Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntessem meg 4 éves...

Hogyan büntessem meg 4 éves kislányomat, ha nagyon sok csintevéseiről nem tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés

Kislányom mindennapi csintevéseitől teljesen kiborulok, pl: fogkrémmel ősszekenni a butorokat, a fogmosóvizet kiőnti a fürdőszobába, virágfőlddel teleszórja a gyerekszobát,szétrámol, ha rászolók akkor pedig kinevet.

A játszótéren ha mondom neki, hogy indulunk haza hisztérikus rohamokat kap. Aki tud segitenni, adjon tanácsokat! Nagyon szeretem a kislányomat. Milyen büntetést javasoltok???


2008. júl. 3. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha összekeni a bútort és le tudja mosni add a kezébe a rongyot hogy :akkor most tüntesd is el. A szobában szétszórt virág földel ugyan ez a helyzet add a kezébe a porszívót. ha a vizet akkor a felmosót. Legközelebb meggondolja hogy mit csinál. Persze igy is utána kell igazitani a munkájának. :))Ha engedetlen szófogadatlan tiltsd le a tv, dvd-t stb. Nálunk ez megy. Ha hisztizik mikor mentek haza említsd meg neki, hogy ha holnap is ezt csinálja következő nap nem jöttök le. És ha igy van tarts is be, vagy megint az eltiltás. Sajna enyit tudtam segíteni. Nekem ezek bevállnak. Csak legyél következetes.
2008. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Tedd el előlle a fogkrémet és a virágfőldet is,meg minden olyan dólgot amivel rosszat csinálhat,magyarázd el neki hogy mi a külömbség a jó és a rossz dólgok között.Sok türelmet kivánok.
2008. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a sarokba állítás és a szobájába bezárás vált be. A bűntett nagyságától függ a sarokban töltött percek száma :) ami általában 1-2-3 perc. Ott állok a hátánál és mérem az időt. Nem nézhet hátra. Ha végeztünk, a szemébe nézek és elbeszélgetek vele. Fontos, hogy nem szabad elnevetnem magam. A szobájába is be szoktam küldeni és csak akkor jöhet ki, ha megengedem. Ez most elég szigorúan hangzik, de megjegyzem, hogy 1.5 éves kora körül 3-4x fordult ilyen elő és azóta (nemsokára 3 éves lesz) csak meg kell említeni, hogy "akarsz menni a sarokba?" és rögtön meggondolja, csintalankodjon-e. A szobájába néha még most is beküldöm, de nem zárom be, látom a konyhából, hogy ül az ágyán és gondolkodik vagy elpityeredik.

Azt olvastam, hogy ezeket a hisztiket rögtön le kell tudni kezelni, mert utólag ők még nem értik, miért vannak megbüntetve 2 órával később, ha pl. már hazaértünk a közértből, ahol a földhöz verte magát. Kitartás!

2008. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem könyvből kell nevelni egy gyereket,az a 1-2-3 perc pontosan elég arra neki hogy kiagyaljon még egy csinytevést.A gyerekek ijenek nem szabad tőllük elvárni hogy ahova leteszed ottmaradjon.Mindent ki akarnak próbálni,én a lányom nak mindent megengedtem persze normális kereteken belűl ,egyszer kipróbáélta aztán már ment is tovább.Most hét éves és nagyon szófogadó okos udvarias kislány.Az oviba sem volt vele semmi baj a 3 év alatt egyszer sem szólt az óvónő semmiért.Muszáj hogy megtapasztaljanak minden mert egy kisgyereknél nincs kiváncsibb.Sok türelmek kivánok,tudod semmi nem állandó minden változik,ez is változni fog.
2008. júl. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszolónak: 3. válaszoló vagyok. Nem könyvből nevelem a gyerekemet, azt írtam, hogy nálunk ez VÁLT BE.
2008. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem akartalak megbántani,bocs ha megharagudtál,ezt álltalánoságba irtam.
2008. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már magad elé ültetni és leszidni meg megmagyarázni hogy nem szabad?
2009. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!