Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem tudom mit kezdjek a...

Már nem tudom mit kezdjek a fiammal?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam és soha nem volt könnyű eset.2 éves kora óta bölcsibe járt,közben én várandós voltam a kislányukkal,aki most 6 hónapos.A kisfiam már 15-18 hónapos kora óta dacol és nem nagyon akar elmúlni.Amikor a kistesó megszületett,az itthoni viselkedésén semmi változást nem vettünk észre,a bölcsiben voltak jelei,állítólag agresszívabb lett.Az ovit 1 hónapja kezdte és itt már rögtön beilleszkedési problémákkal küzdött,kezd javulni a helyzet,az óvónők szerint figyelemzavaros,az gyerekorvos és a védőnő szerint semmi baja,csak izgága típus,rengeteg energiával.Itthon katasztrófa a viselkedése.Egyáltalán nem fogad szót,sőt direkt ellenkezik.Sokszor olyan,mintha szenvedne a saját testében.Mit tegyek,hogy szófogadóbb legyen,mert ezt már nem bírom idegekkel,sajnos már annyira elfogyott a türelmem,hogy sokat kiabálok vele,néha ki is kap,de ezt nem akarom.Mit tegyek????
2013. okt. 8. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
azt már próbáltad,hogy amikor a pici alszik akkor,csak vele foglalkozol? babusgatod,ölelgeted? ilyenkor beszélgess vele,kérdezz rá,hogy miért viselkedik így..-ilyenkor mindig szomorú vagy,stb
2013. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kicsi már este fél 7-től alszik szerencsére reggelig a fiam meg csak 8-9 körül megy aludni és ebben az időben csak vele foglalkozunk,azt nem mondom,hogy egyfolytában,ebbe van mese nézés is,de a legtöbb időben aktívan együtt vagyunk.Amikor mesét néz,vagy olvasunk neki akkor indig összebújunk és meg szoktam kérdezni miért viselkedik így,azt szokta mondani,hogy nem tudom.Tanácstalan vagyok.
2013. okt. 8. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:

hát mintha én írtam volna... azzal a különbséggel, hogy itt nincs kisebb, csak egy nagyobb. Az én fiam is 3 (1 hónap múlva) és már eljutottunk addig, hogy kivizsgáltatjuk minden rendben van-e nála, mert reggeltől estig hisztizik. De nem az a levágom a földre magamat, mert nem kapok meg valamit típus, hanem képes azért 1 órán keresztül üvölteni, reggel 6kor, mert RÁNÉZTEM! Soha nem vertem meg, meg sem ütöttem soha, igyekszem a szeretetemet kimutatni minden lehetőségkor. Vallom, hogy a gyereknevelés alapja a feltétlen szeretet. Azaz nem csak akkor szeretem a gyerekemet ha jó, hanem akkor is amikor így viselkedik... de kezdek kimerülni, totálisan tanácstalan vagyok. Mindig következetesen neveltük, van bünti/jutalmazásrendszerünk. A nővére (18 hónappal idősebb) egy tündér, szófogadó, persze ő is volt dacos, de valahogy gyorsan felfogta, hogy csak neki kellemetlen. A fiam pedig kezelhetetlen:(


biztos vagyok benne, hogy Te is megteszel mindent, hogy normális legyen, de szerintem ez egyszerűen az alaptermészetből jön... de ha mondjuk arra gondolok, hogy az életem következő uszkve 15-18 éve arról fog szólni, hogy vajon mit tegyek, hogy el tudjam viselni a gyerekemet, akkor nagyon szomorú és kétségbeesett leszek:S


kíváncsi vagyok ad-e bárki használható tanácsot...

2013. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olvassátok el a Szuperérzékeny gyerekek című könyvet, talán jobban meg fogjátok érteni a gyerekeiteket. Nekem sikerült (mármint jobban megérteni), a leírás alapján totálisan a kisfiamra ismertem, és azzal is szembesültem, hogy bizonyos dolgok, amiket büntetésként alkalmaztam addig, miért totálisan hatástalanok... Sok dolog megvilágosodott, hogy mit hogyan kezeljek, ugyanakkor sok dologban továbbra is tanácstalan vagyok időnként egy kicsit... Kitartás mindkettőtöknek!!! :)
2013. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,úgy érzem,hogy már mindent megtettem.De nem adom,fel,azért is fordultam ide,hátha valaki tud segíteni.Velem az a baj,hogy nagyon gyorsan be tudom magam mérgelni,de szerencsére gyorsan el is múlik.Természetesen az első fél-1 évben jobban kezeltem ezeket a helyzeteket,de mára már belefáradtam.Volt egy jobb időszak mielőtt betöltötte a 3 évet,akkor azt hittem végre vége,de újra elkezdődött.És azt érzem,hogy napról napra egyre kevesebb türelmem van vele szemben,mert tényleg kicsit belefáradtam már az állandó könyörgésbe,kérlelésbe,akár szépen akár mérgesen és nagyom bánt,hogy nem tudom mit tegyek,tegyünk mert ez már a páromat is megviseli,pedig Őt nehéz kihozni a sodrából,de a fiamnak rendszeresen sikerül.
2013. okt. 8. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:

hát nem úgy tűnik, hogy sok okosságot tudnának mondani:(


ennek a szuperérzékeny gyerekekről szóló könyvnek ki a szerzője kedves 3.?

2013. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elaine N. Aron követte el a könyvet.

Igazából azért nem akarok egyéb módon beleokoskodni a dolgotokba, mert minden gyerek más, és mindegyiknél más hatásos. Én sokat tanultam ebből a könyvből, de ami az én kisfiamnál beválik, a Te/Ti gyerekeiteknél nem biztos, hogy hatásos... Egy próbát megér szerintem. Egyébként a könyv beszerzése előtt érdemes kicsit utánaolvasni neten, mi is ez a szuperérzékenység (google szuperérzékeny gyerek például), de így látatlanban fogadni mernék, hogy Nálatok is erről van szó.

2013. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdemes szakkönyvekből is ismerkedni az egyes gyermek korosztályok lelkivilágával. Ha jobban megérti őket az ember, akkor megfelelőbben és nagyobb örömmel képes foglalkozni velük.


Ha 3 éves , és ez jellemző rá, akkor még dackorszakban van, ez életkori sajátosság (1-3 éves kor között jellemző, kinél épp mikor). Nagyon fontos megélnie a dacot, pl ezáltal fejlődik a kritikai érzék, tud majd nem-et mondani, ha szükséges, tehát részben önvédelme érdekében is fontos lesz a későbbiekben; az én-határait is tanulja az ellenkezéssel, ugyanis az énkép 1-3 évesen kezd kialakulni.


Ha ezt megérted, akkor képes vagy türelmesebbnek lenni a 4 év alatti gyermekekkel. ;) Kitartást! :)

2013. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!