Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi azok a biztosnak mondható...

Mi azok a biztosnak mondható gyereknevelési formulák, amikkel tuti kudarcot vallunk?

Figyelt kérdés
Sokat tűnődtem, miért pattant le rólam szint mindig anyukám intelme, amikor anya lettem, akkor döbbentem rá, hogy ő előszeretettel él a "miért nem lehet elrakni/megcsinálni ..." formulával, néha cifrázza, de a lényeg ugyanaz "nem értem miért nem lehet ...", és rólam minden ilyen kezdetű mondat lepereg. Ha ti is tudtok ilyet, megköszönöm, ha elmondjátok, jó lenne a gyermekemnél ezeket elkerülni :)
2013. szept. 10. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűű, hát igen. Nem mindegy, hogy van megfogalmazva a mondanivaló. Én a félórás lelkizéseket gyűlöltem, egy perc után már csak azon járt az agyam, hogy miért nem lehet már abbahagyni, értem én, hogy én vagyok a rossz, hagyjuk már, most már úgy sem tudom jóvátenni, de csak mondja, mondja, mondja.


Én ebből rengeteget tanultam, neked is ajánlom, mert hoz példát és ellenpéldát is az életből, hogy érdemes mondani és hogy teljesen felesleges, mert nem érsz el vele semmit sem:


[link]

2013. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lelki terror, minden megengedése túl hosszú póráz,minden tiltása túl rövid póráz.Pl amikor mindig csak "nem"et használ az ember,vagy a feltételes mód.
2013. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az nem vált be, hogy Anyukám mindig meg akarta mondani, hogy nekem mi a jó, mit kellene csinálnom... Ez még gyerekként OK, mikor az embernek még nincsen igazán önálló gondolata vagy akarata, de később nagyon irritál. Totálisan lepereg rólam, ha kijelent határozottan dolgokat és pont arra sarkall, hogy az ellenkezőjét csináljam. Nagyon sokszor súrlódási pont ez még ma is köztünk. A mai napig megkapom, hogy miféle gyerek vagyok, soha nem hallgatok az ő szavaira, mindig megyek a saját gondolataim, a saját fejem után. Megkapom azt is, hogy már abba sem engedtem beleszólást, hogy melyik középiskolába menjek. Megjegyzem, diplomás, 2 nyelvvizsgával rendelkező, 2 gyerekes boldog családanya és feleség vagyok - tehát nem olyan tragédia, hogy a saját fejem után mentem. Egy múltkori csörtében meg is jegyeztem neki, hogy attól, hogy nem hallgattam rá, még nem lett belőlem rossz ember. Erre az volt a válasza, hogy ebben nem olyan biztos... no comment! a mai napig szeretné megmondani, hogy mit vegyek fel, hogyan fésüljem a hajam, kivel álljak szóba stb. stb. Sajnos egyre távolabb kerülünk egymástól, emiatt a nevelési mód miatt.
2013. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az üres fenyegetés, amit soha nem vált be az ember. (Nem hoz a Mikulás bácsi ajándékota ha ilyen szófogadatlan leszel!) Meg a késleltetett büntetés, mert ugye ciki a gyereket mások előtt megbüntetni, inkább majd otthon, órákkal a rosszalkodás után, amiért büntetnénk. (Várjál csak majd ha hazaérünk megkapod a magadét! meg Juj apa hazajön lesz kapsz!)
2013. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én konkrétan azt utálom hogy sok felnőtt hazudik a gyerekének Pl

gyerek elesik és azt mondják : Ó ez csak egy kis karcolás! - de annak a picinek ez akkor igenis fáj! és nem kis karcolásként éli meg! persze nem azt mondom hogy üngyü-büngyü, de én azt mondtam a fiamnak mindig, hogy : TUdom hogy fáj, bekenjük, vagy megmossuk, és el fog múlni 1-2 nap múlva!

Szóval nekem ez a hazudozás nem tettszik, mert mit vár a szülő a későbbiekben, ha már ilyen korán hazudozik a gyereknek! ?

2013. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!