Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok, ha úgy...

Mit csinálnátok, ha úgy hívnának fel az általános iskolából, hogy a 2. osztályos fiad úgy megvert/megütött egy kislányt a hasán, hogy mentőt kellett hívni hozzá?

Figyelt kérdés

2013. okt. 3. 17:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva. Sokkot kapnék. És nagyon kíváncsi lennék a pontos körülményekre. Ha nem tanácsolják el az iskolából emiatt, én akkor is elvinném másikba. Ha agresszív gyerek, sportra járatnám heti több alkalommal, hogy tanuljon önfegyelmet, levezesse a feszültséget.
2013. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10%

Buntetni nem buntetnem a gyerekemet. Nem dicsernem meg, az biztos, de a buntetessel semmit nem ernek el.... Elbeszelgetnek vele eloszor is. Ha maskor is agressziv, akkor pszichiaterhez, nevelesi tanacsadoba vinnem. Ha ilyen meg nem fordult elo, akkor megprobalnam kideriteni, mi tortent, mi volt a kivalto ok.

Eselyes, hogy magantanulonak kernem, a tovabbi konfliktusok elkerulese miatt: ha magambol indulok ki es az en gyerekemet eri ilyen bantalmazas, az eletbe nem akarnam latni azt, aki tette....


AMugy elso korben a tanart vonjak felelossegre - foglalkozas koreben elkovetett gondatlan veszelyeztetes- aztan jon a szulo, a gyereket pedig minimum vedelembe veszik, rosszabb esetben kiemelik a csaladbol es nevelootthonban, vagy neveloszuloknel helyezik el.

2013. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Aki lepontozando a válaszomat, felvilagositana, hogy miért? Utolsó voltam.
2013. okt. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
"Akkor szeress legjobban, mikor legkevésbé érdemlem meg, mert akkor van rá a legnagyobb szükségem" ennek oka van, hogy ilyet csinalt, beszelgess vele!
2013. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Lehet csak rosszul sült el a dolog, nem mérte fel az erejét.


Bevallom hasonló dolog történt velem kiskoromban. Még emlékszem rá, hogy megbántott az egyik fiú, cserébe ki akartam buktatni szaladgálás közben. Erre akkorát rúgtam a sípcsontjába, hogy vagy fél órát sírt, lila zúzódás lett rajta. Nem lett mentő a dologból, még csak be sem árult, de én megtanultam a leckét. Nem ezt akartam annyi idősen! Nem tudtam, hogy annak a visszavágásnak ilyen súlyos lesz a következménye.


Szerintem beszélgess el vele. Egy kis bünti is belefér, de azért ne vedd ki az iskolából! Oda szokott be, valószínűleg ő sem tudta mekkora az ereje. Kérjen bocsánatot a kislánytól, és ha még kórházban van, vigyen neki csokit és virágot!

2013. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Itt nagyon sokat számítanak a körülmények, meg hogy tényleg mi baja lett a kislánynak. Mért kellett hozzá mentőt hívni?

A fiad gondolom kap egy igazgatói figyelmeztetést, legsúlyosabb esetben az iskolában összehívják az igazgatóságot megbeszélni hogy kicsapják-e, de ez mind attól függ hogy korábban voltak-e már gondok a fiaddal, valamint hogy a konkrét esetben mi történt, esetleg a kislány is ludas volt-e a dologban azzal hogy piszkálta a fiadat, vagy mi volt. A kislánynak tényleg baja lett vagy esetleg megijedt és ezért lett rosszul, vagy volt már neki valamilyen alap betegsége pl. asztma és a sokk hatására befulladt, ezért kellett a mentő. Így hogy nem tudunk semmit a konkrét esetről végtelen a lehetőségek tárháza és nem igazán lehet megmondani mit tennénk...

Fiad mit mondott, tanárok?

Ha tényleg szándékos volt és súlyos eset, akkor a titeket nyilván behív az igazgató megbeszélni hogy most mi legyen; a helyetekben meg nagyon "elővenném" a fiam és elbeszélgetnék vele, +1 hónapig nincs tv vagy egyéb kedvelt elfoglaltság, + magamba néznék hogy mit rontottam el...

2013. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi történt tovább? Mit tettetek?
2013. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!