Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elengednétek egy 9 (majdnem...

Ti elengednétek egy 9 (majdnem 10) éves kislányt egyedül iskolába?

Figyelt kérdés
Ha az iskola kb. két percre van, egyetlen zebrán kell átmennie, ami nem forgalmas úton van és kisvárosról van szó.

2013. ápr. 19. 16:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen! En 7-8 éves koromtól egyedül jártam, messzire. Tudom, mas világ volt, de 20 perces út volt.
2013. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2013. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már elsős koromban, fél év után egyedül mentem az iskolába (7 évesen). 10 percre volt az iskola, és egy eléggé forgalmas úton kellett átmenni, zebra nélkül. Az út a házunk mellett volt és az első időkben anyukám v. apukám várt az út szélén.

Ha ennyire aggódsz, akkor egy darabig kísérd el a zebráig, onnantól mehet egyedül.

2013. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kornyezet es gyerek függö. En Hollandiában elek egy kisvárosban, itt csak a 6-7 eves korosztályt kísérik, a "nagyok" egyedül mennek, ráadásul biciklivel. Az is igaz, hogy van kerékpárút es ahol a forgalomban kell menniük, ott az autósok nagyon figyelnek.
2013. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
elengedném. én is egyedül jártam, iskola fél óra volt sétával, 2 zebrán kellett átmenni. anyum egy darabig kísért,aztán az első pár alkalommal,mikor egyedül mentem követett,hogy mindent úgy csinálok-e,mint ahogy megbeszéltük. amikor megbizonyosodott róla,hogy megbízhatóan és biztonságosan közlekedem,már valóban egyedül mentem :)
2013. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy elengedném, már pár évvel korábban is. Az egyetemre is babakocsiban fogod vinni?
2013. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem, egy ismerősömé. Számomra is iszonyú fura ez. Mivel nekem nincs gyerekem, ezért kíváncsi voltam olyanok véleményére, akiknek van! Anyuka mindenhova kíséri egyébként, nem csak iskolába, különórákra és MINDENHOVA. Egyébként mindenhol meg is várja, általában nem hagyja ott sehol sem. Nekem ez nem természetes. Lassan 10 évesen már egyedül is közlekedhetne (szerintem). Anyuka szerint a mai világban ne menjen sehova egyedül.
2013. ápr. 19. 16:43
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
ha megtehetném,hogy kísérem és ez a gyereket sem zavarja,mert jól megvagyunk egymással,akkor én is kísérgetném ugyan így. ha neki bele fér a házimunka is így, és a gyereknek sem teher anyucival közlekedni,akkor semmi baj nincs ezzel.
2013. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy így van. Nem tudom, nincs gyerekem. Nekem kissé fura, kicsit rátelepszik szerintem. A gyerek egyébként a játszótérre se mehet le egyedül, ami a ház előtt van.
2013. ápr. 19. 16:58
 10/21 A kérdező kommentje:
Ha ő nem ér rá, akkor a nagypapa viszi, szóval olyan nincs, hogy egyedül megy bárhova. Akkor a nagyszülő van riasztva!
2013. ápr. 19. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!