Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikres anyukák! Ikreitek...

Ikres anyukák! Ikreitek könnyen beszoktak az oviba/bölcsibe? Arra gondolok, hogy ők nem egyedül maradtak, hanem ott voltak egymásnak? Hogy ment nekik?

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ikreimet 3.hete hordom oviba, még csak szoktatásra.Első héten semmi probléma nem volt, igaz csak pár órát voltak akkor,eljátszottak külön-külön de egy csoportban. Következő héten az egyik beteg lett és itthon volt egy hetet, a másik nagyon rosszul viselte a hiányát az oviban.Ezen a héten már sokkal könnyebb volt , reggel volt egy kis sírás de utána nagyon jól érezték magukat. Eddig még az ebédig jutottunk, nem aludtak még ott. Jövőhéten megy majd élesbe, akkor már szeretnénk ha egész napra ott maradnának. Szerintem sokkal jobban elvannak ha együtt vannak egy csoportban, még ha nem is játszanak feltétlenül egymással, de úgy vettem észre számít nekik a másik jelenléte.
2013. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, hogy nekik legalább van 1 "biztos pont".


Fiúk, lányok? 1 vagy 2 petéjűek?

2013. okt. 24. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányaim 27 hónaposan kezdték a bölcsit. Nagyon gyorsan beszoktak. Hol egymással, hol másik gyerekekkel játszanak, de a fél szemük mindig egymáson van. Hárman esznek egy asztalnál egy kisfiúval, ő a közös barátjuk :) Eleinte egymás mellé tették az ágyikat is, de túl sokat dumáltak, és szétköltöztették őket. De állítólag így is dumálnak.

Az első hónap tök jól ment. A második hónapban már nem akaródzott annyira menni. Most, ha betegség vagy ünnepnap miatt itthon vagyok velük, nagyon boldogok! Kérdezik: ugye, holnap sem megyünk bölcsibe? Szóval az újdonság varázsa megszűnt, és visszavágynak a régi "idillbe": ketten játszani egész nap. Sajnálom őket emiatt, de sajnos muszáj volt visszamennem dolgozni...

Enyémek kétpetéjűek különben, ne is hasonlítanak egymásra.

2013. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Fiú-lány páros. Mindkettőnek van azonos nemű barátja . Érdekes amit a második válaszoló írt, hogy szétválasztották őket alváskor, valószínűleg nálunk is ez lesz ha ott alszanak, ugyanis ha egymás mellé tennék az ágyukat, biztos vagyok benne hogy ők is csacsogni fognak egymással alvás helyett.... :)
2013. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem egypetéjű lányok.

Köszi a válaszokat:)

2013. okt. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!