Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon "ciki", ha...

Szerintetek nagyon "ciki", ha a 2,5 éves lányom karácsonyra csak egy valamit kap, de abból több félét?

Figyelt kérdés

A napokban jöttem rá, hogy imád nyomdázni. Van itthon 2-3 darab és a kezébe került. Órákig elvolt vele, ráadásul kettő pont a kedvence volt.

Kinéztem az egyik játékboltban egy fajtát ( [link]


Ebből vennék neki 4-5 félét, így elég sok nyomdája lenne. Hozzá lenne mindegyik által + 2 kirakó, memóriakártya és dominó. Mint, ahogy ezt a leírásban részletezik.

Így lényegében később (a korához képest) lesz majd plusz játéklehetőség is.


A többi rokontól diavetítőt kap, pénztárgépet, bevásárlókocsit, stb.

Én még gondolkoztam egy szortírozódobozon is ( [link] de nem tudom, hogy 2,5 évesen lenne-e még értelme?!

Tény, hogy most is szeret pakolni, stb.. de ezt gombokkal és kártyákkal is megtudja csinálni.


Szerintetek?!


2013. okt. 22. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ciki - ki előtt? Ha a gyerek annak örül, azt kell neki venni.

A lányom születésnapjára több Bogyó és babóca könyvet kapott. Nem értem, miért lenne ciki.

2013. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az enyém csak egy legot fog kapni. De miért is kellene többféle ajándék?
2013. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mert körülöttünk mindenki "tonnaszámra" veszi az ajándékot a gyermekének.

Eddig két karácsonyon vagyunk túl. Az egyiket még nagyon pici volt, a tavalyin meg már nagyobb. Tavaly pl. 5 féle dolgot kapott tőlünk, aminek az össz.értéke talán 6ezer forint volt.


Plusz itt is olvasom sokszor, hogy ki mennyi mindent vesz meg a gyermekének karácsonyra.


Ezért érdekel, hogy ilyenkor még a mennyiség számít a gyereknek vagy azért már inkább a minőség?!

2013. okt. 22. 13:05
 4/17 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem ciki...
2013. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem az a ciki, hogy tonnaszámra veszik az ajándékokat. Az ünnepnek nem erről kéne szólnia. AZért, mert a környezeted másképp látja jónak, nem kell beállni a sorba.
2013. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki!! A mi kisfiunk most lesz 2 éves, de ő is csak 1 (valamilyen nem túl drága) ajándékot fog kapni karácsonyra is. Egyrészt mert nála közel van a szülinapja és a névnapja is, meg én arra szeretném nevelni hogy a kis ajándéknak is örüljön :) Ennyi idősen ez még nem okoz gondot, de majd kíváncsi leszek, hogy egy pár év múlva hogy fog ez működni :D
2013. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ja meg a többi rokontól úgyis kap ajándékokat, ez nem verseny, hogy ki ad többet :)
2013. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiaim tavaly egy plüss macit (Charley mackó), meg egy plüss malacka figurát kaptak a Jézuskától (tőlünk). Végtelenül boldogok voltak. Az első szülinapjára a kicsi fiam egy 4db-os legot kapott tőlünk.

Tudom, már közhelynek számít, de nem az az ajándék a gyereknek, amiért a boltban pénzt adsz, hanem az idő, amit vele töltesz. Annak fog legjobban örülni a lányod, amikor majd együtt leültök nyomdázni vele. :) Boldog lesz, tuti! :)

2013. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az a ciki, ha valaki megveszi a gyerekének a "fél" játékboltot...ne azzal kösse le a gyerekét, hanem foglalkozzon vele! Kérdező, ha a te kicsid gyurmázni szeret, akkor azt adj neki, és ne törődj azzal, ki mennyit vesz a sajátjának. Ha leülsz vele és gyúrsz neki egy virágot, jobban fogja értékelni, mint pl. 3 barbit, 2 lovat és 5 kifestőt! :)
2013. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, ahogy az sem, ha alaki megveszi a gyerekének a fél boltot, ha megteheti. Az a lényeg, hogy a gyerek örüljön. Ha a nyomdákat szereti, akkor lényegtelen mennyi az értéke, mert csak az számít, hogy boldoggá teszi, eljátszik vele. Őket még igazán nem érdeklik az árak.
2013. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!