Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is jártatok hasonló cipőben?

Ti is jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Kisfiam tavaly kezdett közösségbe járni, 2 évesen bölcsödébe, a tavalyi évünk egy katasztrófa volt. Szeptembertől júniusig folyamatosan beteg volt. Januártól én is. Most augusztusban óvodát kezdtünk. Orvosunk, azt mondta, ez az év jobb lesz, de két hét után szintén lebetegedett, és utána én is. Mindenféle nátha, torokgyulladás, hasmenés,most épp kötőhártya gyulladás. Ahogy ő megbetegszik, rá két napra én is, ugyanazokkal a tünetekkel. Most is hónapok óta betegek vagyunk. Normális ez? Mert szerintem nem. Orvosunk azt mondja ez normális a kisgyerekeknél, de hogy én is mindent elkapok... Voltam vérvételen, tökéletes a vérképem és mégis... Mitől lehet ez? Nagyon kellemetlen, mert nemrég munkahelyet váltottam és még nem láttak egészségesen...

2013. okt. 21. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez van/volt. Harmadik éve járnak oviba a gyerekeim, és az első két évben havonta 1-2x voltak betegek. Orvosunk mindig azt mondta, hogy majd jövőre jobb lesz. Nem lett. Már idén is 2x voltak betegek. Én is minden második alkalommal elkapom. Sőt, az óvónő is sokat beteg. Én elvittem őket vérvételre is, mert a doki ennyit nem eszközölt, de semmi bajuk, ami indokolná, hogy állandóan elkapjanak valamit. Fül-orr gégésznél is voltunk. Most ott tartunk, hogy majd iskolára kinövik. Se immunerősítő, se vitamin, se zöldség/gyümölcs nem előzi meg a bajt. Az oviban az anyukák is folyton betegek, szóval más is elkapja. Elszokott már a szervezetünk az ovis baciktól.
2013. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt lehet mondani, hogy ez normális. Az is, hogy a második évben is ugyanúgy beteges a gyerek és az is, hogy mi felnőttek is elkapjuk. Nálunk mindig én kapom el, a férjem szinte sosem, neki úgy látszik sokkal erősebb az immunrendszere, nekem meg nem, úgy tűnik. A gyerek meg kb. 1-1,5 hónapot bír már így, hogy nagycsoportos. :) 5 éves kislány anyukája.
2013. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy normális-e, nem tudom, de már mi is teljesen kivagyunk. Egyáltalán nem volt beteges a kislányunk, szeptemberben kezdte az ovit, az öcsi akkor 1 éves volt, szintén nem beteges kiskrapek. Eddig összesen 1 hetet tudtunk végigcsinálni, a többinél 3 nap a rekord a lányommal. Hetente elkapok tőle valamit... Ő kezdi, orrfolyás, nyűgösség, köhécselés, rá 2 napra lever a lábamról engem is a nyavalya, aztán utánam a kisfiam, utána anyukám (egy házban lakunk), utoljára a férjem. Szeptember első hete óta nem bírunk kikecmeregni. A fiamnál és anyukámnál tart a leghosszabban, ugye a legfiatalabb és a legidősebb. Most talán kezd elmúlni nálunk, a lányom már jól van, holnap megint megy oviba, hogy mikor fog hazahozni megint valamit. Hál' Istennek nálunk csak az orrfolyásos-köhögéses dolog van, nem lázasak sosem a gyerekek, és mi sem. De már így is elegünk van.
2013. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv! :)

2,5 éves fiam február óta bölcsis. Általában 2 hét bölcsi - 1 hét itthon. De volt, hogy 1 hét bölcsi - 1 hét itthon. Eddig 3-szor nyaltam be tőle valami nyavalyát, de én kórházban dolgozom, így talán edzettebb vagyok.

Engem is azzal kecsegtetnek, hogy 1 év után jobb lesz...

2013. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a közösségbe járás elkezdésekor egymást körbefertőzik a gyermekek.Gyógynövény alapú vitaminokkal és többféle hasznos bélbaci fajt nagy csíraszámban tartalmazó probiotikummal érdemes megerősíteni a gyermekek immunrendszerét.Sok kisgyermekes ismerősömnek segítettek már.Jobbulát!
2013. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
brancho woxom immunerősítőt próbáltátok már???
2013. okt. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a vitaminok ami a gyógyszertárakban vannak nem érnek semmit,mivel szintetikus vackok,kisfiam tavaly kezdte a bölcsit akkor még csak c-vitamint és béres cseppet kapott az egész évben összesen 5 ször volt beteg mind gyors lefolyású volt.Május óta Sunrise nevű védőitalt iszik(100%ban természetes),fél tasakot reggelente,azóta még az orra sem folyott.
2013. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gyenge az immunrendszered, vegyél be vitaminokat!!!!
2015. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!