Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság. Elakadtunk....

Szobatisztaság. Elakadtunk. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam szept végén 3 lesz,most fogja kezdeni az ovit.(ha nem megy a dolog csak januárban)ezzel is kapcsolatos a kérdésem....

Nappal szobatiszta,a délutáni alvásnál is,éjjelre pelus van.

Nagyon sokat iszik,a pelus nem száraz reggelre,sőt van hogy pisis a ruhája is(éjjel már nem iszik).Mit tegyek??

Nappal még reggel gyorsan kakil a pelusba....mielött felébreszt,ha nem akkor a bugyiba pedig figyelek rá emiatt egész nap,de mindíg van párperc (van egy 1éves hugi ...)nem tudok minden pillanatban menni utána....

A délutáni alvás is pelus nélkül csurgás nélkül van....

Éjjelre csak akkor ne adjak pelust ha száraz reggelre?vagy az jó megoldás hogy 3 óránként felkeltem és kiviszem pisilni,és gumilepedő alatta???Nem akarom a kis álmát sem annyit zavarni vagy hamar beáll ezáltal a reflex,és nem ereszti el,vagy szól majd??,

Hogyan tovább??


2011. aug. 5. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amig reggel nem éberd szárazon, addig éjjel nem lehet szobatiszta. HA feléberesztgeted, akkor éppen arra szokik, hogy továbbra is alvás közben végezze a dolgát, mert ilyenkor csak félálomba kerül, nem ébred rendesen fel. Éjjelre adj rá pelenkát és várd meg, amig elég érett lesz.
2011. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az már jó, hogy nappalra teljesen szobatiszta. Így mehet oviba. Az, hogy még nem ágytiszta, az nem mérvadó az oviban, hiszen éjjel nem alszik ott, amikor te otthon pelust adsz rá.

Keresztfiam még 4 évesen is éjjelre pelust kapott, és 2,5 éves korától oviba jár. Magától hagyta el, bár néha még mindig vannak balesetek. Most 5 éves.

2011. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lányom 3 évesen kezdte az ovit, és 3,5 éves koráig CSAK pelusba kakilt. Nem volt gond, azt otthon intézte. Az éjszakai szárazság meg nem feltétel.


Ehhez a reggeli "száraz pelushoz" csak annyit, hogy lányom pelusa reggel MINDIG csurom pisi volt, amikor egyik nap azt mondta, hogy nem kell neki éjjelre a pelus. Megállapodtam vele, hogy beszerzek matracvédő lepedőt, és ha az megvan, akkor mehet a menet. Levettük a pelust, és SOHA nem volt éjjeli baleset (leszámítva később, amikor 40 fokos láza volt egyszer). Tehát a pisit már reggel tette bele, amikor felébredt. És olyan is volt egyszer-kétszer, hogy éjjel kiment pisilni. Ja, tévedtem, egy baleset volt, amikor azt álmodta, hogy pisil. De arra rögtön felébredt és szaladt hozzánk...


Szóval erre érettnek kell lenni, azt pedig érdemes megvárni. Az éjszakai ébresztgetés/biliztetés szerintem a legrosszabb, amit el lehet képzelni. Én nem tenném. Hiszen a cél, hogy magától ébredjen, amikor kell neki. Ha hozzászoktatod egy ritmushoz, hogy három óránként "ürítés van", akkor ezzel csak ezt a szokását automatizálod.

(Nem beszélve arról, hogy milyenek így az éjszakák...)

2011. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is szeptember végén lesz 3 éves, Ő is most kezdi az ovit, és Ő is éjjel még pelusos. Én nem is akarom erőszakkal leszoktatni róla. Annak is örülök, hogy nappal és a délutáni alvásnál szobatiszta, miért erőltetném az éjszakait is? Majd ha megérik rá. Az ovinak pedig tényleg semmi köze ahhoz, hogy éjjel még pelenkás a gyerkőc.
2011. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is úgy gondoltam hogy nem sürgetem,ezért voltam kíváncsi a véleményekre....a Wcbe való pisilésnek is 2szer álltunk neki anno,de be kellett látnom hogy majd megérik rá és akkor,2nap alatt sikerült is de saját magának kellett elhatároznia (megérnie)rá nem nekem....:-)A nagyszülők nyaggatnak az éjszakai dologgal,denem értik meg hogy anno még nem voltak ilyen kis kényelmes pelenkák,mint az emberek is úgy a gyerekek is kényelmesebb életet élnek konfortok dolgok pl pelus terén....és nem lehet annyira sürgetni,nincs az első pisilésnél a tocsogó nedves érzés.....

Köszönöm szépen a tapasztalatokat:-)és meg is nyugodtam nem vagyunk elkésve:-))))))))

2011. aug. 5. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Leírom, hogy nálunk hogy volt az éjszakai szobatisztaság. A lányom 2,5 éves volt pontosan, amikor is 3 nap alatt nappalra teljesen szobatiszta lett. Nem adtam rá pelust, 3 napig baleset baleset hátán, de 4. nap reggel kérte a bilit. :)


Éjszakára még kb. 3 hétig raktam rá pelenkát, de soha nem volt száraz reggelre... de hát pont kánikula volt (ez most volt június vége felé), és gondoltam próba szerencse... gumilepedő alá, pelenka le. Előtte bevágta a szokásos 3 dl tejét.


Odaraktam a bilit az ágy mellé, hogy ha menni kell, ne kelljen a fürdőig menni, jó messze van a szobájától.


Hát teljes totális meglepetésemre, reggel szárazan ébredt... és azóta is minden nap! Június vége óta szobatiszita éjjelre is, és egyszer sem volt baleset, még egy kicsit sem. Nem ébresztem, nem csinálok vele semmit. Reggel mikor felkel, nem is pisil azonnal, csak miután a reggeli 3 dl tejét is megissza :))

2011. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!