Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért olyan "depis" gyesen lenni?

Miért olyan "depis" gyesen lenni?

Figyelt kérdés

Tudom, nem én vagyok az első,aki ezt átéli. Harmadik gyermekem született, 10 hetes, de már kivagyok. A középső 3 éves, most kezdte az ovit, a legnagyobb iskolás. Talán azért is tűnik olyan kilátástalannak, mert már 3 éve itthon vagyok, s most még folytatom. A nyár egy rémálom volt, a 3 gyerekkel a nyakamban,de most sem könnyű.

Még napközben el is vagyunk, de délután kezdődik a buli. Olyankor már a pici is nyűgösebb, a lányom ha hazajön az oviból, semmit nem akar játszani, csak az én nyakamban lóg, a fiamnak a leckéit kell átnézni, a férjem is hazaér éhesen, fáradtan, azt sem tudom, hová ugorjak.

Nem unatkozom, mégis az az érzésem, csak mennék, mennék, ki a világból, csak otthon ne legyek. Sajnos egy kis faluban lakunk, ahol az az egyetlen kimozdulási lehetőség, ha elsétálunk a boltba, meg vissza.

A nagyszülők távol laknak, az ismerőseim dolgoznak, úgy hiányzik az emberi szó, hogy ne csak a gyerekeimnek gügyögjek, hát normális vagyok én?

Semmi okom panaszra, mégis olyan rosszkedvem van...

Lehet az is jót tesz, ha csak kibeszéljük magunkat.

Írjatok, akik hasonlóan éreztek, hátha fel tudjuk egymást vidítani, vagy ötleteket adni,hogy lehet túlélni...



2013. szept. 13. 13:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, kérlek írj, ha van kedved-időd, szerintem sokat tanulhatunk tőled!!!
2013. szept. 30. 13:56
 22/23 anonim ***** válasza:

Kedves 16 hó tündérke anyukája!


Ha esetleg értelmesen végigolvastad volna az irományomat, akkor rájöhettél volna, hogy miközben a férjem napi 24 órában feküdt a kanapén, és azt sem tudtam őt lássam el, vagy valamelyik picit, aközben egyetlen gyakorikérdést sem válaszoltam meg. Éjjelente ülve aludtam mellkasomon a pici fiammal, hogy tudjon aludni a hasfájásától, nap közben úgy játszottam a nagyobbik fiammal, hogy közben az egyik karomon feküdt a pici. Nem igénytelenségből tusoltam heti kétszer, hanem azért mert többször nem értem el odáig. Enni háztartási kekszet ettem gyakorlatilag egész nap, mert arra sem volt módom, hogy asztalhoz üljek enni, (mellesleg mindentől fájt a pici hasa, így szinte semmit, még kenyeret sem ehettem), és talpon maradtam, és megőriztem a családi együttlétet, a békét, a szeretetet. A fiaim úgy imádják egymást, hogy azt le sem lehet írni, a férjem egészségének helyreállásával a szexuális életünk is ugyanúgy helyreállt. Olyan időszakon vittem át a családot, amibe olyan anyukák, akik menekülnének 1 gyerek elől is igenis belehalnának. Szóval bocs, hogy figyelmeztetni akartalak rá, hogy ehhez hasonló bárkivel megeshet... A 3 év pedig semmivel sem jobb választás, mint az 1-2 év, mert a nagy akkor megy oviba... Állati nagy lesz a féltékenység, iszonyatosan fog téged hiányolni, ezért ovi után pont az lesz veled is, mint a kérdezővel. Ha még egy harmadikat beteszel plusz 3 évre, akkor még inkább gáz helyzetbe kerülsz, mert a naggyal nem fogsz tudni leülni tanulni, a középső minden áron téged akar majd, a kicsi pedig nyilván mértéktelen figyelmet igényel majd. Gondold át még egyszer ezt az eshetőséget is, mert nem biztos, hogy nyerő a terved. És még egyszer elnézést, amiért figyelmeztetni akartalak, hogy nem mindig kék az ég, de bizony ilyen az élet.

2013. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Elismerem, hogy minden korkülönbségnek és időszaknak megvannak a maga nehézségei, de azért bármennyire is nehéz az aktuális állapot, az igényesség nem változhat! Nekem nem fér bele, hogy ápolatlan legyek és azt, hogy világgá futnék nem úgy értettem, hogy nem vagyok elégedett a sorsommal. Minden tökéletes szerencsére, de akkor is érezheti az ember azt néha néha, hogy jajjj, most de jó lenne pár perc szünet., Nem ettől lesz kevésbé jó anya egy ember és nem ez alapján kell vállalni x gyereket!! A kicsi korkülönbség pedig amiatt lehetr rossz, hogy egyik pici, másik kicsi. Ok, aztán felnőnek, vagy nagyobbak lesznek és eljátszanak egymással, de most gyereket szülsz, vagy játszótársat, a fiadnak? Mindenkinél más és gyerek, szülő, habitus, nevelés, temperamentum, és sok sok más kérdése, hogy milyen viszonyban lesznek. Van családi péda kis különbségre és útálják egymást és van ellenkező. Nincs recept, de bármi is törtéjik, igyekezzünk a legjobbat kihozni minden helyzetből!
2013. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!