Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lehet a megoldás erre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem olyan a kapcsolatunk amilyen volt. Szeretném visszakapni azt az életet amikor még rengeteg időnk volt egymásra.

4 hónapos a gyerekünk, gyakorlatilag 4 hónapja alig aludtunk, tudom ezen minden szülő átesik. A feleségem az egész napot a gyerekkel tölti és végzi a dolgát a házban (ami nem azt jelenti, hogy én nem segítek be) én addig dolgozom. Mióta megvan a baba felkelek minden apró zajra, így fáradt vagyok és ez természetesen kihat a teljesítményemre is, pedig egy picit sem hibázhatok, mert orvos vagyok, de még csak nem is lazíthatok.

Nem igazán van lehetőségünk arra, hogy megint sok időt töltsünk egymással kettesben, pedig már nagyon ránk férne, mindig valamikor éjjel fekszünk le aludni és így se tudjuk kipihenni magunkat, ami sok veszekedést okoz. Félek, hogy előbb vagy utóbb komolyabb problémák lesznek ebből, nálunk amúgy sem megszokott a veszekedés. Szóval mit tehetnénk, hogy újra jó legyen a kapcsolatunk?


2013. jún. 7. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden kisgyermekes család életében nagyon nehéz időszak. Ilyenkor derül ki, hogy a két ember, aki egymáshoz kötötte az életét mennyire toleráns. Mindkettőtöknek végtelenül vagy türelemre van szüksége. Nálunk akkor javult a helyzet, amikor már a gyerekekkel el lehetett menni kisebb közös programokra. Tulajdonképpen mindkettőtöknél a bezártság a fő probléma. A nejed a gyerekkel van bezárva otthon, a te mozgástered is a munkahelyre és az otthonra koncentrálódik. Lazításképpen feltétlenül iktassatok be egy-egy sétát babakocsival, menjetek el valamelyik nagymamához, de egy hiper-szuper-ben még a bevásárlás is közös program lehet. Ha alapjában véve nem vagytok veszekedősek, a baba növekedésével oldódni fognak ezek a problémák.
2013. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ezen mindenki átesik a kialvatlanság miatt.

Nem alussza át még az éjszakát gyerek? hamarosan jobb lesz ha már éjjel nem kel fel. Nap közben ha a baba elalszik akkor ti is feküdjetek le aludni.

Feleséged mit mond? Miért veszekedtek?

2013. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, idővel a házasságodat is meg tudod gyógyítani :)
2013. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindent megpróbálok majd megtenni. Nem tudja ő sem, hogy miért veszekszünk csak úgy belém köt, nem hibáztatom miatta. Remélem tényleg hamarosan vége lesz :)
2013. jún. 7. 21:16
 5/9 csillagg virág válasza:
100%
A bezartsag a legfobb oka a veszekedesnek. Feszultek vagytok. Faradtak .szerintem sokat beszelgessetek legyen sok kozos program.
2013. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem el kéne mennetek egy közös hétvégére 2en, a nagyszülőkre bízni a kicsit, így újult erővel kezdhetitek az "élete" visszatérve a hétvégéről...
2013. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is bízzátok a babát legalább egy napra a szülőkre,és menjetek el kettesben valahova kikapcsolódni.Ez sokat segíthet.
2013. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Hát ez ilyen. Jó tanács? Az alapvető rossz helyzet, amit a jelenlegi társadalom szül, az, hogy a nő naphosszat egyedül van egy folyton csak akaró gyerekkel. Ez hülyén hangzik, de így van. Vagy enni kér, vagy peluscserét, vagy hogy szórakoztassák. És mindezért nemigen dicséri meg az anyukát. :) Ebbe hosszú távon be lehet golyózni és ez teljesen normális reakció egy abnormális helyzetre. Baba-mama klub? Barátnőzés, séta a városban? Nekem ezek oldották meg többé-kevésbé a "mindenre robbanok" problémámat. Régen a nők nem voltak egyedül egy ilyen helyzetben. Az volt a normális, hogy nagymama, nagynéni, szomszédasszony, komatálasok, ki tudja még kik, rendszeresen jöttek-mentek, vagy épp együtt laktak. Volt kapcsolat a külvilággal, volt visszajelzés.
2013. jún. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Üssétek agyon gyereket vaslapáttal és újból nyugalmatok lesz!!!Amig gyereked lesz,mindig lesznek kialvatlan időszakok,gondok,bajok..én eddig nyolcszor voltam fiammal kórházban,jelenleg a 13 éves lányommal megyünk holnap idegsebészhez,mert az agyában találtak valamit ami nyomja a környező területeket és kibirhatatlan fejfájása és hányingere van..nem aludtam ki magam pár éve..ez mellett dolgozom és egyedül nevelem őket,mivel apuka természetesen lelépett,mert nem birta a streszt.Ha már az első 4 hó ekkora gondot okoz,akkor nektek semmi jövőtök.Ez tény.
2013. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!