Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Már alig bírom! Mit...

SOS! Már alig bírom! Mit kezdjek a 3,5 éves hiperaktív fiammal?

Figyelt kérdés

már teljesen kiborulok,néha úgy érzem nem bírom tovább!

a fiam hamar elveszti érdeklődését a tevékenységek iránt, amelyeket végez, gyakran befejezetlenül hagyja ott azokat és vált egy új feladatra. Kifejezetten nyugtalan, különösen olyan helyzetekben, ahol nyugalomra volna szükség,izeg-mozog, nem tud egy helyben megülni, fékezhetetlen a beszédességben, zajos.a szociális szerepeket áthágja: nem képes a sorát kivárni, másokat zaklat, félbeszakít.hisztériás rohamai vannak,állandóan rohangál, játéktevékenysége a rombolásban merül ki.nem ül le színezni, ragasztani, nem érdeklik a mesék, az asztali játékok,a mondókák,versek, egyedül a rohangálásban és a mozgásos játékokban leli örömét.Sokszor durva és erőszakos, csúnyán beszél, dührohamai vannak.teljesen kikészít szót nem fogad,ha megkérem üljön le vagy ne romboljon szét mindent,pont az ellenkezőjét csinálja.

már nem tudom mit kezdjek vele.alig van már türelmem hozzá.az óvodában sem barátkozik,már olyan szinten zavaró a viselkedése,hogy kénytelen voltam kivenni az oviból is.van egy öccse ő 2 éves,de vele semmi baj nincs,nyugodt,kedves,kis segítőkész gyermek.

mit kezdjek a gyermekemmel?van esetleg valaki itt akinek hasonlóan viselkedik a gyereke és hiperaktív?Ti mit tudtok csinálni vele?

bocsi a hosszu szövegért és köszi a válaszokat előre is,remélem több is lesz! :)


2009. nov. 5. 18:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Orvos állapította meg a hiperaktivitást?Kisebb korában volt vele ilyen probléma?

Szerintem elvihetnéd sportolni.Ahol kiélheti magát,és el is fárad.Le kell küötni az energiáját.És valószínű őt nem a tv fogja lekötni,hanem valami "mozgósabb" program.Vannak játszóházak is ahol lehet,hogy ellenne.

2009. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
A "hiperaktív" jelzőt csak Te alkalmazod, vgy voltál már szakembernél is? Mert ha nem, sürgősen vidd el, gondolom, az óvodában is javasolták. Feltétlenül kezelésre van szüksége! Anélkül minden közösségből ki fogják közösíteni, és iskolába muszáj lesz járnia, csak az nem mindegy, normál vagy kisegítőbe :((
2009. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, ilyen korban nem Lehet hiperaktív. Bocsi, hogy ezt mondom, de csak a szakembereket ismétlem. Ez ebben a korban nem lehet hiperaktivitás. Csak esetleg rossz nevelés.


Tényleg ne haragudj rám, remélem jön valaki és megcáfol, mert nem szép dolog (és nem könnyű) ilyet mondani.


Csak egy példát írok, majd te tudod, mennyire igaz az esetetekben:

Első gyerek, elkényeztetik, csak körülötte forog a világ. Nem fegyelmezik, nem "nevelik", vagy csak nem elég határozottan. Feszegeti a határokat és a szülők képtelenek NEM-et mondani, kikényszeríteni nála az akaratukat. Lesz egy rosszul (félre)nevelt gyerek.

Aztán neki születik egy testvére, rögtön más emberke körül forog a világ, ő mellőzöttnek érzi magát, úgy érzi, hogy már őt nem szeretik, csak a kicsit. Ettől még vadabb lesz, fékezhetetlen. Ha addig következetes nevelést kapott volna, akkor meg lehetne fékezni, de így már nem.

Általában így néz ki a séma, ha nálatok ebből egy sor sem igaz (tényleg légy magaddal őszinte), akkor nem tudom, mi a baj.


Forduljatok szakemberhez. Pszichológushoz. Mielőbb.

