Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eljutottam odáig, hogy eltünt...

Eljutottam odáig, hogy eltünt belőlem az anyai érzés?

Figyelt kérdés

A lányom a héten kezdte a bölcsődét. Nem én szoktatom be, hanem az édesapja, mivel én jövőhéten már visszatérek dolgozni, így nem lett volna meg velem a két hét. Összekavarni pedig nem szerettük volna.

Egész jól megy neki(k) egyenlőre. A lányom minden reggel várja, hogy induljanak. Sok dologtól, amitől paráztunk/paráztam, fel se ütötte a "fejét". Minden csak pozitívan történik, ami őt illeti.


Viszont a héten úgy alakult, hogy nekem kell a lányomért mennem (férjem addig ott van), mert délre be kell mennie a m.helyére. Tegnap már kint vártak az egyik gondozónénivel a bölcsi előtt és a lányom úgy szaladt hozzám, mintha már hónapok óta nem találkoztunk volna.

Beszélgettünk még a gondozónénivel, sokat dícsérte a lányomat, stb.


Ami eléggé zavar magamban, hogy egy csepp könnyet nem ejtettem még. Vagy még nem gondoltam bele abba, hogy ennyi volt?! Most már nem én vagyok 0-24-ig vele?!

Ma az első nap, hogy nincs semmi dolgom. Itthon pakolgatok, stb.

Nem rég indultak el, de annyira jól érzem magam. Csúnya mondani, de már úgy vártam a csendet. Azt a csendet és szabadidőt, amikor tudom, hogy nem állítanak be kétperc múlva az ajtón.

Más anyuka a bölcsi mellett leskelődik és egy üveg bor társaságában sírvafakad este, amikor a gyerek már alszik..

Én meg tök nyugodtan hajtom álomra a fejem, boldog vagyok (talán leginkább azért), hogy minden ilyen zökkenőmentes eddig!


Szóval elé furcsának tartom magam, bár annyira nem "kórosan" .. mitől lehet ez?!


2013. szept. 4. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez a normális ahogy te érzel.

A kóros az amit írsz, hogy az anyukák sírva leskelődnek és nem tudnak mit kezdeni magukkal a gyerek nélkül.

2013. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem én is így fogok érezni... Ne emészd magad emiatt! Az is lehet, hogy később fog tudatosulni, és akkor érint majd meg jobban.

Én már mondogatom egy ideje félig komolyan, hogy a lányom első ovis napján pezsgőt fogok bontani, mert vele tényleg nem egyszerű 0-24 akármennyire az életem értelme. De hát még akkor is itt lesz a két öccse, mire ők is elérik a bölcsis kort. Szóval én megértem abszolút, hogy pont elég volt otthon, és jó egy kicsit visszakapni magadat.

2013. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen normális, amit csinálsz. Készülődsz a munkába visszaállásra, és ez mindenkinek így jó, a kicsinek is, aki láthatóan már igényelte a korosztályával való együttlétet. Majd ha dolgozol, arra figyelj, hogy amikor este végre ketten vagytok, figyelj rá, valóban együtt legyetek léélekben is(ez a fáradság miatt nem is olyan könnyű) Rövidebb az idő, de az legyen intenzívebb.
2013. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg Te ilyen típus vagy. Lehet, hogy 1-2 héten belül fog "leeseni", hogy ez nem átmeneti, hanem valaminek vége van, és ez már mindig így lesz.


Én az a típusú anyuka vagyok, aki bár nem leskelődik és nem sírdogál esténként egy üveg bor mellett, de nagyon megvisel az, hogy ovis lett a kislányom :-(. Első nap sírva jöttem haza, én ilyen vagyok, te nem. Több, mint 3 évig itthon voltam vele, és ez nekem nem megy egyik percről a másikra. Sajnálom, hogy véget ért az, hogy kötetlenül azt tudtunk csinálni, amit szeretnénk, hogy kevesebbet lehetek vele.

2013. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Van, aki ilyen, van, aki olyan. Én ismerek olyat, aki alig várta, hogy megszabaduljon a gyerektől, pedig otthon mereszti a valagát. Se nem takarít, se semmi, csak gépezik.

Én viszont tegnap egész nap bőgtem. Először van a 7 éves lányom reggel fél 8-tól délután fél 5-ig távol tőlem. Bár ő az iskolát kezdte. Eddig 4 órát volt az oviban. Bár nálam a terhességi hormonok is közrejátszanak.

2013. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Én ezt inkább pozitívan értékelem. Helyén kezeled a helyzet, le tudtak magadról választani a kislányodat, és így ő is könnyebben alkalmazkodik. Ha könnyek közt szorongatnád reggelente a bölcsi előtt, hidd el jobban félne a helyzettől, és nem venné ilyen könnyen a beilleszkedést. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Eddig csak anyuka voltál, most kell egy kicsit magaddal is törődnöd. Természetes igény. De attól még szerintem szereted a kislányodat. Csak bölcsibe adtad, nem örökbe.

Örülj, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok.

2013. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem tudom ki pontozota le őket és miért, de lelje ebben örömét.. nekem mindegyik hasznos volt.

Nem rég hoztam haza, kellett neki pár perc, mire felfogta, hogy anya ott áll előtte. Bár, ma egész könnyen haza lehetett hozni. Nem sírt, mert ott akar maradni.

2013. szept. 4. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon édes vagy, ne érezd magadat ettől rosszul. Szerintem teljesen természetes, hogy boldog vagy attól, hogy ennyi idő után nincs állandóan a lábad mellett egy kicsike. Nem csak a nyáladzással, etetéssel, dedózással kell 0-24-ben foglalkoznod, és végre van időd hajat mosni :D Elmehetsz egyedül wc-re. Hidd el ilyenkor mindenki kicsit hálás, hogy na végre...

Az én egyik ismimnek 4 éves a lánya, és most túlhordás miatt befektették a kórházba, ő is azt mondta szégyelli magát, de olyan jó ott lenni, csendben, egyedül, nyugalomban :)

2013. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerintem ezzel semmi baj,teljesen természetes,én ugyanígy voltam,örültem,hogy bölcsibe megy együtt lesz a kortársaival,én meg dolgozni,nem bőgtem,nem aggódtam,teljesen nyugodt voltam,most is az vagyok,16 hónaposan kezdte már az első perctől imádja.Mindenre van időm még munka mellett is.Ne zavarjon örülj neki,sokkal rosszabb annak aki agyon aggódja magát,és túldramatizálj a bölcsi,ovi kérdést.
2013. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!