Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Már régebben kérdeztem "h nem...

Már régebben kérdeztem "h nem megy teljesen hátra a fitymám akkor mivan". Na most azthiszem relatív fitymaszűkületem van hogy mondjam el otthon, és ehez kell e körülmetélés?

Figyelt kérdés
mert a fitymám a makk alatt megragad és nem megy lejjebb... de persze vissza tudom húzni elöre
2009. máj. 31. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? Meddig akarod vissza húzni?? Az aljáig? Jól működik ha a makk alá tudod húzni.
2009. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát ezt valahogy, de el kell mondanod a családnak!!!

Valóban a fitymaszűkület bizonyos esetekben, amikor nem olyan kifejezett a hegesedés és a szűkület, akkor nem csak sebészileg kezelhető. Steroid (mellékvesekéreg hormon) tartalmú kenőcs rendszeres alkalmazása (4 hétig - naponta 3 alkalommal) segíthet. Én a Diprosalic kenőcsöt ajánlom, de egyéb készítmények is jók lehetnek. Az összes ilyen kenőcs csak receptre váltható ki, mivel mind a javallat felállítását, mind a hatás ellenőrzését orvosnak kell végeznie.


A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül, mert ilyenkor biztosan véglegesen megoldódik a probléma. Amennyiben a fitymát megtartjuk, akkor valamilyen plasztikai műtéttel kell azt korrigálni, mert egyébként ismét kialakul a szűkület.

Erre többfajta lehetőség van. Az egyiknél a fitymát felül behasítják. Ezzel a szűkület megoldódik, de a fitymán később is meglátszik a behasítás.

A másik megoldás során a fitymán körkörösen több helyen bemetszést ejtünk, majd máshogy varrjuk össze (ún. Z-plasztika). Ennek később alig látszik a nyoma, de a műtét utáni időszakban elég sok kellemetlenséggel jár és ritkán bár, de előfordulhat, hogy ismét beszűkül a fityma. Ilyenkor természetesen még mindig meg el lehet végezni a körülmetélést.

A szexuális együttlétet nem befolyásolja a fityma megléte vagy hiánya. Természetesen ha a fityma szűk, akkor az akadályozza, kellemetlenné teszi azt.

2009. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a feléig se megy le de ha rendesen feláll akkor meg bennakad a makk alatt
2009. máj. 31. 15:23
 4/8 A kérdező kommentje:
lehet relatív fitymaszűkület???
2009. jún. 3. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

hátra tudod húzni normál állapotban? ha igen, nincsen fitymaszűkületed.

ha álló helyzetben lemegy a makk alá, akkorsincsen.

2009. júl. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
A teljes korulmeteles egy nagyon kockazatos eljaras, nekem rengeteg problemat okoz. Olyan megoldast kell keresni, ami civilizalt, annyi bort tavolitanak csak el, ami a szukuletet megoldja. Es nem tobbet. Ez nagyon fontos.
2014. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha álló helyzetben felhúzod, de olyan szűk, hogy a makk alá beszorul és nem tudod visszatolni előre, akkor az fitymaszűkület. Nem érdemes részleges körülmetélést csinálni, mert a fitymaszűkület visszatérhet és a gombásodásnak is több esélye lesz.

Sajnos igaz, hogy sok nyűggel jár a műtét. (Kb 1 hónapig otthon pihenni vele, nem sportolni, nem masztizni/szexelni) De amint túl jut ezen az ember, sokkal kevesebb problémád lesz vele.

2019. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves 6-os!

A körülmetélés egyszerű RUTINMŰTÉT.

Honnan veszed ezt az észveszejtő baromságot, hogy kockázatos? A gerincműtét, na az kockázatos...

2019. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!