2009. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam dettó így viselkedik,kivéve hogy barátkozott az oviban és a foglalkozásokon részt vett,most elsős,nagyon jó tanuló,de szünetben...nem részletezem!Nem hyperaktív,még csak a gyanú sem merült fel a pedagógusokban,le kell kötni feladatokkal a gyereket,ő a középső gyerek egyébként 2lány mellett,de nem szelídül.Egyébként meg a társait segíti nem verekszik, "csak"nem áll meg,fut ,rohan,izzad,felesel,piszkálódik stb...remélem megtalálom az okát mert hiszem hogy nekünk szülőknek kell felismernünk miért van így !
2009. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Ne bélyegezd meg a gyereket mert nálad elfogyott a cérna.

Ekkora gyereknél ez mind természetes a te feladatod megtanitani viselkedni.

A helyi nevelési tanácsadóban adnak tanácsot szerveznek tanfolyamott a szűlöknek a nevelésről fegyelmezésről. Fordulj orvoshoz a problémával de ne jár dokitól dokiig míg valaki nyugtatokat nem ír fel. Keres foglalkozásokat, lassan elég nagy lesz sporthoz, lépj be egy csoprtba (egyházi, ovodai,alapitványi) ahol találkozol más szülökkel akik segítenek, és rajtad is enyhül a nyomás.

2009. nov. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

nem bélyegzem meg,ha nem így lenne nem aggódnék ilyesmi miatt.nyugtatókat nem adnék neki!!!!!

köszi a válaszokat!

2009. nov. 8. 09:53
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Azt szeretem a legjobban mikor mindenki okoskodik...Pedig halovany elkepzelesuk sincs milyen a hiperaktiv gyerek...Az enyem az, most 5 eves..valoszinuleg a tied is..Ezt mar tanacsoltam masnak is..En is az orulet hataran altam,depresszio stb...Nem tudom anyagilag meg tudod -e engedni ,de van egy termeszetes gyogynovenyekbol allo vitamin ,,amit direkt hiper-szuper gyerekeknek talatak ki..Most szemmel lathato a kulonbseg..Azert kezdtuk el mert elkezdett iskolaba jarni es 2 honap utan ugy tunt hogy ki fogjak tenni(pontosan ugy viselkedett mit a te fiad)Most nagyon jol tanul,szeret iskolaba jarni es itthon is jobban viselkedi..Kb. havona 20 ezer forint de megeri..Szerencser nekem is van mellette egy 2 eves ,,,igy mindig tudok ezzel vedekezni hogy nem a mi hibank hogy ilyen a gyerek..
2009. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Van egy ilyen ismerősöm, gyakran vigyázok rá. Azt vettem észre, hogy ha valami olyat mutatsz neki, ami számára "elérhetetlen", akkor egyből kell neki. Pl. mikor tejbedarát csináltam neki, mindig fel akart mászni a konyhapultra. Én megengedtem neki (persze ott voltam közvetlen mellette!!). Mert azért csinál mindig minden butaságot, mert nem engednek neki semmit. Felmászik a létrára, leszedik. Felül az asztalra, leszedik. Úszni akar, nem engedik. És nincs mit csinálnia. Visszatérve, tehát feltettem a konyhapultra. Végig vigyorgott, és oda akart menni a tűzhelyhez. Nem engedtem. Akkor hírtelen máris érdektelen volt a pult, és a tűzhely felé vette az irányt. Természetesen megfogtam :) Aztán mivel készen lett a dara, lekapcsolat a tüzet alatta, és emgengedtem neki hogy keverje. Nagyon tetszett neki. Utána nyugodtan is evett, bár végigbeszélte, mondta, hogy titok hogy felült a pultra, meg olyan ügyes hogy tejbedarát csinált,....

egy ötlet: a színezést tiltani kell neki. meg kell mondani, hogy ő ahhoz kicsi. Meg ugyse tudná jól csinálni. Akkor ő azért is meg akarja majd próbálni. Ne szólj rá érte, természetesen :) Ne mutasd hogy ideges vagy :)

És itt írta vki, hogy ennyi idősn nem lehet hiperaktív. De igen, akár 1 évesen is lehet az :)

2009. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%
10:14 Aki hiperaktiv az az mar az anyamehben is mivel egy genetikai rendellenesseg...Miert osztod a jotanacsot amikor lokesed sincs az egeszrol...
2009. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
14.53, a te fiad nem hiperaktív, hanem zseni, hiszen 5 évesen iskolába jár... Legalább a hazugságod részleteire odafigyelhetnél :-)))
2009. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!