Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketek mennyire...

3 éves gyereketek mennyire öltözik önállóan?

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Novemberben lesz 3 éves, és 2 éves kora óta bölcsis. A cipőjét fel és le tudja venni. Bár a felvételnél valahogy mindig kacsán próbálja először :). Ha megy pisilni, kakilni, akkor fel és lehúzza a kisgatyót és a nadrágot. A kabátján a zippzárat ha bekapcsolom az alját fel és le húzza. Az alsóbb ruházatnál segítség kell neki, de ezt is próbálja már, a trikót majdnem le tudja venni egyedül, mert annak bővebb a nyaka, könnyebben áthúzza a fején.
2013. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vetkőzni teljesen önállóan tud.

Öltözésben a cipőt fel tudja venni, a nadrágot is, a pulcsinál segítek neki, de a kezét dugja, hogy segítsen benne, wc alkalmával önállóan húzza le a nadrágot, kisgatyót és önállóan is húzza vissza.

Sapkát is felveszi egyedül, de hát valahogy sosem jól.:)

De próbálkozik.:)

Amióta óvodás, azóta egyébként határozottan ügyesebb. Azóta tudja egyébként felvenni egyedül a cipőjét.

2013. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3,5 éves, egy hónapja kezdte az ovit. Előtte teljesen önállótlan volt, a cipőt és a nadrágot le tudta venni egyedül, de mást nem. Egy hét ovi után már egyedül vette fel a nadrágot, most pedig már a cipőt is. Csak elég kényelmes, nem mindig szeretné, én meg gyakran megunom a fél órás könyörgést, és inkább felöltöztetem én.
2013. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hónap végén lesz 3, teljesen egyedül öltözik és vetkőzik. Viszonylag gyors is.

Most kezdte az ovit, és ezzel azt is elkezdte, hogy "anya én kicsi vagyok, segíts öltözni" - mert ezt hallja az oviban a többiektől.

2013. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy két és fél évesem, teljesen önállóan öltözik, és vetkőzik, és van egy három és fél évesem ő autista, de ő is teljesen önállóan öltözik és vetkőzik! :)
2013. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyedül öltözik ,cipöjét is egyedül huza fel ,csak mondani kell melyik lábára melyiket huza ,most már az oviban is mert hogy nagy huncut ,mert itthon egyedül öltözöt az oviban meg nem azt az ovonők szoltak ,én meg megbeszéltem a lányomal hogy az oviban is egyedül kell öltözni ugyhogy most már ott is ügyes .
2013. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!