Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelező 6 éves kortól az...

Kötelező 6 éves kortól az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 éves most menne középső csoportba az óvodába(nem év vesztes)de az óvónő azt mondta legyen megint kiscsoportos,mert,hogy elég félénk,szótlan,nem játszik nagyon a többiekkel csak néha.most nyáron sokat változott,sokkal többet beszélget mindenkivel.Így visszafoghatja az óvónő?-főleg ha 6 évtől suliba kell menniük..nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok,megint egy új közösség,örültem,hogy tavaly beilleszkedett.

Hozzáteszem még nálunk nem indult be az óvóda,mert átalakítás volt talán 2 hét múlva mehetnek,addig el kell döntenem mi legyen.Segítenétek?Köszönök minden egyes választ,és tapasztalatot!!!


2013. szept. 27. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tenném vissza kiscsoportba. Iskolakezdésig még rengeteget változhat. Ha meg nem, hát majd akkor visszamarad még egy évet. De attól hogy kicsit félénk, attól nem kell kimaradni a suliból sem. Szerintem hagyd menni középsőbe.
2013. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam februárban lesz 5 éves. Tehát 2 év múlva iskolás lenne 6 évesen. DE m már megbeszéltük az óvónénivel, hogy maradjon még egy évet. Ő nem híve ennek a 6 éves korban lévő iskolának. A gyerekek 60-70 %-a nem érett. Nem az eszükkel van baj, hanem azzal hogy fáradékonyak, és még játszanának. Hagyni kell a gyermeket, hagy játsza ki magát, és akkor könnyebbem veszi az iskolát. Szóval kisfiam az utolsó évében fog átmenni az aktuális ballagós nagycsoportba. De az sem biztos, mert annyira vegyes csoport az övék. Ha megoldható az utolsó évben másik csoport, akkor én így tenném. Nem tenném be most egy új közösségbe. 6 évesen megértik, hogy miért kell a másik csoportba járni.
2013. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat.szerintem minél többet van a csoportjával annál jobban összeszoknak,kiscsoportba ezért jobb még a "visszaesés"Egyik ismerősömnek a gyereke nagycsoportba maradt le,és megviselte nagyon.Lehet a kislányomnak is jót tesz majd plusz egy év,legalább erősödik minden szempontból.


Szóval akkor nem kötelező az iskola 6 éves kortól?

2013. szept. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!