Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért olyan "depis" gyesen lenni?

Miért olyan "depis" gyesen lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, nem én vagyok az első,aki ezt átéli. Harmadik gyermekem született, 10 hetes, de már kivagyok. A középső 3 éves, most kezdte az ovit, a legnagyobb iskolás. Talán azért is tűnik olyan kilátástalannak, mert már 3 éve itthon vagyok, s most még folytatom. A nyár egy rémálom volt, a 3 gyerekkel a nyakamban,de most sem könnyű.

Még napközben el is vagyunk, de délután kezdődik a buli. Olyankor már a pici is nyűgösebb, a lányom ha hazajön az oviból, semmit nem akar játszani, csak az én nyakamban lóg, a fiamnak a leckéit kell átnézni, a férjem is hazaér éhesen, fáradtan, azt sem tudom, hová ugorjak.

Nem unatkozom, mégis az az érzésem, csak mennék, mennék, ki a világból, csak otthon ne legyek. Sajnos egy kis faluban lakunk, ahol az az egyetlen kimozdulási lehetőség, ha elsétálunk a boltba, meg vissza.

A nagyszülők távol laknak, az ismerőseim dolgoznak, úgy hiányzik az emberi szó, hogy ne csak a gyerekeimnek gügyögjek, hát normális vagyok én?

Semmi okom panaszra, mégis olyan rosszkedvem van...

Lehet az is jót tesz, ha csak kibeszéljük magunkat.

Írjatok, akik hasonlóan éreztek, hátha fel tudjuk egymást vidítani, vagy ötleteket adni,hogy lehet túlélni...



2013. szept. 13. 13:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az egyáltalán nem depi, csak borzasztóan le vagy terhelve. 3 ilyen kicsi gyerekkel borzasztó nehéz. Az egyik unokatesómnak van 3 ilyen kicsi gyereke. A nagy most kezdte meg az iskolát, a középső most kezdte az ovit, a kicsi pedig 1 éves múlt. Neki is nagyon nehéz, pedig neki a férje is nagyon sokat segít, plusz mind a 2 nagymama jár hozzá segíteni mindenben, ebédet visznek, stb. És még neki is nehéz dolga van. Akkor mérd ehhez a sajátodat, hogy semmi segítséged nincs. A nagynak segítened kéne tanulni, a középső vágyik a közelségedre ovi után, hogy kapjon a figyelmedből, a pici meg nyilván rengeteg gondoskodást igényel. A férjed bármilyen fáradtan és kimerülten ér haza, muszáj rajtad segítenie és levenni némi terhet a válladról, mert ezt nem biztos, hogy sokáig fogod bírni. Esetleg megpróbálkozhatsz azzal, hogy délelőttre találkozót szervezel a faluból más kisgyerekes anyukákkal, hogy legyen kikapcsolódásod, és megpróbálhatnád a középsőt az oviból ebéd után elhozni, így délután kaphat belőled még mielőtt a nagy hazaérne. Így talán mire a naggyal le kell ülnöd tanulni, a középső addigra már elszakad tőled, és játszik egy kicsit magában is. Persze így is nagyon nehéz... De kitartást, ne csüggedj, és próbálj erőt meríteni az örömteli pillanatokból!
2013. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Húú, akkor rám mit mondanának a válaszolók?

Saját lakásunk van, autónk, visszavárnak a 4 órás és ahhoz képest szuperül fizető munkahelyemre, anyukám a szomszédban lakik, és nem dolgozik, ha kérnén, bármikor vigyázna a lányomra, a férjem imád minket, sokat segít, hétvégén mindig itthon van és hétközben is hatra max, éjjel is kel a kicsihez ha éppen fáradt vagyok, vagy úgy alakul, h felébred a pici, lakótelepen pesten lakunk, pár percre vagy 5 szuper felújított játszótér, minden sétatávolságra van, babás barátnők, összeszokott anyacsapat a játszón, ráadásul hála anyumnak, aki itthon tud lenni, eljárok edzeni, heti 2x és ha úgy alakul néha barátnőzök, vagy apával kettesben is megyünk 2 havi egyszer kb valahova.

