Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mas felelotlen szulok miert...

Mas felelotlen szulok miert viszik betegen is a gyerekeiket az ovodaba?

Figyelt kérdés
A kislanyom szinte mindig beteg miota ovodaba jar, mert a felelotlen szulok betegen is viszik a gyerekeiket az ovodaba!Ha beteg a gyerekem en otthon tartom amig meg gyogyul. Mas szulo miert nem csinal igy, miert kell minden gyereket megbetegiteni az ovodaba, akkor is vinni a gyereket ha beteg es lazas? Nektek mi a velemenyetek?
2009. nov. 11. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez még hagyján.DE!Az ovónö miért nem küldi haza a beteg gyereket a szülövel??

Nálunk ugyan ez van.....

Sajnos sok helyen nincsen ki vigyázzon a gyerekre a szülönek pedig dolgoznia kell,különben kirúgják.....

2009. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

"Sajnos sok helyen nincsen ki vigyázzon a gyerekre a szülönek pedig dolgoznia kell,különben kirúgják....."


A kérdés meg is lett válaszolva.A szülők nem felelőtlenek,nem jókedvükben viszik vissza olyan hamar a kicsiket,hanem mert nincs senki aki tudna rá vigyázni,ő pedig nem maradhat otthon olyan sokáig,hiszen akkor több mint valószínű ferde szemmel néznének rá.Tudom nehéz megérteni,de nem szabad ezen a témán lovagolni,te lehet szerencsés vagy,mert vannak szüleid és van pénzed bébi szitter-re,vagy otthon tudsz maradni sokáig vele ha beteg,de mások bizony ezt nem tehetik meg.Lehet lepontozni,de ez a kőkemény igazság.


Ada és Abigél

2009. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jo, es a szunetben, mit csinalnak a gyerekkel? Mert dolgozni akkor is kell... A szunetben otthon tudjak tartani, de egy par nap amikor beteg a gyerek gondot jelent?
2009. nov. 11. 14:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szünetekben le lehet passzolni őket a nagyszülőknek
2009. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
A szünetekben általában van ügyeletes óvoda,ahova be lehet vinni a gyereket.
2009. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerek szünetben az ügyeletes óvodában van, sokszor teljesen egyedül (kisváros).

De betegen otthon tartom, hívok bébiszittert. Most is ez van.


DE: mielőtt jelentkeznek a betegség tünetei, a gyerek már fertőz. Tehát nem a szülő az oka, egyszerűen sok gyerek van kis helyen összezárva.


Az én gyerekem meg allergiás, szeptembertől márciusig köhög (pedig NEM beteg!) és az összes szülő úgy néz rám... meg az óvónő minden nap megjegyzi, hogy NAGYON köhög a gyerekem. ÉÉSSS??? Mi a francot csináljak? Én lennék a legboldogabb, ha nem köhögne! Tartsam otthon szeptembertől márciusig, hogy ne aggódjon a többi szülő, meg az óvónő???

2009. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben OK hogy viszed az ovodaba, de peldaul most is van nallunk egy eset, hogy egy szulo lazasan viszi a gyereket az ovodaba. Ezt nem tudom megerteni...
2009. nov. 11. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj hogy vannak ilyen emberek akik ilyet kérdeznek mielőtt belegondolna. Én Egyedül nevelem a három gyerekemet sajnos a férjem meghalt egy autóbalesetben és én lennék a legboldogabb ha azután hogy ˝meggyógyul˝ a gyerek még otthon tudnák vele maradni egy pár napot míg megerősödik de sajnos nem tehetem mert akkor nem lesz mit a szájukba adni meg ruháztatni. Két éve még én is a gondtalan otthonülő ráérős anyuka voltam és szívesen lennék ujjra az és lehet hogy nekem is eszembe jutnának ehhez hasonlókérdések. Vidd magán oviba ott nem fog ilyen előfordulni.
2009. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 3 gyerekem van 2 ovis korú és egy kisbaba.Mióta ovisok vagyunk nincsen olyan 2 hét amikor ne kapnának el vmit odabent az oviban sajnos.Először én is dühös voltam a szülőkre,de aztán elgondolkodtam azon hogy ők nem tudnak otthon maradni a gyermekkel mert dolgozniuk kell menni,és amig csak egy kis nátha van vagy hőemelkedés addig beviszik sajnos mert nincsen más megoldás.Manapság sitty sutty kipenderítik az embert a munkahelyéről.

Mi pl most gyógyultunk meg,és mivel én itthon vagyok a legkisebbel,a lányomat itthon tartottam + 1 hétig azért hogy megerősödött immunrendszerrel térjen vissza az oviba hogy ne kelljen 2 nap múlva újra orvoshoz mennünk.

Ez van,kicsit toleránsabbnak kell lennünk!DE!Azt viszont én sem fogom tolerálni hogy ha betéved a H1N1 az ovinkba,és akkor beviszi majd valaki a lázas gyereket és mondjuk összefertőzi az egész ovit.(mondjuk ha tehetem majd akkor újra itthon fogom őket tartani arra az időre,biztos ami biztos)

2009. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!