az angolt meg se próbáltuk. Éreztük, hogy sok lenne.

HÉTFŐ: 15:30-ra megyek érte, furulyás zeneovi 16:00-16:45-ig. 17:00-ra átérünk a játszóházba, játszik 45 percet, és 17:45-kor kezdődik a balett, ami szintén 45 perc. Egy 10-15 percet játszik még és 19:00-ra érünk haza. Sok játék már nem fér bele itt a napba, 20:00-ra ágyban van és jön a 30 perc meseolvasás. Ez valóban egy sűrű nap.

KEDD: 15:30-ra megyek érte, 16:00-tól úszás, 16:45-ig, utána 30 percet játszunk még a vízben. Lezuhanyzunk és olyan 18:00-ra érünk haza, 20:00-kor kezdődik az esti meseolvasás, így két óra szabadideje van, amiből fél órát vesz el a vacsizás, fogmosás, pizsibe öltözés.

SZERDA: 15:30-ra megyek érte az oviba, egy órát játszóterezünk 16:30-ig, utána elmegyünk a nagyszülőkhöz (25 perc az út), és ott is játszunk még 17:45-ig. 18:00-ra elviszik a nagyszülők síelni, a pálya két sarokra van. 19:00-ra érnek haza, aznap ott alszik a nagyszülőkkel, nagyjából mesenézés az esti program innentől.

CSÜTÖRTÖK: 16:00-ra megyek érte, egész délután játszunk, játszóterezünk. Ha olyan kedvünk van, lehet, hogy kimegyünk lovagolni, de ez talán havonta egyszer van.

PÉNTEK: 15:30-ra megyek érte, eddig nincs semmi rendszeres program, de kipróbálunk pár dolgot, pl. a héten indonéz táncra megyünk, de lehet, hogy szülő-gyerek capoeirát is kipróbáljuk, aztán meglátjuk. Simán lehet, hogy sehova nem megyünk majd, csak a játszótérre. Utána családi összejövetel, 17:30-ra érünk oda, és az uncsitesókkal játszik. A kertben fociznak, vagy elmennek rollerezni, vagy csak a házban rohangálnak.

HÉTVÉGE: előadások, korizás, lovaglás, kirándulás, játszóterezés.

Most komolyan olyan rossz ez?

2013. okt. 16. 13:18
 32/35 anonim ***** válasza:
Fent leírtam az érveimet, ha elolvastad, akkor nem értem, miért nem érted.
2013. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
És magadra mikor jut időd? Szép, hogy ennyi mindent szeretnél adni a kislányodnak, de nem lehet, hogy ez a sok programszervezés éppen menekülés neked, hogy saját magaddal foglalkozz? Esetleg párkapcsolat... de nem akarok a magánéletedben kutakodni, csak feltűnő, hogy a kislányodról szól minden, telepakolod a napjait mindenféle programmal. De mi van, ha nem is róla szól ez az egész?
2013. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Azért nem értem, mert mindenki azt hozta fel ellenérvként, hogy egy ekkora gyereknek szabad játékra van szüksége leginkább, viszont így nem jut ideje rá. Ezért is részleteztem a napjainkat, hogy lássátok, pontosan mennyi ideje is van szabadon játszani. Talán ez is kevés idő volna?

Amúgy magamra is jut időm. Amikor kedden úszik 45 percet, én ugyanennyi időt szaunázgatok. Amikor szerdán a nagyszülők elviszik síelni, én olyankor járok el sportolni, lazítani, késő este pedig barátokkal találkozni, mert aznap a nagyszülőknél alszik a sarj. (Most mindjárt indulok is a fitness terembe :)

Pénteken este szintén a nagyszülőknél marad éjszakára, így olyankor járok el színházba/moziba vagy bulizok. Szombat reggeltől valóban a lányomról szól az egész hétvégém, de ez így is van jól. Mostanában minden hétvégén megnézünk legalább két előadást. Élvezem, hogy egy kicsit zsufis napjaink vannak. És szerintem a lányom is.

A minap amikor vége ért az úszás, kérdezte, hogy most hova megyünk. Mondom: haza. Erre azt felelte, hogy "máris? a mai nem volt egy sűrű nap... pedig én szeretem a sűrű napokat!"

Most komolyan, a fenti időbeosztást látva is azt mondjátok, hogy nincs ideje játszani???

2013. okt. 16. 18:22
 35/35 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!