APa is bevállalja simán az estéket ha esetleg elmegyek valahova és imádja is, h csak ketten vannak. :)

Hozzáteszem a lányom egy nyugodt, szabályokat elfogadó, jó alvó baba (már, mióta megtanulta hogyan is kell ezt azt csinálni!)


ÉS mégis voltak és néha néha vannak olyan napjaim, h azt érzem, jajjj, kiszaladnék a világból!!! Vagy (és emiatt furdal néha mardos is a lelkiismeret), azon gondolkozom, mikor lesz felnőtt a lányom és mikorra tartunk ott a férjemmel majd újra, h ketten is lehessünk megint és utazzunk, nyaraljunk, pihenjünk úgy, h nem kell ebédidőben otthon ülni és nem kell 7 re a fürdetés miatt hazaérni!!! Na??? Gáz, tudom, de néha ha fáradt vagyok, vagy van egy nyűgös napunk, ezt érzem én is!!


Nyugi, mi is 3 gyereket szeretnénk, de kb 3 év különbséggel, h a nagy se túl nagy, se túl kicsi ne legyen és attól még, h nincs mindig türelmünk majd és néha szar gondolatok kerülgetnek, imádjuk Őket, ahogy Te is és hálásak lesznek Nektek, h akartátok őket és imádják majd egymást és Titeket is!! :)


KITARTÁST!! :)


Üdv: Egy 16 hós tündérke anyukája!

2013. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jah és mindent meg tudok csinálni a kicsim mellett, mert úgy szoktattuk, h ezt hagyja, na meg este max 8-tól alszik reggel 7-8 ig és délután is max 3 órát, ami szintén jó, mert van időm nekem is pihenni és apázni este. :)
2013. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

Én 2 gyerekkel voltam otthon 5 évet.

Anyagilag elvoltunk, nem ez volt a baj.

Aki meg itt dicsekszik, hogy neki milyen jók a gyerekei, mert ez csak szoktatás kérdése, ki kell hogy ábrándítsam kedves magát tökéletesnek képzelő szülő. Nem rajtad múlott!

Nekem az első gyerekem a mintababa. Aludt 3 hónapos korától, eljátszik egyedül, alig lehet észrevenni, hogy gyerek van a házban. Azért is mertem bevállalni a másodikat ilyen kis korkülönbséggel.

Hát, vele meg jól megkaptam, mert 2,5 éves koráig minden áldott éjjel fent voltunk, volt, hogy 1 évesen is még órákig. Nappal is sokat sírt, nem tudott szopni, fejni kellett neki, későn tanult meg beszélni, ezért extrán hisztis volt.

Segítségem nem volt nekem sem, de már nagyon-nagyon kivoltam. A férjem nekem is 12 órázott, egyedül csináltam mindent a gyerekek körül. Mondjuk azt megfogadtam, hogy 3. nem lesz, az teljesen biztos.

Nyáron jobb volt, akkor sokat voltunk a játszótéren, más babás anyukáknál, de a telet nagyon-nagyon rosszul viseltem.

Alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni, de amikor eljött az idő, kirúgtak. Hát, akkor aztán totál depresszióba estem, ne tudd meg. Nem a pénz miatt, de hogy nekem még mindig itthon kell maradnom!!! Gyakorlatilag bármilyen munkát elvállaltam volna.

Akkor beiratkoztam egy német tanfolyamra heti 2 délutánt bevállalt a férjem, nagyon sokat segített. Tényleg csak azt tudom mondani én is, hogy próbálj programot csinálni, ha másképp nem közösen a gyerekekkel, különben nagyon be lehet fordulni. EGyhangú, fárasztó.

2013. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Bárki bármit mond, nagyon komoly megterhelés amit csinálsz nap, mint nap. Ezért "depis"...és azért, mert ebből a munkából nem lehet haza menni pihenni (akár 10-12 óra után is). Itt éjjel-nappal, minden percben vigyázzban állsz, kiszakadni akár rövid időre is nagyon nehéz (kevés lehetőség, bűntudat és még sorolhatnám az okokat). Könnyű mondani, hogy más mit nem adna a Te mindennapjaidért... ha az ember nem tud feltöltődni, néha emberfeletti helyt állni ANYAKÉNT. Mindenki azt gondolja, hogy milyen jó Neked, hisz otthon lehetsz, a gyerekeiddel lehetsz, minden szép, mindenre legyen időd...

