Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Most mar tenyleg...

Mit tegyek? Most mar tenyleg aggódom a csaladomert!

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lanyunk es nem rég született meg a pici. A feleségem mar a terhesség vege fele elkezdett a nagyobbik lanyunkkal kevesebbet foglalkozni. A végén oda jutott a dolog, hogy a kotelezo dolgokat megcsinálta es Ennyi. Alig beszélt hozza, alig foglalkozott vele. Tudni kell, hogy a nagyobbik lanyunk miota bolcsodebe jar (feleségem szülés napjáig dolgozott) egyszeruen azo szerint elviselhetettlen. A feleségem mar belefáradt a hisztikbe, az órákig tarto uvoltesbe a gyerek reszerol, ami indokolatlan volt. Eleinte totál nyugodtan es normálisan allt hozza. Segíteni akart rajta, stb. Rohant érte mindig a bölcsibe. Aztán a vege fele (szülés elotti hetekben) azt mondta, hogy o feladja. Neki Ennyi eleg volt, o nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Bevallom, hogy mar én sem. Tobb rokont, isnerist megkérdeztem, de mindenki tanacstalanul áll a lanyunk előtt.

A tesót imádja első perctől kezdve. A terhesség alatt is sokat "foglalkozott" vele, puszilgatta anyja hasat. A vedono szerint nem testvergeltekenyseg áll a háttérben, mert akkor nem igy viselkedne es a tesóval sem bán a normálisan.

a bölcsibe 1 hónap alatt beszokott, imád odajarni. Mindig boldogan megyunk-jövünk.


Attol felek, hogy a feleségem teljesen "elloki" magától a nagyobbik gyermekünket, mint ahogy az állatoknál szokás.

Sokat beszeltem vele,errol, de azt mondja, hogy nem tud mit csinálni, nem tud mar ugy foglalkozni vele, ahogy kene. Kiolte a lanyunk belole a dolgokat. Pedig egy szülő, foleg egy anya feltetlenul szeret, nem? Ez viszont megis megváltozott? De mégis mitol? Mi lehet az indoka?

Latom rajta, hogy őrlődik ezen, de nem tud vele mit kezdeni.

A lanyunk meg az elmult napokban csak vele lenne. Nagyon anyas lett most.


2013. okt. 9. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:

"foleg egy anya feltetlenul szeret, nem?"


Egy frászt! Akkor nem lenne ennyi érzelmi nyomorék felnőtt.

Se kukába hajított gyerekek...


Ettől függetlenül: lehet, hogy a nejednek szülés utáni depressziója van, azért nem tudja kezelni a gyereket.

Segíts neki ott, ahol tudsz!

Szeresd a gyereket helyette is!


Ne csak a rokonokat kérdezgesd, hanem elvihetnéd a gyereket orvoshoz is (meg a nejedet). Nevelési tanácsadó stb.

2013. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor a nagyobbik gyerek született vele is így foglalkozott ? Én különben meg nem hinném hogy nem szereti 8te ismered a feleséged hogy ő milyen és ha ő rendes ANYA) akkor márpedig szereti a lányod csak a viselkedéséből van elege.


Igen a féltékenység nem kizárt. Veled hogyan viselkedik a lányod? Próbálj vele (a korának megfelelő stílusban) beszélgetni erről hogy a szülei szeretik de a hisztivel nem megy sokra.


Miért anyás? Mert rajta kívül van egy másik gyerek a családban. Erről a feleségeddel is beszélj. menjen el a lányotokkal valahova kettesen PL. játszóház ahol kicsit kettesen lehetnek amíg te a kicsivel vagy. Később meg próbáljatok négyesben valamit kitalálni.

2013. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A "nagy" kislányt sajnos pont a dackorszak kellős közepén érte a tesó érkezése miatti trauma. Olyan NINCS, hogy egy gyereket ne viseljen meg a tesó születése. (Én is megpróbáltam magam ebbe az illúzióba ringatni, de 3 év után be kellet látnom, hogy a feszültség, a frusztráltság valamikor, valahogy ki fog törni a nagyon) Szóval nagyon nincs igaza a védőnönek, a testvérféltékenység nem mindig agresszióban és nyílt haragban mutatkozik meg.

