Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiam pöszén beszél....

3 éves fiam pöszén beszél. Oviban csak nagycsoportban fognak vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
Szépen beszél folyékonyan, de a s, c, cs hangok helyett ő sz-et használ, de azt sem a száján belül képezi, hanem egy picit kidugja a nyelvét a fogai közé. Hogyan tanítsam meg neki, hogy hogyan képezzen normálisan s hangot vagy c-t?
2013. szept. 19. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, majd megtanulja.

Örülj, hogy egyáltalán beszélni tud.

2013. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nálunk is ugyanez a probléma a fiammal. 4 éves koráig vele sem foglalkozott a logopédus, szerintem addig felesleges is, hiszen annyit változik, fejlődik egy év alatt a gyermekek beszéde. Fontos, hogy ne legyen javítgatva vagy utánozva, nemcsak a szülők de pl. nagyszülők, vagy más felnőttek részéről sem. Mi használtuk(juk) Mentovics Éva Gólya, gólya, gilice c. könyvét is, amelyben beszédfejlesztő mondókák, versikék, nyelvtörők vannak, esetleg abból is olvasgathattok,ha a fiadnak van hozzá hangulata, kedve.
2013. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 évesnél ez még élettani pöszeség, egyébként ennyi idősen szuper ha csak ennyi beszédhibája van. ne piszkáld és ne kezeltesd, semmi baj vele, majd megerősödik a nyelve-száj izmai és sikerül jól alakítani a hangokat
2013. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk oviban van logopédus,aki meg szokta őket figyelni a mindennapi kommunikációban észrevétlenül.Nálatok nincs ilyen véletlenül??Én pont tegnap kérdeztem kislányom óvó nénijét,néhány általam is észrevett beszédhibával kapcsolatban,és semmi gond,még változik,ezt mondta ő is logopédus is,pedig ő már 4,5 éves.
2013. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!