Azért ez nem ennyire fekete vagy fehér. Én januárban kezdtem dolgozni ismét és a múlt év kész gyötrelem volt már. Imádtam otthon lenni a gyerekekkel, de idegileg nagyon megviselt, hogy alig volt lehetőségem "felnőtt lenni", felnőttekkel beszélni, és legfőképp önmagam lenni. Bármennyire imádom a gyerekeimet, szükség volt arra, hogy visszamenjek dolgozni (bár csak 4 órában, és vagyok olyan szerencsés, hogy 12.05-kor kopogok a bölcsi ajtaján a gyerekemért, mert a munkahelyem mellett van). Ez a 4 óra pont elég arra, hogy én is ismét normális vagyok, nem érzem magam bezárva, egy szűk mozgástérbe kényszerítve, és a gyerekemnek is jót tesz napi 4 óra közösség.

Amig ez nem volt, én programokat találtam ki magamnak (kb. heti egyszer): fodrász, torna, kertészkedés, ami a férjemmel egyeztetve csak az én időm volt. Így én is kimozdultam és a férjem is szerette ezeket az alkalmakat, mert a gyerekekkel elbohóckodtak, aztán anyát feltöltve kapták vissza. Nálunk ez vált be, de remélem, Te is megtalálod a megoldást!

2013. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A 16 jos tunderke anyukajanak uzennem,hogy ha a leirtaknak csak a fele is igaz,akkor ne akarjon 3 gyereket,es a 2 gyereken is erosen gondolkozzon el,mert kizart hogy kibirja. A 2-3 gyerekes anyukak hetente ketszer nem a konditerembe jutnak el,hanem a zuhany ala. Persze szamolhatsz arra,hogy majd anyukad meg parod besegit,de sosem tudhatod mi var rad a jovoben. Az en parom telen lerobbant egeszsegileg,igy a 1,5 eves es a 2 honapos (irdatlanul hasfajos es emiatt alig-alig alvos) kisfiam mellett ot is apoltam A kozossegbol teljesen kiestunk,mert paromat csak annyi idore hagyhattuk otthon,amig a kornyeken flangaltunk,boltba mentunk,vagy a kozeli cukraszdaba. Meg baratokhoz sem tudtunk elmenni,mindig oket hivtuk magunkhoz. Nekem nagyszuloi segitsegem sincs,es ekkor sem volt. Szoval ha egy gyerek mellett 100%-os szabadsagot elvezve neha inkabb elfutnal,akkor semmikepp se valalj 3 gyereket,mert ne adja az eg!!!!! de sose tudhatod nem- e kerulsz hasonlo helyzetbe,amibe beleroppanhatsz.
2013. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16 hós anyuja vagyok..

Ne is haragudj, de elég igénytelen lehetsz, ha ilyet írsz, h akinek két gyereke van, az a zuhany alá jut el heti 2x...

Minden szervezés kérdése...

Eddig még az egy gyerekes anyukáktól is állandóan azt hallom itt is és a játszón is, hogy szalad a lakás, és semmire nincs idejük, energiájuk, sem a barátokra sem a szexre, sem magukra, stb...

Hát nem tudom. Úgy gondolom, hogy attól még, h mindenhol vannak mélypontok, lehet ügyesen csinálni és mindenre marad majd idő. Én nem anyumra és a férjemre apellálok, mert nem is szeretem, ha más csinálja helyettem a munkát. (pl sosem hagytam, h anyum takarítson nálam, vagy mosson ránk, esetleg a kicsimet Ő fürdesse, mert én ajj nem merem.. Önálló vagyok és én csinálok mindent. Persze nem arról van szó, h néha nem mehet mamázni a gyerek és én addig elszaladok pl edzeni...