Az is teljesen érthető, hogy a feleséged nehezen viseli a helyzetet. Egy hisztis kétéves alapesetben is megcincálja a család idegrendszerét, ő még érzékenyebb volt a terhesség miatt. Plusz az, hogy dolgozott végig, helyt állt a munkahelyén fizikailg és mentálisan is napi 8 órában, majd rohant a bölcsödébe, és még otthon is 0-24-ben próbált helytállni családanyaként, a végsőkig kimeríthette, megemelem a kalapom előtte!!! Hihetetlenül erős és fegyelmezett asszony lehet, hogy nem roppant össze hamarabb!!!

Jól látod, ez most az a pont, ahol közbe kell lépni. Próbáld tehermentesíteni a feleségedet, amikor csak tudod! Vállald magadra a két gyereket, és menjen el sétálni, vásárolgatni, moziba, stb. És ezt ne csak egyszer, hanem rendszeresen!!! (Amikor újszülöttek voltak a gyerekeim, a hét fénypontja volt, amikor a férjemre hagytam a bébit, és elmentem elintézni anyukámmal a hétvégi nagybevásárlást.Szóval nem magamnak vásárolgattam felesleges dolgokat, hanem azért mentem, ami amúgy is kellett, de legalább kiszakadtam otthonról)A házimunkában is próbáld tehermentesíteni. Ha van a közelben nagyszülő, testvérm, stb, őket is be kéne vonni.

Néhány ilyen alkalom után pedig be kéne vezetni rendszeres anya-lánya programokat. Ezt nekem gyermekpszichológus tanácsolta,amikor az oviban felmerült problémák miatt kiderült, hogy a nagyobbik totál frusztált (az akkor már 3 éves) kistesó létezése miatt. A diagnóziscsak annyi volt: anyahiány. Pedig én a kistesó születésekor épp hogy túlkompenzáltama nagyobbik irányába, görcsösen ő volt az első mindig, őrá figyeltem többször, az ő igányeit tartottam szemelőtt, stb. És erre csak az a gyógymód, ha a nagy időröl időre visszakaphatja anyát csak kizárólag saját magának. Olyankor menjenek el sétálni, játszóterezni, játszóházba, bábszínházba, stb. Mindkettőjüknek kell, hogy legyenek együtt. És próbáld megértetni a feleségeddel, hogy pontosan az ő fásultsága, látszólagos érdektelensége generálja még jobban a gyerekben a feszültséget.


És még annyit, hogy dolgozó anyukaként tudom, hogy mennyire nehéz összeegyeztetni az anyaságot és a munkát. Nem csak az időbeni megosztásra gondolok, hanem arra is, hogy amikor az embernek otthon is a munkával kapcsolatos dolgok kattognak, amikor betemet a stressz, a feszültség. Akaratlanul is hazaviszi az ember a munkahelyből fakadó gondot, a fáradtságot, az ingerlékenységet, azt az érzést, hogy csak azt szeretném, hogy hagyjanak békén fél óráig... Valószínüleg a kislány ezt is érezte az anyján már a tesó születése előtt, és ezért volt már hisztisebb.

2013. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tombol a dackorszak + testvér féltékenység nyilván ezt is mondta a doki csak a nejednek könyebb lenne a nagy nélkül ezért rásüti hogy kezelhetetlen, ha nem bírja idegileg minek szuült ekkora korkülebséggel.
2013. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de alapvetően két ötlet merült föl bennem. Először is meg kéne várni, hogy anyuban lecsillapodjanak a tomboló hormonok, amik picit elveszik az ember realitásérzékét. Aztán jó volna összeszedni a gondolatait, hogy konkrétan mi is a baj a gyerekkel és tanácsot kérni mondjuk a gondozó nénitől, mint tapasztalt pedagógustól, de nem a csoportszoba ajtajában, hanem mondjuk fogadóórán. Sok minden lehet: egyik véglet, hogy simán dackorszak egy amúgy is akaratos, temperamentumos gyereknél, de a másik szélsőséges esetben az is lehet, hogy anyuka nem képes valamiért úgy szeretni a kislányt, ahogy kellene. Fontos lenne tisztázni, hogy alapvetően inkább a kislány készülékében van-e a hiba vagy anyukáéban. Ettől függ, hogy kell-e egyéb segítséget kérni, és ha igen, kitől.


