Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai köhögés orrmandulára...

Éjszakai köhögés orrmandulára vagy asztmára utal?

Figyelt kérdés
Kisfiam óramű pontossággal elalvás után 1-1,5 óra után folyamatosan köhög.5 éves. Ha szaladgál is elkezd köhögni egy idő után 2 éves kora óta. Nyáron semmi baja nem volt ősztől tavaszig ezt nyomjuk minden éjjel!Már most is elkezdődött
2013. szept. 23. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Orrmandulára nem. Annak a tünetei a folyamatosan bedugult orr (ha náthás, ha nem), éjjeli horkolás, alvás közben sokszor nem vesz levegőt. A folyamatos köhögés inkább asztmára utalhat, bár ezt az orvossal kéne megbeszélni. De ha amúgy nincs felsőlégúti betegsége, akkor inkább asztmatikus tünet gondolom.
2013. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaja, inkább asztmatikus lehet. én amikor kezdődik a fűtési szezon már kapcsolom is be a párologtatót. Különben a lányom is elkezd köhögni. pár hónapja kapja az asztmásoknak való rágótablettát, remélem használni fog neki ha beteg lesz.
2013. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én futnék egy kört a gégésznél. A fiam ugatva köhögött főleg éjjel, nála orrmandula műtét kellett.
2013. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2013. szept. 24. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Én elvinném pulmonológiára, esetleg allergia is lehet pl. poratka. Nálunk is elhúzódó köhögés volt tavaly elég sokáig, mozgás után köhögőroham stb. Szerencsére kizárták az asztmát illetve az allergiát is. Az IgA-értéke kicsit alacsonyabb az átlagnál, ezért hajlamos a légúti betegségekre sajnos, de remélem, idővel kinövi.
2013. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!