Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó-e az a főtt rizs, amely a...

Jó-e az a főtt rizs, amely a hűtőben áll már 5 napja?

Figyelt kérdés
A hűtő átlagos hűtésű. És ha nem jó, mi bajom lehet, ha mégis megeszem?
2013. jan. 31. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már nem enném meg, attól függetlenül, hogy alapjaiban: kaját nem dobunk ki elvet vallok.


Nem biztos, hogy lenne bármi bajod, ha még egyszer alaposan átfőznéd, utána átforgatnád kevés zsiradékon és jó erősen befűszerezve ennéd meg valamihez köretként.


Ha mégis gond lesz, a legkevesebb egy alapos gyomorrontás: hányás, hasmenés, gyengeség.

Rosszabb esetben: kórház és gyomor-mosás!

Kell ez neked?

Mert valószínű, hogy a kórházi ellátás költsége többe fog kerülni, mint egy marék rizs.

2013. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 napos rizst már ne egyél meg, nem hinném hogy jót tenne.
2013. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hat en mar nem ennem meg de szagold meg. ha nincs semmi kulonos szaga akkor max kif.sod :D
2013. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kidobnám.


A rizs nem egy túl drága dolog.

2013. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még semmi baja sincs az 5 napos rizsnek. Persze meg kell szagolni, meg először pár szemet kóstolni csak meg, és okos dolog az alapos átsütés is. De ha nem sok, akkor lehet, hogy tényleg jobb nem kockáztatni.
2013. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy baja van neki de azert szerintem mar ne edd meg.
2013. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha a kutyának odaadom, nem lesz tőle baja?
2013. jan. 31. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Tapogasd meg, hogy valami nyúlós, nyálkás anyagot érzel-e rajta, ill. szagolj is bele, és döntsd el, hogy oda-adhatod-e neki, vagy már "a kutya sem eszi meg" ! :))))
2013. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!