Segíts az anyukának továbbra is. Mondd, hogy írja össze, pontosan mi a problémája, milyen helyzetek adódtak, amiket nem tudott kezelni - ez már egy jó kiindulópont. Jó, hogy tudtok ennyire nyíltan beszélni erről, és hogy egyáltalán érzékeled a problémát. Sok apuka nem foglalkozik ilyesmivel, rábízzák az anyára, mondván, ő az anyja, tudja, mit kell csinálni.

2013. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A feleségem mindig is jo munkaerő vol, amolyan a "honap dolgozoja". Nagyobbik lany születése utan volt is depi, mert az élet új munkat adott neki, amire o nem volt "beiskolazva". A kórházban mar gyepaltak az anyukák lelkiállapotát. Ugy jöttünk haza, hogy minden anya egy rakás s....r, mert nem tud szoptat,i, stb.. De gondolom ez nálatok is igy volt. Első 2 hónap kegyetlen volt, de lassan belejott. Anyai megérzések is előjöttek es a gyerekkel egymásra hangolodtak.

nem lehet azt mondani, hogy nem szereti, mert megreccsen érte. Talan erosebb is az érzése iránta, mint a pici iránt jelenleg. Par honapja hirtelen belazasodott a nagy es rohantunk az ügyeletre, majd be a kórházba vérvételre, stb. Szorította a karjai között, a lanyunk csak ott érezte magát biztonságban.

Aztán jött a bolcsi. Első két hét kegyetlen volt, sokat sirt a lányom. Igencsak apás lett, mert én szoktattam be. A feleségemnek visszakellett mennie dolgozni. Akkor mondta elsőnek, hogy ugy érzi, a lanyunk,ak nincs ra szüksége. Ki jlallokent egye kent valoban igy nézett ki. Anyával alig foglalkozott, csak apa..ejjel-nappal. Üvöltött, ha nem voltam ott. Hiaba akart kozosprogramot a feleségem vele, kellettem a lanyunk,ak én is oda. Ez mar itt nagyon megviselte, el is mondta nekem. A bolcsis kezdést túléltük, hamar beszolott, imád odajarni.

A felesége elsőnek azt mondta, hogy a lanyunk itthon vezeti le a feszültséget, ami a bolcsi miatt van. Aztán egyre durvabbak lettek a hisztik, kirobbanasok.

Napi program a dühkitörés, amikor azert hisztizik, mert cipő van rajta vagy épp nadrág. Leakarja venni, de szinte mindent magáról.

Tegnap pl.azert hisztizett, mert inni kert es vizet kapott. Legalabb egy órán keresztül üvöltött. Pedig ritka alkalmak egyike, hogy gy.levet vagy mast kap.

Ertem, hogy dackorszak, de mar nagyon durva.

A feleségem kezdetben alla,doan legugolt hozza megkérdezni, mi a gond?! Segiteni akart rajta. Most meg elvonul, atnez rajta, nem érdekli.

Azt mondta, hogy nem tud vele mit kezdeni. Csődöt mondott es neki masra is figyelnie kell, nem csak a nagyobbikra.


Amit pedig bevallok oszinten, én mar sokkal hamarabb kikeszultem a nagytol, mint az anyja, csak nem mutattam ki. Nalam hamarabb betelik a pohár.

2013. okt. 10. 06:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fura így belülről látni a helyzetet, de igazából ahogy leírod, nekem az villant be, hogy a pszichológusok pont ezt a módszert javasolják a hiszti kezelésére, amit a feleséged most csinál. Keresztül kell nézni rajta, nem kell foglalkozni vele, amíg le nem higgadt. Persze, durva így átélni, egész más, mint olvasni (én is tapasztaltam), de szerintem abban, amit leírtál, nincsen semmi extrém.
2013. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Hát könyebb apának lepaszolni mint foglakozni vele a kicsivel is ez lesz.
2013. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!