Neked mindenesetre azt ajánlom, hogy ha meg akarod tartani a nőiességed valamelyest és a Férjedet, h a gyakori kérdesezés helyett, tusolj le.. Hidd el, hasznosabb lenn. ;) :D


Szóval nyugi, megleszünk mi 2-3 gyerekkel is, csak előre gondolkozom és nem 1-2 év korkülönbséggel szülök, h mindenki megőrüljön majd, hanem 3-4. Nem lesz sok köztük a korszakadék, de a nagy már nagyobb és önállóbb lesz, anyáskodó, nem pedig pelusos...

2013. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Bár sajnos nem vagyok ilyen jó helyzetben, egyáltalán nem ítélem el, és nem szólok be a 16 hós tündérke anyukájának, mert szerintem abszolút pozitív, hogy látja az előnyeit, azokat a dolgokat, amik megkönnyítik az élatét, és igenis értékeli, hogy ilyen jó dolga van. Keveseknek adatik meg az ilyen, de tóattól még nem kell őket irigyelni, és rámondani, hogy nem bírna 2 - 3 gyerekkel pusztán azért mert - bármennyire is jó neki - néha Ő is menenkülne.


Nekem ezeknek a pozitívumoknak az egy tizede sem jutott mégsem vagyok depis, próbálok mindig a jó oldalára fókuszálni az itthonlétnek. 6 éve vagyok itthon, 6 gyereket szültem ezalatt, férjem éjjelente jár haza, egyedül vagyok mindennel (ház, kert vetemény, gazdaság), de igenis örülök neki, hogy itthon lehetek, nem kell emberekkel találkoznom, nem kell ezt a mindennapi taposást végignéznem. Egyedül a barátok hiányát sajnálom, de ez sajnos velejárója a falusi létnek - a régi barátok lemorzsolódnak, itt meg új az ember, lassan alakulnak ki új kapcsolatok, meg itt kevésbé is érnek rá az emberek összejárni - de most már ezt is elfogadtam.


Szóval kedves Kérdező, fel a fejjel, fogadd el az életed olyannak, amilyen, soha ne feledd, hogy Te választottad, és egy dolgod van: ebből kihozni a legtöbbet.

2013. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy továbbra is írtatok, kitartok, igyekszem, napról napra alakulunk. A 6 gyerekes anyukának gratulálok!

Igen talán faluhelyen a barátok lemorzsolódása bánt egy picit, mi is egy éve költöztünk ide, vannak új ismeretségek, de a régi barátok elkoptak.

De örülök a gyerekeimnek, türelmem is van hozzájuk, csak hát tényleg szerencsés az, akinek pl. van egy edzőterem a közelében, és a babát is van kire bíznia. De majd kitalálok helyette mást. Most én a picivel baba-mama tornázok itthon, jókat nevetünk, ez mindkettőnket feldob egy picit.

Már én úgy vagyok vele, ha itt nincsenek lehetőségek, majd én csinálok magamnak, amit tudok. Nekem anyós mondta, ő is 3 gyereket felnevelt, neki se segített soha senki, ő miért segítene másnak? Bumm!

Hát nekem nemcsak ő, más sem segít. De én úgy szeretnék majd olyan nagyi lenni, aki szívesen akarja és tudja is vállalni az unokákat, a menyét-lányát kisegítve egy picit.

Remélem, megérem majd azt az időszakot is!!!

2013. szept. 30. 10:57
 20/23 anonim ***** válasza:

16 hós anyukája vagyok.

a 6 gyermekes édesanya nem semmi!!

Hogy bírod? Köszi, h mellém álltál, mert kezd elegem lenni azokból, akik beszólnak és le szuper anyuznak, azért mert másképp csinálok pár dolgot, mint Ők.

6 gyereket szerettetek volna? Hogy telik így egy napotok? Férjeddel jut időtök egymásra?

Írd le, ha van időd, hogy miket érzel és hogy vannak pl a tesók egymással, szerintem nem csak engem érdekel!! :)

És gratula!! Remélem a Férjed is elismeri azt, amit minden nap véghez viszel!! :)

2013. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!