Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy kétévesem ne...

Mit tegyek, hogy kétévesem ne ébredjen minden éjjel azzal, hogy ő nem akar aludni?

Figyelt kérdés
Mostanában minden éjjel ez van. Megébred, elkezd sírni és csak annyit mond, hogy nem akar aludni. Lefekvéskor is ezt mondja, bármilyen fáradt is. De egy kis mese, és alszik is. De éjszaka mit csináljak vele? Hogy szoktassam le róla?
2013. szept. 10. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk nem kéne elkényeztetni.Alvás van, rázárod a szobaajtót és kész.Nme mehet ki hisztériázni.
2013. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Remélem nem fogadod meg első tanácsát.

KÉt éves kor körül szinte minden gyerek átmegy ezen, elkezdenek intenzíven álmodni, beindul a fantáziájuk ("szörny van az ágyam alatt").

Nálunk az jött be, hogy tovább voltam este a szobájában, és nem csináltam tök sötétet, hanem égett egy sólámpa a sarokba.

Amíg láttam, hogy a félelmei valósak, nem bagatellizáltam a dolgot (pl. el kellett rakni a látóteréből a plüss játékait, mert fél, hogy azok megeszik őt stb.).

2013. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, ismerős a helyzet. Nálunk is volt egy időszak, mikor éjjel felébredt, hogy ő lemegy játszani, meg megnézi a mamát, nem alszik stb. A szobájában szerencsére van egyéb fekvőhely az ágyán kívűl, mondtam, hogy anya oda lefekszik és itt alszik vele a szobában, akkor ő rögtön elhallgatott és lefeküdt. Most 2 éves 4 hós, és már megszűnt, de csak ez vált be, hogy ott aludtam a szobájában én is.
2013. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem vettem észre, hogy félne valamitől. Azt nem is tudja, milyen a szörny, vagy ilyesmi.

Első válaszoló: örülök, hogy az én anyukám sosem zárta rám az ajtót, mikor szükségem volt rá. Én sem fogom sose magára hagyni a gyerekem, ha kellek neki.

2013. szept. 11. 13:57
 5/5 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: én is mellé fekszem ilyenkor (elférünk az ágyában), van, hogy rögtön jön mellém, de van, hogy minden rábeszélőkémet be kell dobnom, hogy visszafeküdjön. Remélem, hamar túl leszünk ezen az időszakon, mert én nehezen alszom vissza ezek után, és nappal is fáradt vagyok emiatt.
2013. szept. 11. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!