Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti melyik ovis különórát...

Ti melyik ovis különórát hagynátok ki a felsoroltakból? Nektek ez már túlhajszolást jelentene?

Figyelt kérdés
Most középsős a lányom. Tavaly szeptember óta jár balettozni (ortopéd orvos javaslatára), úszni (mert addig én is úszhatok a másik medencében) és hétvégén lovagolni (babakora óta lórajongó), mindet heti egyszer. Augusztus eleje óta eljárunk korcsolya órákra is (igen, van olyan jégcsarnok és csoport, ahol már augusztus elején kezdődik az oktatás). Nagyon szeretné mindet folytatni, és én is szeretem ezeket, mert vele párhuzamosan én is korizok, lovaglom és úszom ilyenkor. Nem is megterhelő a hétköznapokban, mert csak a balett és úszás van hétköznap délután, a kori és lovaglás hétvégi elfoglaltságunk. Viszont a múltkor szóba került a zeneovi (egy óvódai szórólap kapcsán), és ő nagyon szeretne zenés foglalkozásra járni. Én örülnék neki, de szerettem volna inkább ovis angolra iratni, mert terveim közt szerepel, hogy mondjuk 2 éven belül külföldre költözzünk, és bár tudom, hogy nem fog megtanulni angolul egy különórán, de legalább kicsit megbarátkozik magával a helyzettel, hogy nem magyarul beszélnek hozzá. Az angolra nincs saját motivációja, de eljön egy próbaórára, és majd meglátjuk. Szerintem szeretni fogja, mert könnyen lelkesedik. Ám aztán megláttam egy szuper 4-8 éveseknek tartott képzőművészeti foglalkozást is, amit a Magyar Nemzeti Galériában tartanak heti egyszer, és ez is nagyon tetszik mindkettőnknek, akárcsak a zeneovi. Nem tudom, mitévő legyek, melyiket hagyjuk ki. Ha mindet beiktatnánk (de nem fogjuk, nyugi), így nézne ki a hét: hétfőn zeneovi és balett (a kettő együtt 16-18). Kedd-szerda-csütörtök: egy úszás, két szabadnap. Pénteken ovis alkotóműhely (15:30-17:00) és angol (18:00-18:45). Szombaton lovaglás, vasárnap korizás. Nyilván ez így túl sok, de nem tudok választani, hogy mit hagyjak ki. A zeneovit a lányom maga választotta saját lelkesedésből, azt nem szeretném kihagyni. Az angol és az ovis alkotóműhely a legkevésbé fontosak. Ne járjon egyikre sem? Ti mit tennétek?
2013. szept. 3. 09:16
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Hát én úgy látszik fafejű vagyok. Értem én, amit írtok, de nem változtatja meg a véleményem, már ami a zsarolással kapcsolatos. Szerintem teljesen rendben van az, hogy nem hagyom, hogy hol járjunk, hol nem. Nagy különbség van aközött, hogy "ha most kihagyunk egy alkalmat, soha többé nem mehetsz!" (- ahogy azt az egyik válaszoló tolmácsolta), és aközött, hogy "miért nincs kedved hozzá, kicsim? nem élvezed már? mert megbeszélhetjük, hogy kiiratkozunk, ha szeretnéd, és akkor nem kell többet eljárni. azt mondod, ezt nem szeretnéd? rendben. akkor viszont jobb, ha nem hagyunk ki alkalmakat, mert tudod lefoglaltuk ezt az időpontot, ott vár minket az úszásoktató minden héten. vagy elmegyünk ezekre az időpontokra, vagy lemondunk arról, hogy úszni tanulunk. sajnos köztes megoldás nincs." Ez a szöveg az úszás- és lovaglóórákra vonatkozik, mert ott vagy egyénileg, vagy max. 1-2 másik gyerekkel együtt foglalkoznak velünk, így pedig pofátlanság lefoglalni mások elől egy időpontot és csak azért lemondani az utolsó pillanatban, mert nincs kedvünk elmenni. Az oktatók ideje is pénz, kiszúrás lenne velük a semmire lefoglalni az órát olyan tanítványok elől, akik el is mennek és ki is fizetik a lefoglalt időpontot. Nyilván ha beteg, az más. Na de puszta szeszélyből?

A balett és a kori nagyobb csoportban történik, de ott még sosem fordult elő, hogy ne akart volna menni. A balettal egyszer elő is fordult, hogy nem mentünk el, mert rossz napunk volt. De szerintem normális, hogy nem csinálunk ebből rendszert.

De amúgy ha ti befizetitek a gyereketek valamilyen havidíjas sportra vagy más hobbira, akkor simán hagyjátok, hogy hol járjon, hol nem? Nem mondanátok neki hogy vagy eljár, és akkor szívesen beiratjátok, vagy ellógja az órákat, de akkor inkább hagyjátok is az egészet ott (szemrehányás és hibáztatás nélkül természetesen)? Nem fér a fejembe miért olyan ördögtől való hozzáállás ez.

2013. szept. 5. 22:21
 22/35 A kérdező kommentje:

"A balett és a kori nagyobb csoportban történik, de ott még sosem fordult elő, hogy ne akart volna menni. A balettal egyszer elő is fordult, hogy nem mentünk el, mert rossz napunk volt."

Ahogy leírtam az első mondatot, rögtön fel is ötlött, hogy nem igaz, mert ott volt az a bizonyos egy ellógott balett, csak elfelejtettem kijavítani, csak írtam tovább ami eszembe jutott. Szóval helyesen inkább így van: a balettal és korival nem szokott előfordulni, hogy ne lenne kedve hozzá, csak egyetlen alkalom volt, amikor egy rossz nap miatt nem volt kedvünk hozzá, de akkor valóban el se mentünk.

