Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szolnál a barátnődnek/rokonodn...

Szolnál a barátnődnek/rokonodnak, ha úgy vennéd észre, hogy a gyerekével valami gond van szerinted?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm kisfiáról van szó konkrétan, egyidősek a gyerekeink, én gyerekek közt dolgozom oviban, és úgy veszem észre, hogy erősen le van maradva.

Amiket észre vettem: Rengeteget rágja a kezét, mikor kérik valamire, a legtöbb esetben bedugja a kezét a szájába, vagy elkezdi a kiöltött nyelvét ütögetni, de a feladatot nem hajtja végre.

3 éves, de nem beszél csak kb 5-8 szó a készlete: mama, oda, ne, de , ezeket leszámítva csak hangokat ad, és ezeket is csak az érti aki ismeri.

Mozgása nagyon suta, rossz egyensúlyérzék, merevebb izmok, pl nem tud egy alacsonyabb dologról sem leugrani, inkább merev lábbal lelép.

Sokszor bepisil, bekakil még, állítólag oviban is, és ilyenkor sem szól, ha nem veszik észre, addig ül benne, ameddig hagyják.

A legtöbb esetben játszón és az oviban is beáll 2 fa közé, és csak nyálbuborékokat fúj, ha elviszik játszani, elmegy, de csak a felnőttekkel, más gyerekkel nagyon nehezen teremt kapcsolatot, kivéve a bátyját.

Látok magam körül több 2,5-3 évest, és szerintem nagyon le van maradva. Anyukája nem érez semmit ebből, egyedül a beszéd miatt aggódott, de fél éve volt egy logopédusnál, aki azt mondta, későn érik, majd beindul, és megnyugodott, azóta semmit nem lépett az ügyben.

Te szólnál a barátnődnek, vagy inkább nem bolygatnád a dolgot? Érzékeny téma, akár barátság megromláshoz is vezethet úgy érzem, azt nem szeretném, csak aggódom a kisfiú miatt. Anyum szerint az oviban úgy is szólnia fognak, hsizen szoktak bejárni szakemberek...


2013. szept. 26. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban le van maradva, de nem a te feladatod, hogy tanácsokat osztogass neki, vagy szólni, hogy vigye ide vagy oda vizsgálatra. Majd az oviban az illetékes óvónők illetve szakemberek jelezni fogják ezt felé, ha indokoltnak tartják.
2013. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szólj neki mindenképp, az óvodában lexarják, ha mentálisan retardált, de én azt nem értem, hogy vehették fel, amikor alapkritérium, hogy tudjon beszélni, full szobatiszta legyen, és ne legyen probléma a mozgáskoordinációjával.Hacsak nem speckós ovi, és azt hiszem most lőttem le a poént, mindenképp az kéne neki, mert iszonyú hátránnyal indít így is, hogy betették normálba.Ha időközben esik ki a csapatból, akkor meg az egy törés neki lelkileg, úgyhogy beszéld rá barátnődet, járáljon ki egy szakértői felmérést, amiben legalább 1 év korai fejlesztést javasolnak, államilag támogatottat term.írod, hogy merev az izomtónusa meg ilyenek.Sűrgősen intézkedjen a barátnőd, mert bajok lesznek.Nem pesszimizmusból írom, a lányomat ahova viszem rehabilitációra , mert ő is spasztikus és járni se tud még, a barátnőd gyerekénél egyszerűbb esetek vannak, innen gonolom, hogy neki is egyéni fejlesztésre volna szüksége.Ha gondolod, írj privátot, de a barátnőd is megkereshet, esetleg.....Sok sikert!
2013. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Huh, nehéz téma. Biztosan nem támadnám le vele, de valahogy talán fel lehet vezetni, hogy tényleg segítő szándék vezérel, és lehet, hogy az oviban tényleg nem foglalkoznak vele.
2013. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Multkor azt irtad még h szoktál rá vigyázni...hiába kérdezed meg,ugyanezeket a válaszokat fogod kapni hogy hagyd őket,ne szolj bele.
2013. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 26. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen a barátnőd?

Én egyszer szóltam a barátnőmnek a gyereke miatt, jól vérig sértődött rám.

Ha úgy érzed, a barátnőd bírja a kritikát, akkor finoman említsd meg, de ha nem, akkor inkább hagyd, nem a te dolgod.

2013. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem szólnék, és nem is szóltam a sógornőmnek, amikor azt láttam hogy a kislánya iszonyú le van maradva. Neki végül szóltak az oviban, hogy el kéne menniük tanácsadásra, úgyhogy ez meg is oldódott. Utána már ő is bevallotta, hogy látta rajta hogy valami nincs rendben, de a senkinek nem szólt, talán azt gondolta ezt más nem veszi észre? Nem tudom miért, talán szégyellte, de akkor sem kellett volna addig húzni, míg egy kívülálló (az óvónő) szóvá teszi.

Lehet hogy a barátnőd is tudja hogy le van maradva, csak szégyelli mondani másoknak, azt gondolja ez egy kívülállónak nem annyira feltűnő, nem méregeti annyira a gyereket.

Viszont azt írtad, hogy az zavarja hogy nem beszél, talán ezen el lehetne indulni, megemlíteni neki, hogy a beszéd miatt nem ártana egy fejlesztő újra, ne hagyja annyiba. Talán emiatt nem sértődne meg, mert beszédproblémát már ő is említette neked.

2013. szept. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!