Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sógoromék másfél éves kislánya...

Sógoromék másfél éves kislánya este 11 óra körül alszik el. Szerintetek normális dolog ez? A ti gyereketek mikor alszik el?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem korán feküdt le, de ilyen pici korban még normális. Nem kell korán kelnie, alszik napközben.Nincs vele probléma. Én ki voltam, az enyém 7 kor elaludt és reggel 6-kor kelt. Amikor áttért a későbbi alvásra, akkor legalább reggel tovább aludt.
2013. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A mi lányunk is így aludt ennyi idősen.

A férjem egy angliai cégnek dolgozott itthonról, az időeltolódás miatt 10-11 között kezdett dolgozni és későn ért haza. Mikor megjött, együtt játék, nyáron séta és játszótér sötétedésig, vacsora, fürdés és alvás.

Reggel 9-10 között kelt, mi korábban, az volt a mi saját felnőtt időnk.


Volt fix napirendünk, nagyjából ugyanaz mint a többi családnak csak 2 óra eltolással.


Az ovis beszoktatás előtt 1 hónappal álltunk át a "normális" napirendre, így ott már nem volt gond.

2013. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bármi normális, ami az adott családnak (és a gyereknek is) megfelel, tehát nem nyügös, kialvatlan.

Van akit jól alvó gyerekkel áldott meg a sors, van akit kevésbé.

Mindenki csinálja úgy, ahogy nekik a legkényelmesebb.

2013. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves múlt, 10 körül alszik el este, és reggel 7-8.30 között kel valamikor, mondjuk a 8.30 ritka, de havi 4-5 alkalommal előfordul. Délután 2-2.5 órát alszik. Csak akkor keltegetem, ha nagyon muszáj és időre megyünk valahova. Nem akarok belezavarni a saját kis bioritmusába, ha épp a legédesebb álmát alussza, amikor felkeltem, akkor rémesen hisztis, nyűgös és meg is tudom érteni. Lesz majd igen sok olyan év, amikor ovi, auli, munkahely miatt muszáj lesz felkelni, legalább most aludjon, ahigy akar.

Az esti alvás két okból ilyen késői, egyrészt a délutáni alvása miatt, másrészt apja 7 körül ér haza, ha nyolckor már aludnia kéne, akkor gyakorlatilag már kezdhetnénk is a fürdetést. Mikor lennének kettesben?

2013. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Minden gyerek - és minden család - más. Az én kisfiam határozottan rossz alvó, hiába fektetem le 8-kor, ha 10-nél korábban nem alszik el... Most 4 éves, és ha megszakadok sem tudom korábban elaltatni. Mikor kisebb volt, akkor volt, hogy fél 12-ig is fent volt, egyszerűen nem tudott elaludni.

Most az oviban alszik bő két órát, majdnem délután háromkor keltik, így még az is csoda, hogy tízkor el tud aludni...

Én azt mondom, hogy nem szabad senki feje felett pálcát törni, akinek könnyen elalszik a gyereke és még ráadásul sokat is alszik, az el sem tudja képzelni, hogy milyen egy nehezen elalvó, éberen és viszonylag keveset alvó gyerek.

2013. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lányom 8-9 között kel. Napközben alszik kettőtől háromig. Este kilenckor fürdik és 10 - fél 11 között alszik el. Próbáltam változtatni, nem sikerült, bár nekem így nagyon megfelel, mert imádok sokáig aludni reggel. 2 éves
2013. okt. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
9%
NEKEM 3 OM gyerekem van egy 6 ,4 es masfel evesek, de nalunk 8 , fel 9 kozott mindenkinek szigoru alvas van!!! ehez vannak hozva szokva...
2013. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!