2013. szept. 5. 22:28
 23/35 anonim ***** válasza:
75%

Végülis amit írtál az ugyanazt jelenti amit mi írtunk... azt mondod neki,hogy ha nincs kedve menni ma, akkor kiiratkoztok... persze szebben, hosszabban fogalmazod meg, de a jelentése akkor is az, hogy mindig kell menni különben többet nem mentek (értem én persze hogy befizetted és nem akarod felesleges fizetgetni).

Szerintem az a lényeg, hogy túl sok foglalkozás van, amire muszáj eljárni minden héten. A lányod meg persze olyankor megy veled, mert azért azt nem szeretné ha soha többet nem mennétek, de elég lenne 1-2 foglalkozás, amire muszáj elmenni minden héten, hiszen befizetted (ez így érthető is), de a többi lehetne csak hobbi, amikor épp kedvetek van, nem minden héten betáblázva.

2013. szept. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Utolsónak abban van igaza h a mennyiség sok,és lehetne egy-két fizetős célzott a többi meg alkalomszerű,neked meg abban van igazad,h ha kifizetted és várják menni kell,ebben én sem látok kivetnivalót,mert nem kis pénzekről van szó és a gyereknek is meg kell tanulnia h nincs ilyen hol megyek hol nem.Ettől függetlenül tartom h neki még sok ennyi elfoglaltság.a pedagógus anyuka voltam
2013. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

# 23/24 Időpont ma 07:51

Szerintem pedig igenis nagy különbség van aközött, hogy ultimátumot adok neki, és megfenyegetem, kvázi "büntetem" a kedvetlensége miatt, és aközött hogy elmagyarázom neki, miért nem jó, ha kihagyunk alkalmakat, és felkínálom a kiiratkozás lehetőségét.

Azt megértem hogy soknak találjátok. Ettől tartok én is. Múlt évben nagyon jól működött a balett-úszás-lovaglás kombó, bár többen ezt is soknak érzitek, de erről nem vagyok meggyőzhető. Most, hogy kiegészül még egy-két dologgal, meglátjuk milyen lesz. Ha azt tapasztalom, hogy nincs időnk egymásra, fáradt és kedvetlen, akkor elhagyunk pár dolgot. Bár most megláttam, hogy szuper síoktatás is van ősztől spéci műanyag pályákon :) Jövőhéten el is megyünk egy nyíltnapra :)

2013. szept. 6. 14:24
 26/35 anonim ***** válasza:
74%
Akkor minek írtad ki a kérdést???
2013. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Jó volt mások gondolatait olvasni a témában. Pl. többek válasza segített megerősíteni arról, hogy az angol nem olyan fontos, azt simán kihagyhatjuk.

De attól, hogy nem teszem magamévá mások véleményét még hasznos megismernem. Nincs kivel beszélgetnem ezekről a dolgokról, szerettem volna meghallgatni másokat. Nem szoktam anyákkal ilyesmikről beszélgetni, nem tudom általában hogy vélekednek az ilyesmikről a szülők, simán lehetett volna, hogy mindenki biztat, vagy valaki olyasvalaki számol be a tapasztalatairól, aki hasonlóan sok órára járt a gyerekével.

2013. szept. 6. 20:58
 28/35 anonim ***** válasza:
74%

Bár most megláttam, hogy szuper síoktatás is van ősztől spéci műanyag pályákon :) Jövőhéten el is megyünk egy nyíltnapra :)'


Ó jóég:D A kérdést kiírni tényleg felesleges volt, itt ezzel részben csak az embereket idegesíted, mondjuk engem nem zavar, de lassan 16 évesen, 10. osztályosan a fejemet a falba verném,ha ennyi mindenre kellene járnom.

Van olyan persze, aki focizik egyesületbe, van aki jár angol órákra, van aki matek korepre,mert majdnem meghúzzák, meg van aki jár kézizni, úszni, tornázni, JÓL ÉRZI MAGÁT, de ahhoz már meg kell!(ene) lennie egy kornak,amikor a srác/lány eldönti maga,hogy na bevállalok még x órát ezen kívül?

Nekem majdnem mindennapos 7 órám után, ha erre energiám lenne, megtapsolnám magam.

Gondolom a lányod 8-ra megy, és 3 körül hozod nem?

Szerinted túl sokat akarsz..:/.

2013. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

jójó, érzem én hogy a sok az sok.

amúgy tavaly 9-15-ig volt oviban, és ebből 2 órát aludt.

idén 8:30-15:30-ig lesz, és csak 1,5 órát alszik majd, mert változott a napirendjük. :(

2013. szept. 8. 18:28
 30/35 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Azért mondtam,hogy így sok:s. Magamon érzem,hogy sok, nem maga a tanulás,meg a figyelés,mert pl: az utóbbi napokban szinte csak lyukasóráim voltak,mert nem jött be tanár,az a fárasztó,hogy fent kell lenni,és nézni ki a fejből:|.

De neked kell tudni,mit válalsz be, de gondolom Ő is elfárad,a játékba is. Meg már az ovi sem az egész napos játszásról szól, már angol-német órák vannak ott is, foglalkozások,festések, tanulgatások, felkészítés az iskolára. Ezek meg fárasztó dolgok,koncentrálni kell, egy rajzra,a betükre, a kiejtésre pl: idegen nyelvben.

2013. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!